Szamanka

Betina Krahn Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Passions Treasure
Alicja Skarbińska-Zielińska
Da Capo
miłość uczucia
Passions Treasure
literatura obyczajowa, romans
Alicja Skarbińska-Zielińska
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
miłość uczucia

Historia Treasure i Sterlinga dzieje się częściowo w Ameryce, a częściowo w Anglii wartka akcja i sympatyczni bohaterowie. Widzę pewne podobieństwo do "Skazy" tej samej autorki, która była pierwszą książką Betiny Krahn.
Książka zdecydowanie na plus umiliła mi siedzenie w domu w związku z epidemią.

książka językowo i stylistycznie została poprawnie napisana jednak posiada parę mankamentów. Sporo opisów sytuacji zostało zbędnie przeciągniętych przez co parę fragmentów opuściłam m.in. zakończenie. Słowo "myślicielka" było tak często używane że zaczęło mnie irytować a w związku z tym sama bohaterka. Sama autorka w moim odczuciu nie rozumie epoki i zwyczajów ludzi...

Moja ocena: 4/6

Zapamiętany cytat: "Nawet największą fortunę można zdobyć i stracić w ciągu jednej nocy."

Krótki opis: Treasure Barrett ma 18 lat, a mimo to jest Myślicielką - najmądrzejszą osobą wśród wszystkich mieszkańców Culpepper. Codziennie znajduje rozwiązania dla wszelakich problemów. Prawie wszystko to, co potrafi zawdzięcza dziedzicowi, który dzierżawił ludziom...

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny