Szamanka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Passions Treasure
miłość, uczucia
Edyta

Każdy w Culpepper, zabitej deskami wiosce w pobliżu Filadelfii, wie, że jeśli ma problem, to jedyną metodą na jego rozwiązanie jest zwrócenie się do Treasure Barrett, najmądrzejszej osoby we wsi. A, niestety, wszystko wskazuje na to, że problemy będzie miała cała wieś. Po śmierci dziedzica, który dzierżawił ludziom z Culpepper ziemię, spuściznę po nim przejmie jego arogancki syn, Sterling Renville. Zdesperowani mieszkańcy wioski postanawiają zmusić go podstępem do poślubienia Treasure Barrett, która nic nie wie o ich knowaniach. Sterlingowi, który zamierzał jak najszybciej wrócić do Anglii, by tam pojąć za żonę prawdziwą damę, nie uśmiecha się małżeństwo z prostą wieśniaczką, nawet tak piękną i mądrą, jak Treasure. Nie ma jednak wyjścia.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Ayumio | 2014-05-02
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Moja ocena: 4/6

Zapamiętany cytat: "Nawet największą fortunę można zdobyć i stracić w ciągu jednej nocy."

Krótki opis: Treasure Barrett ma 18 lat, a mimo to jest Myślicielką - najmądrzejszą osobą wśród wszystkich mieszkańców Culpepper. Codziennie znajduje rozwiązania dla wszelakich problemów. Prawie wszystko to, co potrafi zawdzięcza dziedzicowi, który dzierżawił ludziom z Culpepper ziemię. Po jego śmierci, przybywa jego arogancki syn, Sterling Renville, który planuje ściągnąć długi od wszystkich, którzy zaciągnęli się u jego ojca... Zdesperowani mieszkańcy wioski postanawiają zmusić go podstępem do poślubienia Treasure, która nie ma bladego pojęcia o ich knowaniach.

Pierwsze wrażenie: Książkami od wydawnictwa Da Capo zainteresowałam się dzięki mojej mamie, która swego czasu również była molem książkowym. Tak więc parę książek mam od niej. Jedną z nich jest właśnie "Szamanka". Od razu mówię, abyście nie skreślali książek przez okładki, gdyż nigdy nie wiadomo co tak naprawdę...

Lilianna | 2016-05-26
Przeczytana: 2014 rok