Dzieci Graala

Tłumaczenie: Ireneusz Maślarz
Cykl: Dzieci Graala (tom 1)
Wydawnictwo: Książnica
The Children of the Grail
historyczna

Powieść historyczna, która narodziła się z wieloletniej fascynacji autora średniowieczem i owianymi wciąż tajemnicą dziejami katarów, templariuszy, asasynów. Wyobraźnię autora w równym stopniu pobudził mit świętego Graala, który przez kilka stuleci wywierał wpływ na świat zachodni i nigdy nie został całkowicie zapomniany.

madzia_lena | 2013-10-14
Przeczytana: 14 października 2013

Nie jest to łatwa lektura i dużo czasu zajęło mi dobrnięcie do końca. Jednak nie żałuję, że nie poddałam się na samym początku (a takie myśli mnie nachodziły) i przeczytałam całość.
Dość ciężko "wgryźć" się w treść jednak w końcu wciągnęłam się w losy dwójki niesfornych dzieciaków "królewskiej krwi" oraz ich sprzymierzeńców i wrogów.
Trzymająca w napięciu gra o wszystko toczyła się do samego końca.

Morgana | 2016-10-07
Przeczytana: 05 października 2016

Dość ciężko czytało mi się "Dzieci Graala" i nie mogłam się doczekać aż się skończy. Sporo w niej sytuacji na pozór nie przystojną ludziom na zajmowanych stanowiskach, np. duchownym. Zadaję sobie jednak sprawę, że w średniowieczu było to normą.

GrzesiekW | 2015-10-23
Przeczytana: 24 listopada 2014

Ciekawa i "modna" tematyka mogłaby zjednac tej książce wielu czytelników, ale forma i język sprawia, że czytanie przypomina jazdę na łyżwach ale po trawie. Przeczytani jej do końca wymaga sporej determinacji.

Kosik | 2011-08-08
Przeczytana: 2008 rok

Mój ulubiony temat - średniowiecze, templariusze i tajemnicza historia - w tym przypadku historia Graala, a raczej Sang Real. W tej książce znajdą coś dla siebie miłośnicy historii, jak i dobrej fabuły.

powl | 2013-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wg mnie książka bardzo słaba i po prostu nudna. Kolejna fantastyczna teoria spiskowa na temat graala okraszona erotycznymi podbojami bohaterów w habitach i sutannach. Myślałem że nie dobrnę do końca.

Azazello | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Taka sobie powieść, z trudem dobrnąłem do końca. Kilka fajnych postaci (Jeza, Rosz, William, Klarion i Ingolinda) i nic poza tym. Kolejnych części cyklu raczej nie wypożyczę.

Kati | 2010-12-27
Przeczytana: grudzień 2010

Ksiazka bardzo interesujaca,a juz wogole dla osob dobrze obeznanych z historia i geografia.Jesli chodzi o moja opinie to....bylam czasami zagubiona w akcji.
Mnogosc opisow wszelkiego rodzaju pobudza wyobraznie czytelnika.Opisy sytuacj,przyrody, miejsc itp. sa bardzo kolorystycznie przedlozone.Jak wyzej wspomnialam , czesto sie gubilam,poniewaz akcja toczy sie wartko,nastepuja szybkie zmiany miejsc,a o bohaterach ksiazki juz nie wspomne.Mnogosc ich przyprawia o zawrot glowy,a do tego imiona i nazwiska plus tytuly przewijajacych sie osob rowniez przyczniaja sie do malego zametu w glowie.(Glownych bohaterow nie stracilam z oczu ;))
Mimo niektorych trudnosci pozycje te uwazam za dobra i jestem pewna ,ze ocenilabym ja nawet na bardzo dobra gdyby nie pewne braki w znajomosci hisorii .
Ksiazka napisana jest w wysmienitym stylu.Czyta sie ja latwo,lekko i przyjemnie.
Bohaterowie ksiazki sa wielobarwnymi postaciami,ktore warto poznac.
Tak ogolnie to tytul ksiazki sam w sobie wzbudza...

słoneczko | 2015-12-07
Przeczytana: 2012 rok

Książka może nie rewelacyjna, ale dla miłośników takich tematów warta przeczytania. Trochę inna niż popularne książki o tej tematyce. Trzeba się po prostu wciągnąć, albo odłożyć po kilkudziesięciu stronach.

terbar | 2012-04-12
Przeczytana: 01 marca 2012

Czasy średniowiecza, pełne tajemnic i wiedzy o ówczesnym świecie. Z początku można się pogubiś w treści, ale po pewnym czasie , bardzo wciąga.Stałam się zwolenniczką Wielkiego Planu. To super pomysł.

Zbyszek | 2011-09-07

Czytałem "Dzieci Graala" dwukrotnie. Bynajmniej nie dlatego, że wciągnęła mnie tak bardzo, ale za pierwszym razem po prostu utknąłem. W akcji, zawiłościach historycznych i datach.
Dopiero powtórka pozwoliła mi przeczytać całość.
Mimo tego muszę przyznać, że powieść przyciąga. Jest to gratka w szczególności dla ludzi lubiących czytać o czasach średniowiecza, a tym bardziej wojen krzyżowych. Nie można nie wspomnieć, że będzie to wspaniała pozycja dla wielbicieli mitów takich jak Mit Graala.
Książkę mogę szczerze polecić.