World of WarCraft: Arthas: Rise of the Lich King
World of Warcraft, Arthas
pit23

Jest ucieleśnieniem zła, władcą Plagi nieumarłych, panem runicznego Ostrza Mrozu, wrogiem wszystkich wolnych ludów, istotą o niezmierzonej potędze i niegodziwości. Cała jego lodowata jaźń jest skupiona na knowaniach, jak zniszczyć wszelkie życie w świecie World of WarCraft. Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym, jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula,...

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym, jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula, Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem, pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu, co ukochał, zagroził legion nieumarłych, Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza, które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu, która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu, gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/world-of-warcraft-a...(?)

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/world-of-warcraft-a...»

Ciacho | 2017-10-03
Przeczytana: 02 października 2017

„Opętańcza zemsta i krwawe żniwa”

Blizzard Entertainment to jedno z największych i najbardziej znanych amerykańskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją gier komputerowych.Wydali mnóstwo gier, ale te najpopularniejsze i najbardziej się liczące to Diablo, Starcraft i Warcraft, które mają rzesze fanów na całym świecie. Sam jestem jednym z nich. Ileż ja się nagrałem w te gry, ileż godzin poświęciłem na przemierzanie ich światów, przechodzenie misji, pojedynkowanie! Najbliższy jest mi "Warcraft III" i dodatek "Frozen Throne", nad którymi spędziłem naprawdę sporo czasu przechodząc kilkukrotnie wszystkie kampanie. Gra powstała ładnych kilkanaście lat temu, a jednak w moim odczuciu zupełnie nie traci na klimacie i wyjątkowości, i wracam do niej co jakiś czas ciągle czerpiąc przyjemność z grania. "Warcraft" jest bardzo epicką i zajmującą grą, a przedstawiony w niej świat fantastyczny wpisuje się w typowe high fantasy pełne nowych postaci, magii, przedmiotów, artefaktów i ogólnie...

pit23 | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Bardzo dobrze napisana książka przez Christie Golden, a raczej firmę Blizzard. Nie ma się co dziwić, gdyż 3/4 książki to kampania nieumarłych z gry Warcraft III i dodatku.

Muszę jednak przyznać, że autorka wprowadza wiele kwestii, które nie były poruszone w grze, a wnoszą wiele wytłumaczń, zwłaszcza gdy chodzi o postępowanie głównego bohatera książki. Można w tym woluminie odczuć stary dobry styl pisania autorki. Nawet wątki miłosne napisane są poprawnie i bez przesady powodujących torsje, które otrzymujemy w teraźniejszych dziełach Christie.

Oczywiście miłym aktem ze strony wydawnictwa Insignis było "sięgnięcie" po stare opowiadanie serii świata Warcraft'a i udostępnienie go polskim czytelnikom. Dzięki temu jestem w stanie wybaczyć nieliczne "błędy" stylistyczne jakie pojawiły się w książce. Polecam wszystkim przeczytanie opiniowanego dzieła, gdyż jest jednym z najlepiej napisanych (wydanym w języku polskim) opowieści ze świata Warcraft.

NieTylkoGry | 2017-11-11

World of Warcraft: Arthas – Przebudzenie Króla Lisza to kolejna powieść z serii Blizzard Legends. Tym razem dane nam jest prześledzić dzieciństwo i dorosłość tytułowego Arthasa. Książka ta może być bliska szczególnie fanom dodatku Wraith of the Lich King do kultowego już World of Warcraft lub osobom, które szczególnie upodobały sobie dodatek do Warcrafta III: Reign of Chaos, a mowa tu oczywiście o Frozen Throne.

Oto poznajemy historię Arthasa Menethila, księcia i następcy tronu Lordareonu. Zaczyna się niewinnie i początkowo nic nie wróży tego, że Arthas odrzuci kiedyś drogę Światła i stanie się rycerzem śmierci. Po niedawnych wydarzeniach, jego ojciec, Terenas, musi ugościć syna poległego króla Llane’a, Variana Wrynna, ponieważ Wichrogród upadł pod naporem nieznanych orczych najeźdźców. W tym właśnie czasie Arthas uczy się sztuki wojennej od Muradima Miedziobrodego, nawiązuje pierwszą prawdziwą i mocną przyjaźń z Varianem, a niedługo później poznaje też swoją miłość, Jainę...

World of Warcraft… moja miłość do całego uniwersum jest tak wielka, że pochłonęłaby wszystkie światy WoWa z całą siedzibą Blizzarada.

„Arthas. Przebudzenie Króla Lisza” to kolejna książka Christie Golden, która nie da się ukryć jest mistrzynią w pisaniu powieści ze świata jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Autorka ma na swoim koncie ponad trzydzieści książek i nie są one oparte tylko o World of Warcraft, ale też Assasin’s Creed oraz Star Wars.

„Pamiętaj, im zacieklej walczysz z wrogiem, tym szybciej pchasz swych ludzi w jego ręce.”

Pominę w tej recenzji przybliżanie Wam całości historii gry. Wszystko można przeczytać w internecie, jeżeli tylko się chce. Swoją droga, już teraz napisze Wam, że warto, bo cały świat jest bardzo rozbudowany i ciekawy.

„Czasem można jedynie wybrać mniejsze zło. Czasami nie można naprawić wszystkiego.”

Opowieść Arthasa Menethila, następcy...

ampH | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Uniwersum Warcrafta to zdecydowanie jeden z moich ulubionych światów. Wiąże się z nim mnóstwo wspaniałych wspomnień, głównie związanych z grami ze stajni Blizzarda. Mam jednak również za sobą kilka książek opisujących historię Azeroth, Draenoru oraz innych krain, w tym między innymi jedną z pozycji napisanych przez Christie Golden - "World of Warcraft: Narodziny Hordy". Niemalże wszystkie kojarzą mi się bardzo dobrze, a niniejsza pozycja zdecydowania dołącza do tego grona. Czuję, że znalazłem swoją nową, ulubioną autorkę.

