Między snem a snem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-00474-1
literatura polska, opowiadania
Róża_Bzowa

„Między snem a snem” jest zbiorem opowiadań, przynoszącym utwory, które mówią o najważniejszych ludzkich sprawach: wolności, miłości, śmierci. Mówią – co podkreśla Ryszard Matuszewski – w sposób świadczący o umiejętności posługiwania się refleksją i busolą moralną, a nie tylko samym wyczuleniem zmysłów i magią wyobraźni.

Róża_Bzowa | 2011-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Delikatne jak dotyk motyla, subtelne jak powąchanie przez kota opowiadania-refleksje, snute w chwilach ciszy, minutach pomiędzy. W tym zbiorze poruszyły mnie ogromnie dwa opowiadania o wolności, niespodziewana konfrontacja z gałęzią oraz opowiadanie tytułowe - oniryczne, pełne strzępków wspomnień, tak jak to bywa w życiu.
W tym zbiorku dużo w klimacie wątków wojny, ludzi istotnych w naszym życiu, pamięci, moralności oraz... tego nieuchwytnego czego, co sprawia, że życie nie składa się tylko z osiągnięć, doświadczeń zawodowych oraz nabytków materialnych.

Moje życie byłoby uboższe bez tych kilkudziesięciu tysięcy słów i mrówczej pracy, jaką wykonały w korytarzach mych neuronów i meandrach mej duszy.

Thomas | 2013-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2013