Kod Dakotów

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Wydawnictwo: Rebis
The Dakota Cipher: An Ethan Gage Adventure
tajemnica, Indianie, odkrycie, przygoda

Ukryta przez wieki w amerykańskiej historii starożytna tajemnica czeka na odkrycie. Badacz i pogromca tajemnic Ethan Gage powraca! Po podróżach przez bezdroża Egiptu niczym sam cesarz Napoleon, Gage postanawia zwolnić nieco tempo życia Tymczasem na jego drodze staje Norweg Magnus Bloodhammner, który pokazuje Ethanowi starożytną mapę wskazującą tajemniczy artefak - tmłot Thora, który ostatnio zlokalizowano w Północnej Ameryce. Mówi się o nim, że może kontrolować pogodę dzięki nieznanym dotąd regułom. Ethan jest gotowy aby wyruszyć do Nowego Swiata aby go odnaleźć. Podróżując po rozległych dzikich przestrzeniach Ameryki przemierza terytoria Indian, rozmawia z prezydentem Jeffersonem w Waszyngtonie, doświadcza licznych przygód.Kod Dakota to pełna pasji, dowcipu oraz napisana w świetnym stylu powieść, dzięki której Ethan Gage staje się bohaterem także dla fanów Jamesaa Rollinsa, Dana Browna i Bernarda Cornwella. Uzbrojony w tomahawk i strzelbę, Etan Gage jest żywym wspomnieniem tego, co symbolizuje neoamerykanina, wielkiego duchem i pragnieniem przygody.

Shimik | 2012-07-08

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

książek: 2027
Marre | 2013-07-20
Przeczytana: 18 lipca 2013

Cała książka całkiem, całkiem, ale zniszczył ją główny bohater i jego łóżkowe przygody. Miało być chyba coś a la Indiana Jones w epoce, ale nie wyszło. A zakończenie - tragedia.

| 2012-04-29

Filip Mucha | 2015-01-25
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Tak naprawdę pierwsza książka , która sam wybrałem , kupiłem i przeczytałem .
Żałuje , że tak późno postanowiłem czytać dla własnej przyjemności.Wcześniej do każdej lektury podchodziłem sceptycznie , od razu zakładając , że jest słaba ( jak można być takim idiotą).

Może i nie jest to świetna książka , ale była tą pierwszą . Wprowadziła mnie wspaniały świat książek i zaintrygowała do czytania kolejnych . Faktycznie po przeczytaniu kolejnych książek , uważam że była nieciekawa, główny wątek nie był porywający , bohater nie przykuwał uwagi-jedna cecha sprawiała , że był odpychający(no ale tego nie mogę zdradzić :) ) ,no i to fatalne zakończenie :(.

Mimo wszystko , każdemu młodemu i początkującemu czytelnikowi mogę polecić tę pozycje , bo to właśnie ona zapoczątkowała u mnie miłość do czytania , no i , co najważniejsze , była TĄ PIERWSZĄ .
Mam nadzieję , że i u was zapoczątkuje miłość do KSIĄŻEK.

Monika Stelmasiak | 2016-08-27
vatras66 | 2016-07-06