Chaos

Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Flux
Pablos

W siedmiu błyskotliwych opowiadaniach SF Orson Scott Card po raz kolejny zaskakuje pomysłowością w budowaniu obrazu niezwykłej rzeczywistości, która zawładnie niepodzielnie wyobraźnią czytelnika.

książek: 1991
Jahty | 2011-10-21
Przeczytana: 2011 rok

Super opowiadania, szczególnie opowiadanie uzupełniające do Fundacji Asimova !

Marta | 2017-04-26
Przeczytana: 03 maja 2017

Chaos składa się z 7 opowiadań, 6 jest typowo Cardowskich a ostatnie 7 jest okropne! Tradycyjnie na koniec swoich opowiadań Card pisze co i jak i sam osobiście przyznał, że nie lubi jak obcy pisarz bierze się za Universum innego pisarza bo to zwykle nie wychodzi dobrze i ja się z nim w 100% zgadzam! Dlatego właśnie 7 opowiadanie jest okropne. Card pisze opowiadanie o Fundacji Asimova o powstaniu Drugiej Fundacji bo zawsze go to ciekawiło, napisał to w stylu pisarskim Asimova, problem jest taki, że nim nie jest dlatego jest słabe nie udało mu się odwzorować stylu tak dobrze, opowiadanie jest nudne, dłuży się i nie jest odkrywcze. Stanowczo lepiej by do tej książki dodał jakieś inne swoje własne w jego stylu z jego pomysłem...wtedy mogła bym napisać, że książka jest bardzo dobra..a tak no cóż jest po prostu dobra. Opowiadanie Tysiąc śmierci jest naprawdę mega dobre, straszne i ciekawe jak diabli. Pieser ty typowy cyberpunk i jako taki jest ok, mimo, że cyberpunka nie lubię.. Staramy...

Kazelot | 2017-06-19
illmer | 2016-09-18