Uciekinierka

Wydawnictwo: Świat Książki
Runaway
powieść amerykańska
Iga

"Uciekinierka" to historia pełnej kompleksów nastolatki, której życie zmienia sie drastycznie po ucieczce starszej siostry z domu. Sunny tęskni i martwi się o siostrę. Ojciec zabrania rozmów o Coral, matka szuka pomocy w gabinetach psychoterapeutów i jasnowidzów, by odnaleźć córkę, która nie daje znaku życia. Oboje są tak pochłonięci myśleniem o Coral i własnymi sprawami, że nie zwracają uwagi na Sunny, która czuje sie coraz bardziej osamotniona, pozbawiona ciepła i zainteresowania ze strony rodziców. Fatalnie psują się stosunki ze szkolnymi przyjaciółkami. Czary goryczy dopełnia zachowanie Bretta, najrzystojniejszego chłopaka w szkole. A ona uwierzyła, że to miłość. Sunny postanawia uciec...

[Świat Książki, 2000]

Stasia | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 października 2013

Nie jestem zadowolona z tej książki.
Nie lubię głównej bohaterki, której absolutna głupota swędzi niczym sól w ranie. Książka przedstawia niedojrzałe spojrzenie na świat, które mi nie odpowiada. Dialogami autorka również się nie popisała, zalatywały dziecinadą, a to częste "przeciiiiiiiąganie" literek w słowach okropnie ciążyło!

Nie polecam.

awiola | 2011-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2011

„Do kłótni potrzeba dwojga (…). Do zawarcia pokoju też trzeba dwojga”

Wydawałoby się, że to książka dla młodzieży ale po przeczytaniu stwierdziłam, że to właśnie rodzice czyli dorośli mogą tam najwięcej dla siebie znaleźć.

Sunny – zakompleksiona piętnastolatka, żyje w cieniu starszej siostry - Coral, która uciekła z domu, nie mogąc znieść ciągłej kontroli rodziców. Coral mimo obietnicy nie odzywa się do bohaterki od dłuższego czasu. Rodzice Sunny to ciekawe portrety psychologiczne, dające wiele do myślenia. Matka – myśli wyłącznie o starszej córce, która uciekła z domu. Szuka pomocy u jasnowidzki, nie zauważając, że Sunny czuje się zaniedbana i niekochana. Ojciec - typowy despota, nie uznający kompromisów, starający się surowo wychować młodszą córkę aby i jej nie stracić. Obydwoje nie zauważają, że Sunny coraz bardziej oddala się od nich, krocząc ścieżką starszej siostry.

Niezdrowe relacje w rodzinie pogłębiają się z każdą chwilą. Jak to w młodzieżowych powieściach bywa, nie...

Justyna Antoniewicz | 2015-06-14
Przeczytana: 2015 rok

Sunny Tate jest nastolatką mającą 15lat, żyje w cieniu swojej starszej siostry Coral, którzy rodzice chcieli by była posłuszna, wracała wcześniej do domu.
Bardzo chcieli by była pod ich kontrolą.
Sunny czuje się opuszczona, zaniedbywana przez swoich rodziców nie widzą co ona odczuwa, jak się czuje.
Martwią się zniknięciem starszej córki.
Sunny oddala się od swoich rodziców, pragnie pójść śladem swojej siostry, a ona jej odradza.
Poruszająca, prawdziwa historia zagubionej nastolatki, pełna wzruszeń dostarczyła mi, wzruszyła mnie.
Piękna, życiowa książka,,lubię czytać takie dramatyczne książki łapią mnie za serce,a ta mnie urzekła.

Ewa | 2010-09-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Piękna książka, prawie płakałam (ja nigdy nie płaczę przy książkach, przynajmniej rzaaaaadko), poruszająca, pouczająca; mówi nie o miłości w sposób "to proste i bezproblemowe" jak wiele książek dla nastolatek, pokazuje wiele problemów, wyborów, ukazuje nam co moze przynieść decyzja. Jedna z ulubionych książek. Przeczytałam ją kilka razy, za każdym razem na nowo przeżywając przygody Sunny Tate.

Martolcia | 2011-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2011
Lila21 | 2012-08-11
Przeczytana: sierpień 2012

Sunny Tate jest nieszczęśliwą nastolatką z powodu ucieczki swojej starszej siostry.Nie ma oparcia w rodzicach, mama udaje się do medium Marfy, a tata nie chce wspominać imienia swojej starszej córki Coral. Dziewczyna przed swoja ostatnią ucieczką jest zbuntowana-chodzi na prywatki, pije alkohol, jest też lubiana przez wszystkich, zawsze wie co powiedzieć w towarzystwie...Natomiast Sunny nie ma dużo przyjaciół jej jedyną najlepsza przyjaciółką jest Linda. Sunny ma pełno kompleksów, wydaje jej się że jest niewidzialna, czuje się samotna i odtrącona nawet przez swoich rodziców, którzy nie okazują dziewczynie uczuć i zainteresowania.
Sunny poznaje najprzystojniejszego chłopaka w szkole Bretta...dziewczyna jest wtedy szczęśliwa ale tylko do czasu.
Sunny postanawia pójść w ślady swojej siostry Coral, chodzi na imprezy, pije alkohol...

Ciekawa książka, napisana w prosty sposób momentami bardzo wzruszająca. Uważam, że książka nadaje się nie tylko dla młodych, nastoletnich czytelników ale...

Adusia3374 | 2015-11-21

Znalazłam tę książkę na starym regale w domu, gdzie raczej książki stoją i się kurzą. Z ciekawości sięgnęłam po Uciekinierkę, która zajęła miejsce na moim regale. Jest to powieść, która potrafi dać do myślenia. Pokazuje życie dziewczyny, która musi sobie radzić z ciężarem ucieczki swojej siostry, o której ojciec nie chce słyszeć, a matka wychwala ją pod niebiosa.
Sunny chce odrobiny uwagi i zainteresowania ze strony swoich rodziców. Zaczyna się spotykać z najpopularniejszą dziewczyną w szkole, interesuje się nią przystojny chłopak, a Sunny zaczyna pomału upodabniać się do siostry. Jednak pewne wydarzenia sprawiają, że Sunny zaczyna rozumieć pewne sprawy.

Evelline | 2010-09-22
Przeczytana: 2002 rok

Przeczytałam "Uciekinierkę" chyba w pierwszej klasie gimnazjum. Jednym tchem pochłonęłam wszystkie strony w jakiś zimowy wieczór.

moonlight | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Książka opisuje rodzinę, która z pozoru tworzy jedność. Jednak prawda jest inna, każdy z jej członków żyje osobno. Narratorką jest nastoletnia Sanny, która po ucieczce siostry próbuje znaleźć dla siebie miejsce. Kłopoty w szkole i rygorystyczni rodzice powodują, że chce podjąć ryzykowną decyzję

Abyss Glimmer | 2011-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

Świetna książka. Początek czytałam wolno, ale gdy akcja się rozkręciła nie potrafiłam odstawić książki. Pisarka niczego nie idealizuje tylko pisze tak jak jest w życiu naprawdę. To mi jeszcze bardziej się spodobało. Polecam wszystkim.