Młody paladyn, a zarazem następca tronu, Arthas Menethil, musi stawić czoła zbliżającemu się niebezpieczeństwu. Plaga nawiedza Lordaeron, a książę rusza ze swoją przyjaciółką, Jainą Proudmoore do wiosek oddalonych od stolicy, aby zbadać, co zagraża jego ukochanej krainie. W ten sposób rozpoczyna się historia Króla Lisza - niegdyś potężnego, kochającego i dobrego człowieka. Płonący Legion jest cierpliwy, a jego generałowie zrobią wszystko, aby dokończyć rozpoczęte...

Ustatkowany_Gracz | 2017-09-17
Przeczytana: 06 września 2017

Arthas – Przebudzenie Króla Lisza to smutna opowieść o zdradzie, upadku wszelkich wartości moralnych oraz utraconej na zawsze miłości. Christie Golden wykreowała chwytającą za serce opowieść, w której tragiczne losy bohaterów okazują się jedynie dodatkiem do odwiecznej batalii Świętego Światła z Płonącym Legionem i Plagą. Muszę przyznać, że chęć poznania dalszych perypetii występujących w niej postaci była na tyle mocna, że lekturę skończyłem w niecałe dwa dni, co jest w moim przypadku wynikiem niemalże wybitnym.

Trzon historii stanowi przemiana głównego bohatera. Tytułowy Arthas, z księcia Lordaeronu i gorliwego paladyna zakonu Srebrnej Dłoni staje się przywódcą Plagi, którego celem jest zniszczenie wszelkiego życia. Procesu zepsucia nie mogło powstrzymać nawet wielkie uczucie, jakim darzył młodą adeptkę sztuk magicznych – Jainę Proudmoore. Wprawdzie momentami narracja nieco trąca patosem, ale taki już urok powieści fantasy.

Zdążyłem już przywyknąć, że książki World od Warcraft...

Lenessis | 2018-02-08
Na półkach: Warcraft, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lutego 2018

Po raz kolejny pani Christie Golden udowodniła swój ogromny talent. Historia Arthasa Menethila była znana mi już wcześniej, jednak cieszę się, że mogłam ją przeżyć na nowo i dowiedzieć się paru nowych szczegółów.

Kiedy dorastamy, tracimy swoją niewinność - i o tym jest właśnie ta książka. Obserwując losy Arthasa, nie raz miałam złamane serce. Im bardziej nie chcemy czegoś stracić, tym szybciej chylimy się ku upadkowi i to jest tutaj bardzo dobrze ukazane.

Zawsze zastanawiałam się, dlaczego tytułowy książę jest tak bardzo lubiany wśród społeczności Warcrafta. Ma ciekawą i rozbudowaną przeszłość. Jednak ja niekoniecznie się z nim polubiłam. Nie zmienia to faktu, że jako postać został wykreowany wyśmienicie i nie dziwię się, dlaczego jest ikoną Blizzardowego uniwersum. Pozostali bohaterowie, moim zdaniem, też nic dodać, nic ująć.

Urzekło mnie w "Arthasie ..." nawiązanie do innych tytułów napisanych na potrzeby uniwersum. Czułam się cudownie mogąc przypomnieć sobie te wszystkie...

elvenoor | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Bardzo dobrze opisana historia Arthasa, oparta na scenariuszu z gry Warcraft 3 oraz dodatku The Frozen Throne. Podzielona na trzy części, opisujących kolejno dorastanie księcia Lordaeronu, jego związek z Jainą oraz następujący po wydarzeniach w Stratholm upadek złotowłosego paladyna.
Christie Golden odświeżyła historię z gry, wzbogacając ją o zaplecze emocji i zażyłych relacji Arhtasa z jego najbliższymi. Czyta się płynnie, lekko, a z kartek aż wylewa się klimat Warcrafta.
Pisana niby tylko dla graczy, jednak pewne zaplecze wiedzy o uniwersum jest wymagane, ale z pewnością historia ta zainteresuje również tych, którzy w grach Blizzarda aż tak mocno nie siedzą.

Velaris | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Arthas jest jedną z tych postaci, którą z Warcrafta zapamiętałam najlepiej.
Już kilkanaście lat temu przechodząc kampanię w grze byłam bardzo ciekawa tego, co będzie dalej.
Książkę się czyta lekko. Przybliża los samego Arthasa o wiele bliżej i ukazuje cały proces jego przemiany głównie z jego perspektywy. Jednakże gdzieś w tle pojawia się oczywiście Jaina, czy też Sylwana.
Co ciekawe - naprawdę nie trzeba mieć wielkiego zaplecza wiedzy odnoście WC czytając tę pozycję, co moim zdaniem powinno zachęcić niezdecydowanych.

Thorek | 2018-06-01
Przeczytana: 30 maja 2018

Książka jest bardzo dobra (tylko tyle i aż tyle) i naprawdę szybko się ją czyta. Jednak muszę odjąć kilka oczek z prostej przyczyny...jako fan uniwersum Warcrafta oczekiwałem czegoś więcej. Mamy tutaj papierowe przełożenie historii Arthasa z Warcrafta 3 oraz dodatku The Frozen Throne i nic poza tym. Owszem, jest kilka nieznanych mniejszych wątków ale to wszystko w minimalnych ilościach. Mówiąc krótko: Chciałoby się więcej! Moim zdaniem nie wykorzystano całkowicie potencjału historii Króla Lisza...