Piramidy Napoleona

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Wydawnictwo: Rebis
Napoleon's Pyramids
978-83-7510-061-7
napoleon, ethan, gage, egipt, przygoda
Erador

Jakie mistyczne sekrety kryje Wielka Piramida? Czy towarzyszący cesarzowi Francuzów w ambitnej ekspedycji amerykański poszukiwacz przygód Ethan Gage rozwiąże zagadkę fascynującą ludzkość od tysięcy lat? „Piramidy Napoleona” - wypełniona mrożącymi krew w żyłach przygodami podróż z salonów zrewolucjonizowanego Paryża przez Morze Śródziemne na zdradzieckie piaski Egiptu - przykuwa uwagę...

„Piramidy Napoleona” - wypełniona mrożącymi krew w żyłach przygodami podróż z salonów zrewolucjonizowanego Paryża przez Morze Śródziemne na zdradzieckie piaski Egiptu - przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron. Sugestywne opisy bitew, skąpo odziane branki, szyfry i zagadki, tajemnice faraonów, zuchwałe wyczyny bohaterów, nieposkromiona odwaga i brawurowe ucieczki - wszystko razem nawiązuje do najlepszych wzorów gatunku.

Shimik | 2012-07-08

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

Marduk | 2016-07-29

Nie skłamię, jeśli napisze że do wypożyczenia i przeczytania tej książki skłoniło mnie imię jakie pada w tytule. Lubię ogólnie historię, tutaj mamy Napoleona, więc po przeczytaniu krótkiego opisu postanowiłem zapoznać się z tą książką bliżej. I nie żałuję tego absolutnie!
Bardzo fajne połączenie powieści przygodowej, czy jak to się czasem określa – awanturniczej z historią.
Myślę, że fani Cusslera czy McDermotta mogą spokojnie zaznajomić się z „Piramidami Napoleona”.

Basia | 2012-01-03

Rewelacyjna książka, opisująca wyprawę Napoleona w 1798 r. do Egiptu , któremu towarzyszy spora grupa naukowców. Bardzo dobrze się czyta.Książka warta przeczytania !!!

KrissDeValnor | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

''Piramidy Napoleona'' godnie kontynuują dobre tradycje powieści historyczno - awanturniczo - przygodowej. Drogi Czytelniku, jeśli lubisz niesamowite przygody w stylu Indiany Jonesa, a jednocześnie fascynują Cię tajemnice starożytnego Egiptu - jest to pozycja dla Ciebie!
Mamy zatem zabójczo przystojnego (zapewne) Amerykanina w wieku Chrystusowym, zgłaszającego bliżej nieokreślone aspiracje naukowe w zakresie raczkującej ówcześnie wiedzy o elektryczności (aczkolwiek wielokrotnie informowanego na kartach powieści przez ludzi nauki, że jednak nie jest ''prawdziwym'' naukowcem), którego ciekawość świata zapędziła do rewolucyjnej Francji pod rządami Dyrektoriatu, nie stroniącego od wina i kobiecych wdzięków (które jakże chętnie go nimi obdarzają!), regularnie pakującego się w kłopoty, z których dzięki sprytowi, bystrości umysłu, a niekiedy dzięki ulubionej rusznicy i indiańskiemu tomahawkowi, a przede wszystkim diabelnemu szczęściu, wychodzi tylko po to, aby pakować się w kolejne....

Lady_B | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Mimo wielu bardzo pozytywnych komentarzy, mnie książka lekko zawiodła. Treść jest bardzo rozwleczona, czasami dość nudna. Dużo nadmiernie rozbudowanych i średnio ciekawych opisów, np. bitew. Mam wrażenie, że większy nacisk położony jest na walkę i strzelaninę, niż na tajemnicę i związaną z nią historię. Powieść nie była w zasadzie zła, ale mnie nie wciągnęła.

misiek29041982 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Świetne połączenie historii, faktów naukowych, ciekawej fabuły oraz sporo dobrego humoru:) Pobudza wyobraźnię ale także daje wiele do zrozumienia i przemyślenia nad własnym życiem, własną wiarą oraz postrzeganiem otaczającego nas świata. POLECAM !

| 2012-04-29

meggykotka | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Książka bardzo ciekawa - zwłaszcza pod względem historycznym. Mnóstwo realnych opisów, jednak akcja mogła by toczyć się odrobinę szybciej.

Mimo wad warto przeczytać :)

StefanZuberek | 2010-09-11
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo ciekawa książka, z wartką akcją i dużą ilością humoru oraz faktów historycznych. Napisana z jajem, jednocześnie wciągająca.

Łukasz Mucha | 2013-04-15
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Przyjemna "przygodówka" Lekka i z dozą humoru.