List otwarty do królowej Wiktorii

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.
powieść polska, życie, kobieta
Martwa

Kilkanaście miesięcy z życia zdolnej i pełnej temperamentu dziennikarki pełne jest wydarzeń. Toska Misztal zmienia w tym czasie pracę i partnerów uczuciowych, głoduje w Londynie, pisuje szokujące artykuły do luksusowego miesięcznika i dokonuje pewnego erotycznego odkrycia – a jednocześnie żyje też przeszłością. Wspomina swoje doświadczenia inności i buntu, począwszy od bardzo młodych lat, i życie na prowincji w artystycznej rodzinie. Tytułowy list do angielskiej królowej mówi o tęsknotach bohaterki za czymś, czego w jej świecie brak – jakkolwiek odległy byłby świat wiktoriański.

Powieść Anny Bojarskiej, o narracji niespokojnej jak charakter Toski, przekonuje plastycznym i żywym językiem, prawdą o współczesnym życiu i uczuciach wyemancypowanej kobiety.

[Wydawnictwo W.A.B, 2001]

MadameShepard | 2014-02-28

Przeczytałam dwie książki A. Bojarskiej (druga to "Biedny Oscar"), obie tak samo złe. Na litość boską, jeśli ktoś nie umie pisać, to po co się trzyma tego zajęcia, jak pijany płotu?! Książka fatalna, nudna, po prostu zła. Szkoda papieru na takie dzieła.

Elwira | 2013-10-29

nie dałam rady skończyć :-(