Klucz z Rosetty

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Ethan Gage (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
The Rosetta Key

Amerykański podróżnik Ethan Gage, znany czytelnikowi z Piramid Napoleona, tym razem wyrusza na poszukiwanie starożytnej Księgi Tota. Wraz z Napoleonem dociera do ziemi świętej i bierze udział w oblężeniu Akki. Oko w oko ze starymi wrogami, ramię w ramię z nowymi przyjaciółmi pomysłowy awanturnik, wykorzystując cały swój spryt, zuchwałość i poczucie humoru, usiłuje odczytać wskazówki wynikające z odkryć archeologicznych, by uniemożliwić złym mocom zapanowanie nad światem.

źródło opisu: Rebis, 2008

Shimik | 2012-07-08

Jeśli ktoś lubi książki z domieszką historii w tym przypadku Kampanii Egipskiej Napoleona Bonapartgo i ogólnie tamtych czasów to serdecznie polecam ten thriller naprawdę jest warty przeczytania.

meggykotka | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

To niesamowite, że można napisać książkę jako kontynuację i nawet nie próbować w klarowny sposób przybliżyć czytelnikowi zdarzeń z pierwszego tomu. Ba - nawet czytając pierwszy tom tak jak ja, ale jakiś czas temu, momentami nie wiedziałam do czego autor pije (tj jakie zdarzenie czy postać wspomina).

I żeby nie było, bo książka jest bardzo fajna, bogata w opisy i historyczne smaczki. Uwielbiam głównego bohatera. Mniej jego kobiety. Podoba mi się, że pisarz nie boi się zabijać wykreowanych przez siebie postaci (taki trochę RR Martin z niego).

Mimo wszystko polecam, ale po przeczytaniu 1 tomu, bo inaczej w ogóle Wam się nie spodoba.

Alatris | 2012-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Żal ścicska moje neszczere serduszko, iż trafiłam na tom 2. Nie chodzi oczywiście o to, że obydwie książki są ze sobą ściśle powiązane. Most jest ale jednak "Klucz z Rosetty" opowiada może nie do końca inną, jednak na pewno odmienną historię. Porywająca, fascynująca oraz pobudzająca wyobraźnie. Innymi słowami nie sposób jej opisać. Postać głównego bohatera? Na pewno budząca sympatię i dająca sie lubić. Wiele wątków historycznych. Dużo akcji, jeszcze bardziej pobudzającej ciekawość. I jak dla mnie, wisienka na torcie, wspaniale wykreowana osoba Napoleona. Miód na mą utęsknioną duszę.

Wiele więcej pisać nie zamierzam. Coś dla fanów akcji i poszukiwaczy przygód, otoczonej zasłoną tajemnicy. Prawdziwy Indiana Jones, jednak w lepszej wersji ;)

Koronczarka | 2012-05-08
Przeczytana: 08 maja 2012

Główny bohater Ethan Gage stoi przed plutonem egzekucyjnym. Pada komenda "cel", a zaraz potem "pal". Wydawałoby się, że to już zenit napięcia. Ależ nic z tego, proszę państwa. Dalej napięcie rośnie, a autor wzbija się na szczyty pomysłowości i dowcipu. Napoleon walczy na Bliskim Wschodzie, mister Gage - Amerykanin, zaplątał się i sam już chyba nie wie czyim jest szpiegiem, kocha się w jednej, a poszukuje innej przepięknej kobiety, którą chyba kocha jeszcze bardziej. Po drodze dokonuje czynów niezwykłych. Autor najwyraźniej jest pod urokiem "Yankesa na dworze króla Artura" Marka Twaina. Szczerze mówiąc, przeczytałam 3/4 książki. Zmęczyły mnie szaleństwa pana Gaga.

eR_ | 2014-07-03

Jak mawia mój siostrzeniec:"dulna"
Bohater biega,pływa,ogrywa w karty kogo popadnie,zakochany w jednej,szuka drugiej.
Tajemnice też rozwiązuje tak jakoś bez polotu,szkoda bo potencjał był,ale się zbył.
Jak sam autor napisał:
"Znajdziecie tu wartką akcję,cierpki humor,odkryjecie tajemnice"
Syndrom Pinokia obawiam się.

Eiseth | 2015-05-21
Przeczytana: 20 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gdyby istniał oficjalny ranking najbardziej irytujących postaci literackich, Ethan Gage z pewnością byłby wysoko, może nawet w pierwszej dziesiątce. Przez kilkaset stron Gage kilka razy zmieniał stronę z angielskiej na francuską; podrywał jedną kobietę, aby zaraz wrócić do drugiej, narzekał na swoje powodzenie (prawdę mówiąc, kompletnie niezrozumiałe); przemieniał wrogów w przyjaciół tylko po to, aby zaraz ci zginęli w jego obronie; rozwiązywał zagadki, oszukiwał, "czarował" elektrycznością... i nie zrobił absolutnie nic, co zapaliłoby chociaż maleńki płomyczek sympatii.
Nie sądziłam także, że w jakimkolwiek książkowym uniwersum istnieje postać ze zdolnościami do unikania śmierci równie epickimi, co Bella Swan. Gage przeżył wystarczającą ilość razy, aby mógł z powodzeniem ubiegać się o nadanie tym wydarzeniom statusu cudu. Bycie wśród rozstrzeliwanej ludności? Nie. Ucieczka o własnych siłach przed pościgiem? Nie. Otrucie i rzucenie na pożarcie krokodylowi? Nie. Zakopanie na...

Mumin | 2014-02-03

Kolejna książka, którą przeczytałem trochę przez przypadek, bo po tym jak dostałem od kolegi. Z początku byłem sceptycznie nastawiony, może dlatego, że to książka przygodowo-historyczna, a ja generalnie w takich tytułach nie gustuje. Niemniej po rozpoczęciu lektury zmieniłem zdanie i bardzo polubiłem akcję. Fakt faktem, to druga cześć i nie znałem pierwszej, ale bardzo poruszyła mnie historia w niej opisana.

W pewnym sensie myślę, że tego właśnie oczekuję od książki przygodowej. Wartkiej akcji, bohaterów i przeplatań bitew czy generalnie akcji. Poluję na pozostałe książki z serii i liczę, że nie będę zawiedziony po ich przeczytaniu.

Tomek Kupczak | 2013-07-31
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy podczas czytania tej książki to... błaznowaty główny bohater. Nie, nie dowcipny, nie śmieszny, ale właśnie błaznowaty. Nie mam pojęcia czy to wada, ale przyznaję, że lekko mnie irytował. Niemniej jednak książka okazała się być powieścią przygodową tzw. pełną gębą, z dużą dawką humoru. Próżno tu szukać skomplikowanych mistycznych zależności czy niesamowitych zagadek, ale czyta się naprawdę świetnie.
Ostrzegam, że jest to bardzo lekka w odbiorze lektura.

Dan Szabel | 2012-05-08
Przeczytana: 08 maja 2012

Bardzo ciekawa i wciągająca powieść przygodowa.Choć często druga część jest gorsza od pierwszej w tym przypadku Dietrich wyraźnie się polepszył. Zwarta akcja, ciekawe,często autentyczne postacie tylko dodają kolorytu tej historii pełnej przygody,historii, mitów i tajemnic.Zaskakująca wyobraźnia autora ukazuje się w arcyciekawych rozwiązaniach dotyczących zarówno faktów jak i fikcji.polecam!

misiek29041982 | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Takie książki powinny być lekturą szkolną. Zdecydowanie mocniej zachęcają do nauki historii, fizyki oraz szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej niż podręczniki do tych przedmiotów używane w dzisiejszych czasach. :)