Mysza. Bajka nie dla dzieci

Cykl: Mysza (tom 1)
Wydawnictwo: Nowy Świat
Tomek Matkowski
jusola

Cztery misie wchodzą do piwiarni, rozsiadają się przy stole, zamawiają halby piwa i wołają: - Panie kelner! Kilka myszy na rozgrzewkę! Kelner przynosi na tacy cztery mysze, a te wskakują na nosy niedźwiedzi i tańczą im na kuflach, aż od tego tupania robi się ciepło, i niedźwiedzie opowiadają sobie kawały, ucieszne historyjki, wesołe anegdotki, wymachują rękami, krzyczą...

espeja | 2010-02-05
Przeczytana: 2006 rok

''Mysza'' podbiła moje serce, serce mojego męża i wszystkich, którym tę książkę poleciłam czy pożyczyłam. Czytałam ją wielokrotnie, a cytatami z ''Myszy'' mówi się w naszym domu do dzis. Jest przezabawna, w metaforyczny sposób opowiada o życiowych sprawach, dotyczących każdego z nas, a szczególnie małżeństw;) Niedźwiedź to typowy samiec, natomiast Mysza to mistrzyni manipulacji, a jednoczesnie słodka dziewczynka. Książka opisuje tak wiele różnych sytuacji z życia tej pozornie niedopasowanej pary, że nie ma sensu ich streszczać. To trzeba przeczytać!

meteora | 2011-05-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

jedna z moich ulubionych.

Nioy | 2016-09-18
Krzysztof | 2016-03-15