Niespokojne godziny

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Inne wydania

Niespokojne godzinyPowieść o potrzebie zaufania i akceptacji, a przede wszystkim o miłości, która te potrzeby zaspokaja. Kasia bohaterka powieści poznaje Janusza, który właśnie przeżywa trudne chwile w domu i w szkole. Spotkanie jest przypadkowe, ale odmienia ich na zawsze.&„,Spojrzał na dziewczynę. Stała bez ruchu, przechylona nad barierką, pełna głębokiej zadumy.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/niespokojne-godziny/

8KR | 2014-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2014

„Niespokojne godziny” Irena Jurgielewiczowa- recenzja

Irena Jurgielewiczowa jest jedną z najpopularniejszych autorek powieści , opowiadań i sztuk dla młodzieży. Przeczytałam książkę pt. „Niespokojne godziny”. Głównymi bohaterami są Kasia i Janusz.

Kasia ma otwarte serce na potrzeby innych. Jest pomocna, ułożona oraz życzliwie nastawiona do świata. Janusz pochodzi z porządnej rodziny, ale pogubił się w życiu. Pewnego dnia spotykają się przypadkowo przy kwiaciarni i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia.

Jest to powieść o prawdziwej miłości i o problemach młodzieży. Książka została wydana w 1964 , ale porusza problemy aktualne również dzisiaj. Janusz stara się naprawić swoje błędy. Boi się, że Kasia dowie się o jego przewinieniach i nie będzie chciała go już więcej widzieć. Chłopak czuje się samotny, a dziewczyna jest jedyną osobą przed którą się otworzył. Nastolatek jest zazdrosny o swojego brata, który bardzo dobrze się uczy. Rodzice chwalą go i ukazują Januszowi za wzór....

Absurdalna | 2011-08-07
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

Spontaniczne uczucie, które opierało się na bezgranicznym wspólnym zrozumieniu i zaufaniu. Jednocześnie uczucie, które nie było bez skazy. Taki żywy przykład ludzkich emocji, emocji z którymi borykają się młodzi ludzie.

"parę godzin, które wydawały się pełne treści nigdy nie zaznanych ludzkich, fermentujących, nowych myśli..." dokładnie to znalazłam w książce. On dzięki niej wyzwala się wstrętu do siebie. Ona otwiera się i pojmuje swoje wady. Ich "myśli rozbiegane jak mrówki..." połączyły się we wspólnie spędzonych godzinach w jedno.

Bardzo ciekawa książka. Lubię analizować uczucia, a tutaj znalazłam ich bardzo dużo. Coś, co się pochłania w jeden wieczór. I taka mała dygresja: według mnie, te ciężkie postawy nastolatków, to skomplikowane życie emocjonalne ilustruje fragment utworu zespołu Coma:
"Czasami wolę być zupełnie sam
Niezdarnie tańczyć na granicy zła
I nawet stoczyć się na samo dno
Czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk"
- Polecam.

Balboa | 2016-06-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Rewelacyjna książka o dojrzewaniu do miłości i odpowiedzialności za życie swoje i innych ludzi. Warto przeczytac.

węgielek | 2013-09-20

Książkę czytałam dawno temu, ale pamiętam, że bardzo przyjemnie spędziłam z nią swój wolny czas. ;)

Justyna | 2016-03-27
Na półkach: Przeczytane, Czarna lista
Przeczytana: 30 marca 2016

Nie podoba mi się.

domika | 2012-03-04
Przeczytana: 2011 rok

fajna!

Agata | 2013-05-11

Miłość, miłość, miłość… Właśnie wokół tego słowa obraca się cała akcja. Chociaż książka obfitowała w ciekawe wydarzenia, to autorka często je opisywała „po łebkach”, co mi czasami przeszkadzało i aż obrzydzało ten wątek miłosny, który przesłaniał bohaterom wszystko i był dla nich rzeczą pierwszorzędną, bez względu na to gdzie się znajdywali i z kim. Jednak pani Jurgielewiczowa opisywała jeszcze relacje rodzinne i między rówieśnikami co uratowało książkę. Dobra na „zabicie” nudy.

Paullie | 2013-01-04

Książka jest świetna! Idealna na letnie wieczory. Mimo iż nie przepadam za lekturami sprzed 50 lat, ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Fabuła ciekawa, cały czas coś się dzieje. Polecam!

kinga231 | 2014-06-15
Na półkach: Przeczytane, Dobre
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Bardzo ciekawa, lekka książka na jeden wieczór.

skrybcia | 2014-03-23

Świetna, jak cała twórczość Jurgielewiczowej.