Maps in a mirror
camillejr

Jedenaście oryginalnych opowiadań fantastycznonaukowych opartych na niezwykłych pomysłach składa się na znakomitą antologię, która przemawia do czytelnika siłą wyobraźni i bogactwem fantazji autora.

Druga część czterotomowego zbioru opowiadań znanego autora fantastyki naukowej i fantasy.

Marta | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Zbiór opowiadań Carda, bardzo podobny styl oraz tematyka jak opowiadania Kinga oraz Mastertona jednak widać, że opowiadania są Cardowe ponieważ zawsze widać w nich pewne moralizatorskie tendencje, chęć znalezienia czegoś więcej niż samego straszenia.. Króluje nastrój grozy, wszechobecny niepokój trochę magii. Sam autor pisze we wstępie, że własnie taki styl i tematyka jest mu bliska i to właśnie widać. Znając Carda tak dobrze jak go znam nie pomyślałabym, że jego umysł zaludniają takie strzygi :) W każdym razie każde opowiadanie jest naprawdę bardzo dobre a niektóre nawet serio są przerażające zwłaszcza tam gdzie wydobywa się prawdziwy potwór siedzący w człowieku. Osobiście również tego się najbardziej boję, że np jadący z naprzeciwka koleś jest psychopatą i specjalnie chce na mnie najechać, żeby zabić bo ma takie hobby po robocie a nie duchów i upiorów. W każdym razie polecam miłośnikom Carda, Kinga i Mastertona ten zbiór opowiadań, nie zawiedziecie się.

PaniWody | 2014-03-14
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Każde z opowiadań wprowadzało mnie w inny świat. Po mimo czasu jaki minął od przeczytania tego zbioru opowiadań nadal pamiętam dokładnie większość z nich. Najbardziej jednak wspominam opowiadanie jak grubas jeździł do kliniki się odchudzić. :) Boooskie. Każde z tych magicznych tekstów daje do myślenia. Polecam gorąco!

Sebastian | 2017-08-18

jak to bywa z antologiami - nie jest równo. Card jako autor opowiadań na pewno nie jest aż takim mistrzem, jak przy jego epickich o-powieściach.
nie zmienia to faktu, że czyta się przyjemnie i mocno daje to satysfakcję, a "Straceni chłopcy" to mistrzowstwo

książek: 1997
Jahty | 2011-10-31
Przeczytana: 31 października 2011

Bardzo dobra, ale niestety opowiadania nie przypadły mi za bardzo do gustu. Troche mroczne klimaty.

camillejr | 2010-09-25
Przeczytana: 25 września 2010