Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Kod Dakotów

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Wydawnictwo: Rebis
6,26 (58 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
10
0
9
2
8
6
7
18
6
17
5
12
4
1
3
1
2
1
1
0
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
The Dakota Cipher: An Ethan Gage Adventure
data wydania
ISBN
9788375103397
liczba stron
432
słowa kluczowe
tajemnica, Indianie, odkrycie, przygoda
język
polski

Ukryta przez wieki w amerykańskiej historii starożytna tajemnica czeka na odkrycie. Badacz i pogromca tajemnic Ethan Gage powraca! Po podróżach przez bezdroża Egiptu niczym sam cesarz Napoleon, Gage postanawia zwolnić nieco tempo życia Tymczasem na jego drodze staje Norweg Magnus Bloodhammner, który pokazuje Ethanowi starożytną mapę wskazującą tajemniczy artefak - tmłot Thora, który ostatnio...

Ukryta przez wieki w amerykańskiej historii starożytna tajemnica czeka na odkrycie. Badacz i pogromca tajemnic Ethan Gage powraca! Po podróżach przez bezdroża Egiptu niczym sam cesarz Napoleon, Gage postanawia zwolnić nieco tempo życia Tymczasem na jego drodze staje Norweg Magnus Bloodhammner, który pokazuje Ethanowi starożytną mapę wskazującą tajemniczy artefak - tmłot Thora, który ostatnio zlokalizowano w Północnej Ameryce. Mówi się o nim, że może kontrolować pogodę dzięki nieznanym dotąd regułom. Ethan jest gotowy aby wyruszyć do Nowego Swiata aby go odnaleźć. Podróżując po rozległych dzikich przestrzeniach Ameryki przemierza terytoria Indian, rozmawia z prezydentem Jeffersonem w Waszyngtonie, doświadcza licznych przygód.Kod Dakota to pełna pasji, dowcipu oraz napisana w świetnym stylu powieść, dzięki której Ethan Gage staje się bohaterem także dla fanów Jamesaa Rollinsa, Dana Browna i Bernarda Cornwella. Uzbrojony w tomahawk i strzelbę, Etan Gage jest żywym wspomnieniem tego, co symbolizuje neoamerykanina, wielkiego duchem i pragnieniem przygody.

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (152)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 959
Shimik | 2012-07-08
Na półkach: Przeczytane

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

książek: 2027
Marre | 2013-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2013

Cała książka całkiem, całkiem, ale zniszczył ją główny bohater i jego łóżkowe przygody. Miało być chyba coś a la Indiana Jones w epoce, ale nie wyszło. A zakończenie - tragedia.

książek: 0
| 2012-04-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

książek: 4
Filip Mucha | 2015-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Tak naprawdę pierwsza książka , która sam wybrałem , kupiłem i przeczytałem .
Żałuje , że tak późno postanowiłem czytać dla własnej przyjemności.Wcześniej do każdej lektury podchodziłem sceptycznie , od razu zakładając , że jest słaba ( jak można być takim idiotą).

Może i nie jest to świetna książka , ale była tą pierwszą . Wprowadziła mnie wspaniały świat książek i zaintrygowała do czytania kolejnych . Faktycznie po przeczytaniu kolejnych książek , uważam że była nieciekawa, główny wątek nie był porywający , bohater nie przykuwał uwagi-jedna cecha sprawiała , że był odpychający(no ale tego nie mogę zdradzić :) ) ,no i to fatalne zakończenie :(.

Mimo wszystko , każdemu młodemu i początkującemu czytelnikowi mogę polecić tę pozycje , bo to właśnie ona zapoczątkowała u mnie miłość do czytania , no i , co najważniejsze , była TĄ PIERWSZĄ .
Mam nadzieję , że i u was zapoczątkuje miłość do KSIĄŻEK.

książek: 6
Monika Stelmasiak | 2016-08-27
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
książek: 41
vatras66 | 2016-07-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok
książek: 158
Krzysiek88 | 2016-07-04
Na półkach: Przeczytane
książek: 145
Domex | 2016-06-13
Na półkach: Przeczytane
książek: 75
Charli86 | 2016-05-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok
książek: 290
kylo22 | 2016-05-18
Na półkach: Przeczytane
zobacz kolejne z 142 
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd