Mój Ocean Niespokojny

Wydawnictwo: Akapit Press

Alicja i Justynka żyją w pośpiechu i w pośpiechu piszą swoje wspomnienia. Weronika, notując tworzy własną książkę, nie wiedząc naweto tym. To właśnie o tych trzech siostrach jest Mój Ocean Niespokojny, ale przede wszystkim jest opowieścią o rudej Anusi, która we śnie kupiła sobie pantofle, torebkę i perfumy na Two Rodeo Drive w Beverly Hills. O Peluchu, którego myślę polubicie. O Klimie,

| 2014-10-02

Bardzo rodzinna opowieść, bardzo ciepła, bardzo klimatyczna... Taka, do której chce się wracać i powspominać... Miłą Weronikę, wiecznie zapracowaną Alicję, delikatną Justynę, rudą Anusię, pamiętającą Klimę, smutną Rozalię-Gabrysię i europejskiego Pelucha...
Polecam na zimowe wieczory ;)
Ps. Myślę, że piłka, wiecie ta w Kołobrzegu, leciała do Weroniki :-O

Rasia | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Od pewnego czasu coraz częściej zaczytuję się i powracam do książek pani Siesickiej. Pisze ona bardzo ciepłe i rodzinne opowieści, po jakie sięga wiele pokoleń, co moim zdaniem jest wielkim sukcesem. Nie łatwo bowiem jest napisać taką książkę, która z biegiem lat dalej trafiałaby do dużego grona czytelników. Autorka w swoim dorobku ma wiele pozycji lepszych i gorszych. Pomysł na napisanie tego dzieła zdał mi się dość ciekawy i dokładnie taki był. Z historią tak naprawdę można zapoznać się w jeden wieczór. Jest obyczajowa i można by orzec, że pod wieloma względami nie odbiega od życia codziennego, co dosyć mi się podobało. Niestety lektura ta nie należy do najlepszych. Nie urzekła mnie jak wiele innych autorstwa pani Krystyny, czego naprawdę żałuję, albowiem spodziewałam się po niej dużo więcej. W ostateczności jednak najbardziej mogłabym poskarżyć się na ciągłą zmianę bohatera opowiadającego historię. Momentami bardzo ciężko było zorientować się, kto ją przytacza, a nawet jeśli się...

| 2014-08-10

Książka opisuje przygody Justyny , Alicji i Weroniki , które żyją w pośpiechu i piszą swoje wspomnienia .
Jedna z nich nie zdając sobie sprawy tworzy ze wspomnień książkę .
Opowiada o rudej Anusi , która we śnie kupiła sobie pantofle .
Tak o niej w skrócie . Moim zdaniem polecam wszystkim czytać Siesicką Krystynę .. małym i dużym .

axi_1099 | 2012-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2012

To jedna z moich ulubionych książek Krystyny Siesickiej. :) Książka bardzo życiowa, opowiada historie ludzi, którzy żyją wokół nas. :) Wzruszające, fascynujące, nieraz zabawne, ale i szokujące. Wielkie brawa dla tej autorki za dobre oko i świetne pióro. :D

Maille | 2011-06-21
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Bardzo lekka i nienachalna książka, w której jednak brakowało mi nieco wymowniejszej głębi i puenty. Aczkolwiek chwilami można było dostrzec niebanalne spojrzenie na współczesny humor, stąd dobra ocena.

| 2014-07-11
Przeczytana: 2012 rok

Nigdy nie wiem co napisać o książkach takich jak Mój Ocean Niespokojny. To nie jest zła lektura ale dobra też nie. Bardzo mi się dłużyła bo była bardzo nudna. Trochę się rozczarowałam przeciętnością tej historii, po pani Siesickiej można się spodziewać więcej.

Mysz | 2012-10-26

Właściwie to nie wiem, dlaczego aż tak bardzo spodobała mi się ta książka. Zawierała wszystko, o czym akurat chciałam przeczytać - ciepłe letnie wieczory i magiczną codzienność. Krótka, zabawna i niegłupia - polecam każdemu, a zwłaszcza miłośnikom obyczajówek.

horsey | 2014-06-19

Nie mam pojęcia o co chodziło w tej książce. Przeczytałam i autentycznie nie wiem...

| 2012-05-12
Przeczytana: 03 stycznia 2012

O czym jest ta książka? Właściwie o niczym. Nie ma sprecyzowanego początku, a końca również nie. Trzy bohaterki opisują swoje życie, które - jest po prostu mało ciekawe, niestety. Jak jest w opisie 'żyją w pośpiechu' - z tym się zgodzę. Poza tym jest wpleciony wątek miłosny, który też mnie nie zaciekawił. A szkoda.
Ta książka to jedna z gorszych pani Siesickiej, zawiodłam się na niej strasznie, bo myślałam, że będzie ciekawa, a zanudziłam się na śmierć, czytając ją. daję jej 'może być', bo przez chwilę miałam uśmiech na twarzy, ale chyba i tak to dość wysoko.
Książki nie polecam, chyba, że ktoś chce coś lekkiego na dobranoc.

Karolina | 2016-11-22