Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik
Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
8373191321
Days

Budowla ma siedem pięter, każde piętro ma 14 metrów wysokości, każda ściana 2,5 km długości, budynek zajmuje więc 7 mln ha gruntu. Ściany są z czerwonej cegły, bez okien, jeśli nie liczyć witryn na parterze. To właśnie Days największy Gigamarket na Ziemi, przypominający główkę monstrualnego gwoździa wbitego w planetę młotkiem samego Boga. Jeśli masz za sobą lata oszczędzania i wyrzeczeń, jeśli wreszcie osiągnąłeś upragniony cel, jeśli wreszcie ściskasz w palcach plastikową kartę płatniczą Days, możesz wejść do środka i znaleźć się w świecie, gdzie każdy twój ruch śledzić będą czujne Duchy, gdzie dziki chaos i bezwzględny porządek podały sobie ręce, tworząc coś, o czym się nie śniło samemu Stwórcy: połączenie piekła i nieba, w którym zaledwie mały krok, mgnienie oka, ledwo uchwytny oddech wyznaczają granice między życiem i potępieniem. Czy naprawdę jesteś gotów, żeby tam wejść? Naprawdę?

Żaneta Garbacz | 2013-12-01
Przeczytana: 2010 rok

Na samym początku książka ta mnie jakoś specjalnie nie wciągnęła, wielokrotnie odkładałam ją na półkę, gdy w ręce wpadała mi jakaś ciekawsza pozycja. Ale wreszcie wróciłam do niej i postanowiłam ją przeczytać. W pewnym momencie dałam się jej pochłonąć, choć nie czytało mi się ją łatwo (nie należy ona do mojej ulubionej dziedziny), koniec tej powieści strasznie mną wstrząsnął. Do dziś pamiętam go dokładnie i wiem, że tej książki nie przeczytałabym po raz drugi...

Alome | 2011-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2011

Autor przedstawił bardzo zbiżoną do orwellowskiej rzeczywistość. Ludzie uzależnieni od zakupów, wtopieni w twór jakim jest gigamarket tracą. Klienci, pracownicy i wyrzuceni poza nawias "oglądacze".
Miom zdaniem ciekawie rozwinięta opowieść. Dzień z pozoru jak każdy inny, a jednak będący kamieniem milowym w życiu wielu osób. Warto przeczytać ku przestrodze. Szczególnie dla tych, którzy nie widzą świata poza shopingiem i nie umieją czerpać radości z życia prywatnego, rodzinnego.

Joanne | 2010-10-03

Dość intrygująca opowieść. Wyobraź sobie ogromną bryłę największego na świecie gigamarketu, który wygląda jak wielkie coś wbite w skorupę ziemi przez samego boga. Jednak by się tam znaleźć musisz wiele poświęcić i zdobyć kartę płatniczą Days. Ale uważaj! Jeśli już tam wejdziesz przed tobą pojawi się całkiem inny świat - który w całości jest na sprzedaż a paradoks jest jakby słowem wstępu zapraszającym cię do środka. Pomyśl .. porządek i chaos idą tu w parze, a każdy twój krok ma ogromne znaczenie i ciągłe pytania co teraz zrobisz? Czy jesteś gotów podjąć to ryzyko?

mantra | 2010-04-26

Ciekawy pomysł. Wykonanie nieco gorsze. Fabuła dobrze się rozpoczyna, ale potem traci rozpęd i książka robi się nieco depresyjna. Pokazuje intrygujący świat obsesji zakupowych i świat w którym wyprzedaże są jak niedzielne popołudnie w parku.

Megsss | 2013-08-29

Genialnie słowami narysowany konsumpcjonizm - welcome to reality.

Fragile | 2013-05-27

przerażająca w swojej wymowie