Przygody pana Bazylka

Wydawnictwo: Spis Treści
Potemka

"Przygody" sześcioletniego Bazylka, spisywane przez jego Tatę w internetowym dzienniku od 6 lutego 2002 roku, uzależniły tysiące internautów. Bazyl stał się bohaterem ich codzienności, a Badmo Ulubionym Tatą Polskiego Internetu. Blog Jacka Pałki znalazł się w czołówce rankingu "City Magazine", który pisał: "Strona o tak groźnie brzmiącej nazwie jest w istocie przesłodkim pamiętnikiem samotnego Taty.

źródło opisu: Wydawnictwo Spis Treści, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

wabag | 2017-10-04
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: 15 września 2017

Bardzo miła, ciepła książeczka o tym jak ojciec radzi sobie z wychowywaniem dziecka.

Kiedy Bazylek był na topie, moje myśli bynajmniej nie były ukierunkowane na ojcostwo, stąd dopiero teraz o Bazylku usłyszałem i mam za sobą jego pierwsze przygody.

Ciepła opowieść o budowaniu więzi ojca z dzieckiem, o tym jak pięciolatek postrzega rzeczywistość, kilka świetnych cytatów- to wszystko sprawiło, że warto było przeczytać tę książkę. Więc dlaczego tylko 5 gwiazdek? Bo to jednak jest zapis z bloga, a nie prawdziwa literatura. No i nie wiem jak inni odbiorcy, ale mi przeszkadzały dwie rzeczy:

1) jaki ten Bazylek jest mądry- wydaje mi się, że tatuś jednak nieco fabularyzował i podkoloryzował wyczyny swojej pociechy;

2) jaki ten tatuś jest fantastyczny, po prostu chodzący ideał... Też w to nie uwierzyłem.

A tak poza tym- bardzo sympatyczna książeczka.

Magdalena | 2011-12-01
Przeczytana: 2003 rok

Przygody Bazylka czytałam w specjalnym okresie mego życia -tuż po urodzeniu pierwszego dziecka. I mimo, że byłam pewna obaw co do macierzyństwa, ta książka większość ich rozwiała. I już wiem, że dzieci wychowywane przez fajnych rodziców wyrosną na fajnych dorosłych :)

Maya | 2014-03-25

Z synem przez świat - czyli o radości z tacierzyństwa. Inspirujące!

irenaz | 2018-03-11
Przeczytana: 2005 rok