Berberyjscy piraci

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ethan Gage". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Barbary Pirates
978-83-7510-448-6
Ethan Gage
Dorota_1988

Amerykański podróżnik Ethan Gage wyrusza w kolejną misję. Tym razem stara się odszukać i kontrolować zwierciadło Archimedesa, starożytną superbroń, która według legendy pokonała rzymską flotę, a w tej chwili należy do piratów, którzy zamierzają ją wykorzystać i naruszyć równowagę sił w świecie śródziemnomorskim. Ethan musi powstrzymać piratów i uratować swoją ukochaną Astizę… Niesamowicie...

Niesamowicie inteligentna i trzymająca w napięciu powieść historyczna zadowoli fanów Williama Dietricha.
„Berberyjscy piraci” są kwintesencją pasjonującej i dowcipnej literatury przygodowej.

Shimik | 2012-07-08

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

Agatha | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015
Zaintrygowana | 2015-10-28

"Berberyjscy piraci" to pierwsza z książek Williama Dietricha, po którą sięgnęłam, ale na pewno nie ostatnia. Cykl o przygodach awanturnika Ethana Gage'a rozpoczęłam co prawda od ostatniej części, jednak wstawki dotyczące zdarzeń z poprzednich tomów wyjaśniały jasno powody obecnej sytuacji protagonisty. Główny bohater to niepoprawny Indiana Jones w lekko krzywym zwierciadle, który ciągle pakuje się w tarapaty. Autor używa pióra z wprawą i swadą, dzięki czemu dialogi bohaterów są pełne humoru, a opisy egzotycznych miejsc nie nudzą. Typowa książka przygodowa, z akcją osadzoną w czasach napoleońskich. Z pewnością spodoba się miłośnikom tego rodzaju literatury, a dodatkowy koloryt nadają mityczne i historyczne odniesienia oraz wprowadzenie autentycznych postaci naukowców, żeglarzy oraz samego Napoleona. Książka idealna na chwilkę relaksu i oderwania się od szarej codzienności. Polecam.

Ilona | 2015-05-07

Lekka przygodowa książka na potygodniowe rozluźnienie o poszukiwaczach skarbu. Nie wymaga dużego wysiłku, szybko się czyta, ciekawe wątki i na plus moim zdaniem umiejscowienie w czasie- epoka napoleońska.

| 2012-04-29

Ela | 2016-10-21