Ebookpoint -45% obyczaj

Wydawnictwo: Lucky
6 (17 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Book of the Seven Delights
miłość, uczucia

Abigail Merchant postanawia udowodnić konserwatywnym starcom z British Museum, że jest wartościowym pracownikiem biblioteki, mimo że jest kobietą. Abigail wybiera się w samotną podróż do Casablanki, gdzie los stawia jej na drodze przystojnego byłego żołnierza Legi i Cudzoziemskiej, z mroczną przeszłością i wątpliwą przyszłością. Arogancki i zuchwały Apollo Smith nie budzi jej zaufania, ale wyra źnie inspiruje nieprzystojne jak na damę, myśli. Razem odkrywają pozostałości Wielkiej Biblioteki oraz rekopis, który odmieni życie obojga.

Magdalena | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

Cały czas gdy czytałam tą książkę to miałam gdzieś z tyłu głowy obrazy z filmu "Miłość, szmaragd i krokodyl". Tylko tu była pustynia. Główna bohaterka początkowo mnie strasznie denerwowała, potem się jakoś tak rozmyła a potem była nijaka, ale w porządku.
Historia nawet ciekawa, choć sama podróż była dosyć monotonnie opisana. Strasznie długo wędrowali, a potem szast prast i znajdują na pustyni, zupełnie przez przypadek, wejście do świątyni, która była ukryta x lat pod piaskiem. Powrót równie długi i mało ekscytujący. Opisy buziakowania takie sobie. Rozwiązanie problemów Apolla też takie sobie. Generalnie wszystko w tej książce było takie sobie, ale sympatycznie.

Marta | 2018-02-25
Justyna Sawicka | 2017-11-13