Attyla Bicz Boży

przygodowa
typ
papier
Mavericus
6,57 (21 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Znakomita wielowątkowa powieść autorstwa laureata nagrody Pulitzera. Jest w niej miłość, zdrada, intryga, śmierć, poświecenie i okrucieństwo. A wszystko rozgrywa się na tle śmiertelnych zmaga zmagań dwóch potęg o przyszłość Zachodu. Jest rok 449. Poważnie osłabiony najazdami barbarzyńców Rzym chyli się ku upadkowi.W siłę rośnie natomiast krwawy i okrutny wódz Hunów, Attyla, który zamierza...

Jest rok 449. Poważnie osłabiony najazdami barbarzyńców Rzym chyli się ku upadkowi.W siłę rośnie natomiast krwawy i okrutny wódz Hunów, Attyla, który zamierza przejąc władzę na Wiecznym Miastem. Brakuje mu jednak pretekstu do ataku. Pomocną dłoń wyciąga do niego siostra cesarza rzymskiego Waleriana III. Przyłapana na romansie ze swoim rządcą, zostaje za karę uwięziona wzywa Attylę. Wódz Hunów odbiera to jako propozycję zawarcia małżeństwa i chce aby jego przyszłą żona wniosła jako posag połowę Cesarstwa, którą to połowę on sam sobie wywalczy. Przystępuje, więc do mobilizacji potężnych sił. Rzymianie podejmują do przeciwdziałania, wysyłają do obozu Attyli poselstwo dyplomatyczne i powierzają jednemu z jego uczestników tajną misję. Ma on znaleźć w otoczeniu wodza zdrajcę, który za sowite wynagrodzenie zabije swego pana. Plan zostaje jednak zdemaskowany.

źródło opisu: tekst skopiowany z okładki

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Mavericus | 2011-03-01
Przeczytana: 17 listopada 2009

Osławiony wódz Hunów, jego niezłomna wiara, że zostanie Władcą Świata. Ma podbić Cesarstwo Rzymskie. Poprzez "lekkomyślne" postępowanie siostry cesarza rzymskiego Waleriana III. Jest bliski celu, ale na jego drodze staje poselstwo dyplomatyczne, które miesza mu szyki. Książka, którą świetnie się czyt, barwne opisy opilstwa wojaków Attyli, czasów w których tak bardzo liczą się arystokratyczne koneksje. Dla tych co lubią powieści przygodowe z historią w tle.

Przekonać się czy Attyla dopnie swego si tanie się pogromcą rzymskich legionów? Czy okryje Waleriana III hańba?

Piotr | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Wachałem się, czy zabierać się za nią. Jednak się nie zawiodłem - bardzo fajna do przeczytania. Wciągająca i interesująca, jednak jeśli ktoś nie czuje klimatu książek o starożytności i bitwach, niech poszuka czegoś innego. Jedynym minusem jest to, że akcja momentami bardzo przyspiesza, by potem nagle zwolnić i ciężko to wyłapać.

DrinkieWinkie | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Powieść historyczna, trochę naciągana fabuła z wątkiem romantycznym jak u Sienkiewicza ale w sumie fajna.
Obrazuje czym był upadający Rzym i ile po nim odziedziczyliśmy.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, Historia

Spodziewałem się czegoś ambitniejszego, tymczasem jest to taka przeciętna przygodówka, dobra do czytania w pociągu.

krystyna | 2012-03-21

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku