Półdiablę

Okładka książki Półdiablę Gloria Dale Skinner
Okładka książki Półdiablę
Gloria Dale Skinner Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Hellion
Da Capo
1999-01-01
1999-01-01
Artur Gerard
romans szeryf

Pięka córka szeryfa Rosellen jest niekonwencjonalną kobietą. Chodzi w kowbojskim stroju w boku pasa zawsze trzymając rewolwer. Ma niewyparzony język i trzech braci, którzy nauczyli się ją bić, strzelać, jeździć konno.
Po śmierci ojca, który był szeryfem w miasteczku postanawia iść w jego ślady.
Niestety dowiaduje się o pewnych faktach z przeszłości ojca. Przy okazji spotyka też Casona Murdocka. Od razu pała do niego niechęcią.
Postanawia wyruszyć za nim w podróż chcąc się dowiedzieć czy uda mu się znaleźć pewną osobę z przeszłości jej ojca.
W drodze Cason ratuje ją z opałów. Dziewczyna dowiaduje się o jego przeszłości.
Zaczyna myśleć o swoich decyzjach coraz bardziej zbliżając się do mężczyzny.

Po śmierci ojca, który był szeryfem w miasteczku postanawia iść w jego ślady.
Niestety dowiaduje się o pewnych faktach z przeszłości ojca. Przy okazji...

Bohaterowie:

Rodzina Lattimerów:

Harry Lattimer - zmarły ojciec Rosallen, szeryf Makowego Wzgórza.
Evelyn Lattimer - matka, szczytem jej marzeń jest by córka znalazła sobie męża.
Rosellen Lattimer - nasza bohaterka, od dziecka rozpieszczana przez rodziców i braci, wszystko uchodziło jej płazem, typowa chłopczyca z rewolwerem u boku, pretendująca na stanowisko szeryfa swojego miasteczka, przez miejscowych uważana za półdiablę.
Bracia Jarred (najstarszy),Simon (średni),Walter (najmłodszy) - górnicy, zacofani faceci, który nie widzą kobiety w roli szeryfa, ich zdaniem Rosallen powinna zmienić spodnie na sukienkę, znaleźć męża, prowadzić mu dom i rodzić dzieci.

Rodzina Murdocków:

Frank Murdock - zamordowany ojciec Casona, który znalazł się w złym miejscu i czasie, zastrzelony przez Henrego Lattimera jako potencjalny niewygodny świadek, oskarżony za rabunek i morderstwo kasjera banku, którego dokonali Henry i Dodge.
... - zmarła matka Casona, po śmierci męża wpadła w rozpacz.
Cason Murdock - nasz bohater, jego ojciec zmarł gdy był jeszcze dzieckiem, po 15 latach wraca do Makowego Wzgórza, żeby się zemścić i wtedy dowiaduje się prawdy oraz spotyka Rosallen, której wewnętrzna siła od pierwszego spotkania budzi jego szacunek i zainteresowanie. Został właścicielem kopalni w Makowym Wzgórzu i postanowił ją zamknąć odcinając tym samym miejsce pracy i źródło dochodu dla ponad połowy mieszkańców miasteczka.
Buster O'Malley - wspólnik i stary przyjaciel Casona, który po śmierci rodziców zastąpił mu ich i nauczył go najważniejszych w życiu rzeczy. Poszukiwacz złota, uratował Casona z zamieci śnieżnej, razem natrafili na dziewiczą żyłę złota stając się bardzo bogatymi ludźmi.

Inne ważne postaci:

Gayla - stara prostytutka, właścicielka saloonu, która przed śmiercią chce wyjawić prawdę na temat zdarzeń sprzed lat. To ona ujawnia Rosallen, że to jej ojciec wraz ze swoim wspólnikiem Dodgem ogarnięty gorączką złota napadł na bank i zabił.
Dodge - wspólnik Henrego Lattimera w napadzie na bank, po rabunku wyjechał do Denver i co miesiąc wypłacał Henremu jego część łupu, po kilku latach jednak ślad po nim zaginął. Jego cechą charakterystyczną była blizna na grzbiecie dłoni.

Tło:
Senne górnicze miasteczko zwane Makowym Wzgórzem w stanie Kolorado, bardzo popularne w czasach gorączki złota, w którym rewolwerowcy i ludzie poszukiwani listami gończymi nie są niczym wyjątkowym.

Podsumowanie:
Czy miłość rodzącą się między dwojgiem ludzi będzie większa i ważniejsza od zdarzeń z przeszłości, które rzucają cień na obie rodziny? Czy Frank Murdock rzeczywiście padł ofiarą misternie uknutej intrygi? Czy społeczeństwo Makowego Wzgórza rzeczywiście odwróciło się od małego chłopca i jego matki w chwili kiedy najbardziej ich potrzebowali? Czy podziwiany przez córkę Henry Lattimer nie był wcale tym za kogo go wszyscy uważali? Czy wszystko to będzie ważniejsze niż miłość między Rosellen a Casonem?

Bohaterowie:

Rodzina Lattimerów:

Harry Lattimer - zmarły ojciec Rosallen, szeryf Makowego Wzgórza.
Evelyn Lattimer - matka, szczytem jej marzeń jest by córka znalazła sobie męża.

• Romans historyczny
  • Da Capo