Formikarium, czyli w moim świecie mrówek. Opowiadania

Kornel Filipowicz Wydawnictwo: Znak flora i fauna
Znak
literatura polska mrówki opowiadania
Znak
flora i fauna
literatura polska mrówki opowiadania

Zbiór świetnych opowiadań - nic dodać, nic ująć. Filipowicz w unikatowy sposób akcentuje swoje wspomnienia, nadając im uniwersalny charakter. Opisy przyrody oraz otaczającej go natury mogą być dla czytelnika nostalgiczne, ale także w dużym stopniu wielowymiarowe.

Czytanie tej książki można przyrównać z przesłuchiwaniem albumu muzycznego najwyższej klasy, w którym każdy...

Na półkach: , , , , ,

,,Gdy inni szukają źródeł metafizyki, Filipowicz ugania się za biomaterią. Nie tylko po to, by ją zawłaszczyć, ale również by poczuć jej bliskość, (od)zyskując poczucie sensu"

"(...) co chwila jakieś zdanie, jakiś opis sprawiał, że coś poruszało się w najgłębszych szufladach mojej pamięci. Ożywały te jej części, które kryją wspomnienia lat najbardziej dziecinnych i...

• 2021
  • Poszerzające