Kultura obrażonych

Wydawnictwo: W.A.B.
83-89291-20-7
literatura faktu

Od Fausta do Susan Sontag, od królowej Hatszepsut do wirtualnej Wiktorii Cukt, od pism kobiecych do polskich pisarek - felietony Izabeli Filipiak składają się na przegląd bieżących zjawisk kulturowych, społecznych, obyczajowych. Są jednak wśród nich motywy wciąż powracające, jak choćby sprawy kobiet: macierzyństwo, relacje między matkami a córkami, miłość lesbijska, dyskryminacja i...

Są jednak wśród nich motywy wciąż powracające, jak choćby sprawy kobiet: macierzyństwo, relacje między matkami a córkami, miłość lesbijska, dyskryminacja i feminizm.

Jej komentarze do rzeczywistości, publikowane w czasopismach takich jak "Marie Claire", "Twój Styl" i "Aktivist" są zaskakujące, często prowokujące, pełne paradoksów i absurdalnego humoru.

evilly | 2011-05-06
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Zbiór zgrabnie napisanych i naprawdę przyjemnych felietonów, idealnych na ponure popołudnia spędzone w łóżku z kubkiem gorącej herbaty. Ta książka praktycznie "czyta się" sama.

WeronikaStępkowska | 2016-07-30
Veushei | 2016-05-31