Attyla Bicz Boży

The Scourge of God
83-11-10399-2
przygodowa
Mavericus

Znakomita wielowątkowa powieść autorstwa laureata nagrody Pulitzera. Jest w niej miłość, zdrada, intryga, śmierć, poświecenie i okrucieństwo. A wszystko rozgrywa się na tle śmiertelnych zmaga zmagań dwóch potęg o przyszłość Zachodu. Jest rok 449. Poważnie osłabiony najazdami barbarzyńców Rzym chyli się ku upadkowi.W siłę rośnie natomiast krwawy i okrutny wódz Hunów, Attyla, który zamierza...

Jest rok 449. Poważnie osłabiony najazdami barbarzyńców Rzym chyli się ku upadkowi.W siłę rośnie natomiast krwawy i okrutny wódz Hunów, Attyla, który zamierza przejąc władzę na Wiecznym Miastem. Brakuje mu jednak pretekstu do ataku. Pomocną dłoń wyciąga do niego siostra cesarza rzymskiego Waleriana III. Przyłapana na romansie ze swoim rządcą, zostaje za karę uwięziona wzywa Attylę. Wódz Hunów odbiera to jako propozycję zawarcia małżeństwa i chce aby jego przyszłą żona wniosła jako posag połowę Cesarstwa, którą to połowę on sam sobie wywalczy. Przystępuje, więc do mobilizacji potężnych sił. Rzymianie podejmują do przeciwdziałania, wysyłają do obozu Attyli poselstwo dyplomatyczne i powierzają jednemu z jego uczestników tajną misję. Ma on znaleźć w otoczeniu wodza zdrajcę, który za sowite wynagrodzenie zabije swego pana. Plan zostaje jednak zdemaskowany.

źródło opisu: tekst skopiowany z okładki

• Dziewczyna w walizce

6,17 (6 ocen i opinii)
Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie
Jerzy Borowczyk , Michał Larek

7,5 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Mavericus | 2011-03-01
Przeczytana: 17 listopada 2009

Osławiony wódz Hunów, jego niezłomna wiara, że zostanie Władcą Świata. Ma podbić Cesarstwo Rzymskie. Poprzez "lekkomyślne" postępowanie siostry cesarza rzymskiego Waleriana III. Jest bliski celu, ale na jego drodze staje poselstwo dyplomatyczne, które miesza mu szyki. Książka, którą świetnie się czyt, barwne opisy opilstwa wojaków Attyli, czasów w których tak bardzo liczą się arystokratyczne koneksje. Dla tych co lubią powieści przygodowe z historią w tle.

Przekonać się czy Attyla dopnie swego si tanie się pogromcą rzymskich legionów? Czy okryje Waleriana III hańba?

Piotr Ćwik | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Wachałem się, czy zabierać się za nią. Jednak się nie zawiodłem - bardzo fajna do przeczytania. Wciągająca i interesująca, jednak jeśli ktoś nie czuje klimatu książek o starożytności i bitwach, niech poszuka czegoś innego. Jedynym minusem jest to, że akcja momentami bardzo przyspiesza, by potem nagle zwolnić i ciężko to wyłapać.

DrinkieWinkie | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Powieść historyczna, trochę naciągana fabuła z wątkiem romantycznym jak u Sienkiewicza ale w sumie fajna.
Obrazuje czym był upadający Rzym i ile po nim odziedziczyliśmy.

Pierwsze spotkanie z autorem. Nie porywa, jednak dosyć dobrze się czyta.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, Historia

Spodziewałem się czegoś ambitniejszego, tymczasem jest to taka przeciętna przygodówka, dobra do czytania w pociągu.

krystyna kalinowska | 2012-03-21

Wspaniała książka