Okładka książki Attyla Bicz Boży

przygodowa
typ
papier
Mavericus
6.42 (19 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Znakomita wielowątkowa powieść autorstwa laureata nagrody Pulitzera. Jest w niej miłość, zdrada, intryga, śmierć, poświecenie i okrucieństwo. A wszystko rozgrywa się na tle śmiertelnych zmaga zmagań dwóch potęg o przyszłość Zachodu. Jest rok 449. Poważnie osłabiony najazdami barbarzyńców Rzym chyli się ku upadkowi.W siłę rośnie natomiast krwawy i okrutny wódz Hunów, Attyla, który zamierza przejąc...

Jest rok 449. Poważnie osłabiony najazdami barbarzyńców Rzym chyli się ku upadkowi.W siłę rośnie natomiast krwawy i okrutny wódz Hunów, Attyla, który zamierza przejąc władzę na Wiecznym Miastem. Brakuje mu jednak pretekstu do ataku. Pomocną dłoń wyciąga do niego siostra cesarza rzymskiego Waleriana III. Przyłapana na romansie ze swoim rządcą, zostaje za karę uwięziona wzywa Attylę. Wódz Hunów odbiera to jako propozycję zawarcia małżeństwa i chce aby jego przyszłą żona wniosła jako posag połowę Cesarstwa, którą to połowę on sam sobie wywalczy. Przystępuje, więc do mobilizacji potężnych sił. Rzymianie podejmują do przeciwdziałania, wysyłają do obozu Attyli poselstwo dyplomatyczne i powierzają jednemu z jego uczestników tajną misję. Ma on znaleźć w otoczeniu wodza zdrajcę, który za sowite wynagrodzenie zabije swego pana. Plan zostaje jednak zdemaskowany.

źródło opisu: tekst skopiowany z okładki

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Mavericus | 2011-03-01
Przeczytana: 17 listopada 2009

Osławiony wódz Hunów, jego niezłomna wiara, że zostanie Władcą Świata. Ma podbić Cesarstwo Rzymskie. Poprzez "lekkomyślne" postępowanie siostry cesarza rzymskiego Waleriana III. Jest bliski celu, ale na jego drodze staje poselstwo dyplomatyczne, które miesza mu szyki. Książka, którą świetnie się czyt, barwne opisy opilstwa wojaków Attyli, czasów w których tak bardzo liczą się arystokratyczne koneksje. Dla tych co lubią powieści przygodowe z historią w tle.

Przekonać się czy Attyla dopnie swego si tanie się pogromcą rzymskich legionów? Czy okryje Waleriana III hańba?

Piotr | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Wachałem się, czy zabierać się za nią. Jednak się nie zawiodłem - bardzo fajna do przeczytania. Wciągająca i interesująca, jednak jeśli ktoś nie czuje klimatu książek o starożytności i bitwach, niech poszuka czegoś innego. Jedynym minusem jest to, że akcja momentami bardzo przyspiesza, by potem nagle zwolnić i ciężko to wyłapać.

godeksik | 2014-04-26
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Powieść historyczna, trochę naciągana fabuła z wątkiem romantycznym jak u Sienkiewicza ale w sumie fajna.
Obrazuje czym był upadający Rzym i ile po nim odziedziczyliśmy.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Historia, Przeczytane

Spodziewałem się czegoś ambitniejszego, tymczasem jest to taka przeciętna przygodówka, dobra do czytania w pociągu.

krystyna | 2012-03-21

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica