Rise of the Horde

Okładka książki Rise of the Horde Christie Golden
Okładka książki Rise of the Horde
Christie Golden Wydawnictwo: Pocket Star Cykl: World of Warcraft (tom 2) fantasy, science fiction
World of Warcraft (tom 2)
Pocket Star
2006-12-26
2006-12-26
Warcraft fantasy Christie Golden

Mam wrażenie, że tą książkę napisał Ork.
Słychać w niej gniewne posapywania Orków, złość, wrzawę, żądzę krwi.
Wciągnięci w świat hordy poznajemy zwyczaje plemion Orków. Trochę to przypomina świat Indian. Plemie mroźnych wilków budzi postrach wśród górskich Orków.
Młody Durotan musi upolować wielką krwiorzerczą bestię, aby wejść w poczet dorosłych.
Poluje w lesie z Draką.
Czy da się połączyć zwaśnione plemiona w hordę?
Gra Warcraft była fenomenalna.
Film był gdzieś 7/10 - trochę brakowało fabuły, ale świetne efekty specjalne.
Tekst książki trochę też przypomina motyw przewodni filmu - tzn mało fabuły, ale niestety nie widać efektów specjalnych. Liczne onomatopeje pozwalają wczuć się w klimat hordy.

Mam wrażenie, że tą książkę napisał Ork.
Słychać w niej gniewne posapywania Orków, złość, wrzawę, żądzę krwi.
Poluje w lesie z...

Wprowadzenie do świata orków, ich rytuałów, wierzeń i zwyczajów. Kraina Draenoru pokazana zanim Płonący Legion postanowił zawładnąć duszami dumnych wojowników. Wciąga, szybko się czyta, polecam.

Draka jest super .Fajna fantasty. Trochę już wiem o Orkach.Ebook

Draka jest super .Fajna fantasty. Trochę już wiem o Orkach.Ebook

Prawdę powiedziawszy spodziewałem się czegoś poważniejszego, a okazało się czytanką dla nastolatków. Poziom tekstu na bardzo niskim poziomie.

Jako gracz WoWa chciałem sprawdzić przynajmniej jedną powieść z uniwersum. Czytało się dobrze i lekko. Niemniej pozycja niczym nie zachwyca i niczym się nie wyróżnia. Jest to przeciętna literatura ale jak na adaptację gry wideo jest dobrze.

Lektura lekka, czyta się szybko. Wartka dobrze napisana fabuła. Pozycja obowiązkowa szczególnie dla wielbicieli uniwersum Warcrafta :)

Bardzo prosta,
lekka i przyjemna lektura. Doceniam fakt, że nazwy własne nie zostały przetłumaczone, jak ma to miejsce w najnowszych wydaniach, więc książkę czyta się z łatwością, a starzy bohaterowie uniwersum nazywają się dokładnie tak samo, jak na początku przygody z grą.
Niestety rzuca się w oczy niedbały wydruk-moje wydanie miało literówki prawie na każdej stronie. Dla fanów serii to pozycja obowiązkowa, wprowadzająca w świat gry i tłumacząca same początki uniwersum Warcrafta.

Bardzo prosta,

To była dobra lektura! Poznałem świat Warcrafta jeszcze na dyskietkach, wiele lat temu :) Po książkę sięgnąłem niedawno i była to bardzo dobra decyzja. Dostosowałem się do zalecanej chronologii i była to pierwsza powieść z mojego cyklu :)
Przedstawiony świat Orków, przedstawiona geneza nadchodzącego konfliktu. Bardzo dobry tytuł - zarówno dla weteranów tego świata jak i dla tych, dla których będzie to pierwsza styczność z Warcraftem :)

Ta pozycja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Czytam wszystkie książki z uniwersum Warcrafta jakie wpadną mi w ręce z mojego ogromnego sentymentu do tej gry i szczerze mówiąc o ile gra jest cudowna to książki są raczej słabo napisane. Jednakże ,,Narodziny Hordy" są inne, napisane o wiele lepiej niż książki innych autorów, lekko się ją czyta, można się spokojnie przenieść do Outlandu.

"Narodziny Hordy" to część serii literackiej Blizzarda - "Blizzard Legends", która przedstawia linię fabularną przed wydarzeniami w grze "Warcraft I". Seria nie jest nowością - Narodziny Hordy zostały opublikowane już w 2006 roku, jednak Blizzard zdecydował się na wydanie w nowej szacie graficznej książek wchodzących w jej skład oraz przetłumaczenie ich na większą liczbę języków, w tym na język polski. Ta inicjatywa bardzo mnie ucieszyła, ponieważ nie grałam nigdy w "Warcrafta" i nie miałam okazji poznać historii niektórych postaci pojawiających się w WoWie. Swoją ciekawość zaspokajałam szukając informacji w sieci, ale o wiele lepiej jest przeczytać książkę kompleksowo opisującą interesujące mnie wydarzenia niż grzebać w Internecie.

Po lekturę sięgnęłam szybko, ponieważ uwielbiam czytać historie pisane ręką Christie Golden. Autorka nie zawiodła mnie i w tym przypadku, a "Narodziny Hordy" to książka wręcz kipiąca opisami emocji odczuwanych przez bohaterów, za to między innymi ją cenię.
Historia rozpoczyna się w momencie ucieczki eredarów przed zemstą Kil' jaedena i Archimonda z planety Argus pod przewodnictwem Velena. Gdy uciekinierzy docierają w końcu do nowego świata, który nazwali Draenorem mają nadzieję na spokojne życie i schronienie przed dwoma sługami Sargerasa. Nowy dom draenei dzielą z orkami, z którymi utrzymują pokojowe relacje. Niebawem ma się to jednak zmienić...
Historia w większości skupia się na Durotanie ukazując jego rozterki i ból, który odczuwał patrząc na to, czym stają się jego pobratymcy. Wydarzenia przedstawione w tej książce to opis upadku rasy orków, która stając się narzędziem w ręku Kil'jaedena pragnącego dokonać zemsty na draenei, porzuciła swą dumę, tradycje, wiarę w przodków i wsparcie mocy żywiołów stając się łaknącymi krwi potworami na usługach przebiegłego eredara.

Podejrzewam, że większość graczy WoWa zna dobrze tę historię i wie jak ona się zakończy. Zachęcam jednak wszystkich fanów gry do sięgnięcia po tę pozycję, nie zawiedziecie się.

• Warcraft
  • World of Warcraft