Piramidy Napoleona

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Wydawnictwo: Rebis
Napoleon's Pyramids
978-83-7510-061-7
napoleon, ethan, gage, egipt, przygoda
Erador

Jakie mistyczne sekrety kryje Wielka Piramida? Czy towarzyszący cesarzowi Francuzów w ambitnej ekspedycji amerykański poszukiwacz przygód Ethan Gage rozwiąże zagadkę fascynującą ludzkość od tysięcy lat? „Piramidy Napoleona” - wypełniona mrożącymi krew w żyłach przygodami podróż z salonów zrewolucjonizowanego Paryża przez Morze Śródziemne na zdradzieckie piaski Egiptu - przykuwa uwagę...

„Piramidy Napoleona” - wypełniona mrożącymi krew w żyłach przygodami podróż z salonów zrewolucjonizowanego Paryża przez Morze Śródziemne na zdradzieckie piaski Egiptu - przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron. Sugestywne opisy bitew, skąpo odziane branki, szyfry i zagadki, tajemnice faraonów, zuchwałe wyczyny bohaterów, nieposkromiona odwaga i brawurowe ucieczki - wszystko razem nawiązuje do najlepszych wzorów gatunku.

Blasphemer | 2016-07-29

Nie skłamię, jeśli napisze że do wypożyczenia i przeczytania tej książki skłoniło mnie imię jakie pada w tytule. Lubię ogólnie historię, tutaj mamy Napoleona, więc po przeczytaniu krótkiego opisu postanowiłem zapoznać się z tą książką bliżej. I nie żałuję tego absolutnie!
Bardzo fajne połączenie powieści przygodowej, czy jak to się czasem określa – awanturniczej z historią.
Myślę, że fani Cusslera czy McDermotta mogą spokojnie zaznajomić się z „Piramidami Napoleona”.

Shimik | 2012-07-08

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

Basia | 2012-01-03

Rewelacyjna książka, opisująca wyprawę Napoleona w 1798 r. do Egiptu , któremu towarzyszy spora grupa naukowców. Bardzo dobrze się czyta.Książka warta przeczytania !!!

KrissDeValnor | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

''Piramidy Napoleona'' godnie kontynuują dobre tradycje powieści historyczno - awanturniczo - przygodowej. Drogi Czytelniku, jeśli lubisz niesamowite przygody w stylu Indiany Jonesa, a jednocześnie fascynują Cię tajemnice starożytnego Egiptu - jest to pozycja dla Ciebie!
Mamy zatem zabójczo przystojnego (zapewne) Amerykanina w wieku Chrystusowym, zgłaszającego bliżej nieokreślone aspiracje naukowe w zakresie raczkującej ówcześnie wiedzy o elektryczności (aczkolwiek wielokrotnie informowanego na kartach powieści przez ludzi nauki, że jednak nie jest ''prawdziwym'' naukowcem), którego ciekawość świata zapędziła do rewolucyjnej Francji pod rządami Dyrektoriatu, nie stroniącego od wina i kobiecych wdzięków (które jakże chętnie go nimi obdarzają!), regularnie pakującego się w kłopoty, z których dzięki sprytowi, bystrości umysłu, a niekiedy dzięki ulubionej rusznicy i indiańskiemu tomahawkowi, a przede wszystkim diabelnemu szczęściu, wychodzi tylko po to, aby pakować się w kolejne....

Lady_B | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Mimo wielu bardzo pozytywnych komentarzy, mnie książka lekko zawiodła. Treść jest bardzo rozwleczona, czasami dość nudna. Dużo nadmiernie rozbudowanych i średnio ciekawych opisów, np. bitew. Mam wrażenie, że większy nacisk położony jest na walkę i strzelaninę, niż na tajemnicę i związaną z nią historię. Powieść nie była w zasadzie zła, ale mnie nie wciągnęła.

Justyna | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Pomimo wielu pozytywnych opinii i wizji przyszłej klasowej dyskusji wytrzymałam tylko 100 stron. Nudziło mnie to, męczyło i sprawiało, że myślałam o wszystkim, poza treścią książki. To był thriller? Nie czułam żadnej grozy, przed oczami miałam wyłącznie przygodowy film familijny, nawet gagi pojawiały się w odpowiednich miejscach.

misiek29041982 | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Świetne połączenie historii, faktów naukowych, ciekawej fabuły oraz sporo dobrego humoru:) Pobudza wyobraźnię ale także daje wiele do zrozumienia i przemyślenia nad własnym życiem, własną wiarą oraz postrzeganiem otaczającego nas świata. POLECAM !

| 2012-04-29

meggykotka | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Książka bardzo ciekawa - zwłaszcza pod względem historycznym. Mnóstwo realnych opisów, jednak akcja mogła by toczyć się odrobinę szybciej.

Mimo wad warto przeczytać :)

wisz | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Dużo sobie obiecywałem po tej książce, szczególnie ze względu na tematykę ("tajemnice" starożytnego Egiptu). Lektura nie powaliła mnie na kolana. Niby akcji jest dużo, ale tak napisana, ze mnie nie wciągnęła. Dopiero końcówka książki okazała się tym czego oczekiwałem (dlatego 6 a nie 4 gwiazdki). Podsumowując można przeczytać, ale na kolana nie rzuca.