Zabezpieczanie śladów

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-02-127-8
zesłanie, łagry, Katyń, opowiadania

„Zabezpieczanie śladów” zawiera sześć opowieści (napisanych w latach 1963-1983) ukazujących Polaków przymusowo wywożonych podczas ostatniej wojny na Wschód oraz ich tragiczne, śmiercią obficie znaczone losy w radzieckich łagrach i więzieniach, w syberyjskich kopalniach, przy budowaniu kanałów, gazociągów i linii kolejowych, w tundrach i nad Białym Morzem, na Kołymie i w katyńskim lesie. „Nie spuszczajcie nas z oczu!” - woła dramatycznie autor, uporczywie dając świadectwo prawdzie, którą przez dziesiątki lat starano się ukryć.

źródło opisu: Czytelnik, 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie

monika | 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Uczynność ,chęc niesienia pomocy i różne inne ludzkie odruchy mogą kształtować się w w warunkach ludzkich , nigdy kiedy ludzie zostają zepchnięci na dno.
Ale czy jakiekolwiek życie jest naprawdę dokończone?

Bałucki | 2017-11-04
Skrzydełko | 2017-05-01