Jędrne kaktusy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Książkowa wersja jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce.
Zwycięzca konkursu na blog roku 2005 organizowanego przez Onet.

diggera | 2015-10-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Rewelacyjna książka!! I ten tytuł, który cały czas przekręcam :-P Jeszcze nigdy nie czytałam książki tak zabawnej. Przy każdej kolejnej stronie przynajmniej raz wybuchałam śmiechem. Te drobne niepowodzenia dnia codziennego autor przedstawia w taki sposób, że człowiek płacze... ze śmiechu. Po skończeniu książki, szybko zaczęłam przeszukiwać internet w poszukiwaniu bloga na podstawie którego książka była napisana, bo łaknęłam więcej. Na poprawę humoru nie ma chyba nie znajdziecie lepszej książki :-)

Migdalek | 2011-11-15

Książka - blog, która ubawiła mnie do łez. Nie mogłam się od niej oderwać...Wawrzyniec Prusky opisuje swój świat oraz otaczająca go rzeczywistość w sposób komiczny, dowcipny wyolbrzymiając celowo pewne fakty i wydarzenia. Przy tej książce nie ma mowy o nudzie!!! Wielokrotnie powracałam do tych zdarzeń, któe rozbawiły mnie najbardziej i długo zapadły w pamięci :))) Polecam gorąco na długie nudne wieczory..Ja zaś na pewno do tej książki jeszcze powrócę i już poluję na kolejną część :)))

Popiol91 | 2012-07-16
Przeczytana: 05 lipca 2012

Przyznam szczerze, że od poczatku zaciekawił mnie tytuł. Książka zabawna, interesująca i wciągająca.

Momentami tak się smiałem, że oplułem książkę - kilkakrotnie :)

Szczerze polecam. :)

Purple_Vision | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Czy blog może zostać wydany w papierowej formie?

Okazuje się, że tak, a przykładem są właśnie „Jędrne kaktusy”. Niech nikogo nie zmylą okładka i tytuł. W książce, w formie blogowych notatek, opisane są codzienne sytuacje z życia trzyosobowej (przynajmniej na początku) rodziny. Brzmi nudno? Może i tak. Jednak po przeczytaniu pierwszej strony od razu zmienia się zdanie na ten temat.

Wawrzyniec przedstawia wszystko w oryginalny i jednocześnie zabawny sposób. Podejrzewam, że w niejednej osobie wzbudził wiele skojarzeń związanych z własnym rodzicielstwem, a zdarzenia opisane w książce pomimo zwyczajności zostały przedstawione w taki sposób, że wywołują uśmiech na twarzy. Żeby tylko! Niejednokrotnie złapałam się na głośnym śmiechu – całe szczęście, że czytałam „Jędrne kaktusy” w domu. Jak wiadomo dzieci potrafią zaskoczyć, a dodatkowo Wawrzyniec jest na tyle spostrzegawczy, że nawet z niezauważalnego pośród szarej rzeczywistości momentu potrafi stworzyć dowcipną anegdotę.

Oprócz...

Ewe Lewele | 2011-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2011

Muszę przyznać, że wydany w formie książki fragment bloga Wawrzyńca Prusky'ego czyta się naprawdę dobrze. Autor posiada zdolność patrzenia na rzeczywistość z przymrużeniem oka, co jest niewątpliwie rzadko u nas, Polaków, spotykaną cechą :) Polecam na leniwe dni, kiedy ma się ochotę na lekką i zabawną lekturę.

throughthebooks | 2010-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: listopad 2010

wprost siegam po 2 cz. czekajaca juz na polce, jednym slowem swiat dziecka widziany okiem mezczyzny wcale nie musi byc nudny i przerazajcy jest wrecz fascynujacy i prowokujacy do smiechu, smiachu samego do siebie :) ogolnie nie polecam tej lektury do czytania pora nocna w lozku bo zamiast sie wyciszyc bedziecie sie chichrac sami do siebie .. i snu powiecie do widzenia .. moj maz przychodzil sam i prosil zeby cztac na glos .. to jest cos :)

Kamee | 2016-09-06
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Zawsze kiedy kolejny dzień z dzieciakami wydaje mi się wysiłkiem ponad siły, sięgam i czytam fragment - pomaga :)

MadameSoleil | 2011-07-02
Przeczytana: maj 2011

Książka jest drukowaną wersją bloga Wawrzyńca Pruskyego, o którym wcześniej nie słyszałam, lecz po przeczytaniu książki pożałowałam:). "Jędrne kaktusy" to doskonała książka odprężająca i zarazem lekcja dla wszystkich blogerów, mówiąca jak pisać o najzwyczajniejszych wydarzeniach w sposób niezwykły i przezabawny na dodatek.
Polecam;)

Kachusek | 2012-05-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetny styl pisania posiada Wawrzyniec :) duża dawka humoru, rewelacyjnie opisane przygody Dziedzica i MŻonki w zmaganiu się z codziennością. Polecam też bloga i poluję na drugą książkę :)

Ula | 2012-10-21
Przeczytana: kwiecień 2012

Lekko, dowcipnie, z przymrużeniem oka o życiu z punktu widzenia Wawrzyńca Prusky'ego - męża, ojca, pracownika, sąsiada, autora bloga.
Książka stanowi idealną rozrywkę, nie raz uśmiałam się do łez, tak jak i cała moja rodzina, którą namówiłam do przeczytania.
Okazuje się, że zwyczajne codzienne życie wcale nie jest takie zwyczajne, wystarczy tylko spojrzeć na nie z innej perspektywy ;-) Polecam.