Morświn w różowym oknie. Listy Virginii Woolf do Vity Sackville-West

Letters of Virginia Woolf
83-7163-387-4
listy
Snoopy

Znajomość i korespondencja z Vitą Sackville-West, również pisarką i poetką, to dominujące przeżycie intelektualne i emocjonalne w życiu Virginii Woolf w latach 20. Listy do Vity są fascynującym dokumentem, z którego wyłania się nieprzeciętna osobowość ich autorki jako kobiety i pisarki.

artdeco92 | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Ciągle się łudzę, że w listach i dziennikach Virginii będzie coś więcej niż kilka błyskotliwych cytatów znienacka wychylających się zza uśpienia czytelnika. "Muszę kupić kapelusz", "przyszedł Lytton i Mary, poszedł Lytton, przyszedł Clive, wyszedł Clive, zadzwoniła Sibyl...".
Żałuję, że nie ma w tej książce także listów Vity, to miałoby sens jako całość, bo z dosyć skomlących epistoł Virginii Vita jawi się jako genialna olbrzymka z łaski rzucająca swej przyjaciółce kęsy swojej osobowości. Nie, nie, nie.

lajt | 2011-05-16
Przeczytana: 16 maja 2011

Sporo informacji na temat życia uczuciowego Virginii, listy potwierdzają jej hipochondryczny charakter, niedbałość o wygląd, ale jednak pełna tego świadomość. Dla kogoś kto interesuje się życiem i twórczością V. Woolf, to na pewno cenna pozycja.
Oczywiście brakuje konfrontacji z odpowiedziami Vity, ale nie można mieć wszystkiego.

karimus | 2012-10-16

podróż sentymentalna