Złodziejka

Wydawnictwo: Da Capo
Daring
romans
Wanda

Jedni uważają go za obrońcę uciśnionych, inni za łajdaka; jeszcze inni nazywali go Adwokatem Diabła i przysięgali, że na własne oczy widzieli jak pewnej nocy na cmentarzu zaprzedał szatanowi duszę. Jak wieść niosła, w noc poprzedzającą każdą wygraną sprawę w sądzie- a wygrywał wszystkie- musiał posiąść dziewicę. Ona była zdecydowanie mniej kontrowersyjna. Ją wszyscy kochali, rozpieszczali i uważali niemal za anioła. Wszyscy poza nim. Bo jak można widzieć anioła w kobiecie, która włamuje się człowiekowi do domu, wplątuje go w niebezpieczną grę, a na dodatek jest tak śliczna, ze nie sposób jej się oprzeć?

isabelle142 | 2014-03-05
Przeczytana: 04 marca 2014

Nie mogłam się oprzeć tej okładce, zresztą opis zapowiadał ciekawą opowieść... Rozczarowałam się.
Ta cała Maggie była koszmarna. Wszyscy ją uważali za jakiś cud natury, a mi przez cały czas działała na nerwy. Ciągle wymyślała własne wersje zdarzeń (a prawdę puszczała mimo uszu), była nieludzko naiwna, wredna, uparta i głupia. A te jej pomysły... Np. kazała głównemu bohaterowi przepraszać swojego psa, gdyż uraził jego (tzn. jej, bo to suka była...pies znaczy się, rodzaju żeńskiego, tak?) uczucia... Co rusz kompromitowała go i robiła z niego idiotę, ale siła pożądania zwyciężyła i chłopina i tak przepadł. Z miłości rzekomej.
Plusy? Krótkie rozdziały (jak na DC - bardzo), szczypta humoru i sposób, w jaki Connor przekręcał nazwisko pewnego człowieka - de la Tourette = de Toilette, hahaha :D

Sakarya | 2016-09-08
Przeczytana: 05 września 2016

Beznadziejna bohaterka, momentami to ciśnienie zaciskało mi oczy i nie mogłam dalej czytać... a gość inteligenty i na poważnym stanowisku tańczył jak mu zagrała... czy taki facet faktycznie mógłby pokochać tak beznadziejnego pustaka? Ale ogólna ocena nie wypada najgorzej, bo książka fajnie napisana, bez melodramatów za to z humorem.

Madzia | 2011-08-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jeśli ktoś ma życzenie przeczytać sobie romansidełko, które z całą pewnością będzie miało szczęśliwe zakończenie to proszę bardzo książka jak znalazł. :) Ja tak sobie zażyczyłam i byłam zadowolona z lektury, zwłaszcza, że głównymi bohaterami są słodziutka miła kobietka (na pierwszy rzut oka) oraz groźny, nieustępliwy mężczyzna (także na pierwszy rzut oka).
polecam dla wielbicieli romansideł :)

vendelin | 2011-08-12
Na półkach: Przeczytane, Romansidła

Powieść wydawała się być intrygująca, ale tylko dopóki główna bohaterka wisiała na gzymsie (czyli pierwsze dziesięć stron). Nie polecam.

czarny__aniol84 | 2012-09-21
Przeczytana: 23 września 2012

Bohaterowie:

Rodzina Maggie:

Maggie Saunders - a właściwie Małgorzata Maria Antonina de Saint Evremond, po matce Saunders, córka francuskiego księcia, której rodzinę zamordowano, od tego czasu dręczą ją koszmary
Claude - lokaj, który wraz z Maggie przybym do Anglii i nie opuszcza jej od tego czasu, cierpi na reumatyzm i ze względu na swoje lata niedowidzi i jest powolny, ale bardzo troszczy się o swoją panią
Dafne - pudelek Maggie, który również przybył z nią aż z Francji
Robert i Janette - zaginione rodzeństwo Maggie, z który nie miała kontaktu od chwili ucieczki z Francji, nie pojęcia co się z nimi stało, czy w ogóle żyją.

Rodzina Connora:

Connor Buchanan - najlepszy specjalista prawa karnego w Europie, mówi się że za sukces sprzedał swoją duszę diabłu, przez co zwany jest adwokatem diabła. Od początku nie wierzy, że Maggie jest córką księcia, chociaż wszyscy inni są nią zachwyceni tylko on jeden wie, czego tak naprawdę szukała tamtej nocy u niego w domu. Mimo tego buzi w...

Agnieszka | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

No spodziewałam się czegoś lepszego... W książce pojawiają się jakieś zabawne momenty, ale autorka chyba trochę przesadziła z ich ilością, sprawiając, że wydarzenia były mało realistyczne, a to mnie trochę denerwuje. Akcja momentami działa się zbyt wolno.

moniaL | 2016-12-08
efcia003 | 2016-07-28