World of WarCraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza

8 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
World of WarCraft: Arthas: Rise of the Lich King
World of Warcraft, Arthas
pit23

Jest ucieleśnieniem zła, władcą Plagi nieumarłych, panem runicznego Ostrza Mrozu, wrogiem wszystkich wolnych ludów, istotą o niezmierzonej potędze i niegodziwości. Cała jego lodowata jaźń jest skupiona na knowaniach, jak zniszczyć wszelkie życie w świecie World of WarCraft. Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym, jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula,...

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym, jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula, Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem, pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu, co ukochał, zagroził legion nieumarłych, Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza, które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu, która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu, gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/world-of-warcraft-a...(?)

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/world-of-warcraft-a...»

pit23 | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Bardzo dobrze napisana książka przez Christie Golden, a raczej firmę Blizzard. Nie ma się co dziwić, gdyż 3/4 książki to kampania nieumarłych z gry Warcraft III i dodatku.

Muszę jednak przyznać, że autorka wprowadza wiele kwestii, które nie były poruszone w grze, a wnoszą wiele wytłumaczń, zwłaszcza gdy chodzi o postępowanie głównego bohatera książki. Można w tym woluminie odczuć stary dobry styl pisania autorki. Nawet wątki miłosne napisane są poprawnie i bez przesady powodujących torsje, które otrzymujemy w teraźniejszych dziełach Christie.

Oczywiście miłym aktem ze strony wydawnictwa Insignis było "sięgnięcie" po stare opowiadanie serii świata Warcraft'a i udostępnienie go polskim czytelnikom. Dzięki temu jestem w stanie wybaczyć nieliczne "błędy" stylistyczne jakie pojawiły się w książce. Polecam wszystkim przeczytanie opiniowanego dzieła, gdyż jest jednym z najlepiej napisanych (wydanym w języku polskim) opowieści ze świata Warcraft.

Velaris | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Arthas jest jedną z tych postaci, którą z Warcrafta zapamiętałam najlepiej.
Już kilkanaście lat temu przechodząc kampanię w grze byłam bardzo ciekawa tego, co będzie dalej.
Książkę się czyta lekko. Przybliża los samego Arthasa o wiele bliżej i ukazuje cały proces jego przemiany głównie z jego perspektywy. Jednakże gdzieś w tle pojawia się oczywiście Jaina, czy też Sylwana.
Co ciekawe - naprawdę nie trzeba mieć wielkiego zaplecza wiedzy odnoście WC czytając tę pozycję, co moim zdaniem powinno zachęcić niezdecydowanych.

Tob | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017