Patussa

Wydawnictwo: Akapit Press

Mam na imię Patussa. zapraszam do przeczytania tej książki, bo ona jest o mnie. Jest też o Robercie lalczarce, o Bartku, o Mikołaju i o moich przyjaciółkach Wioli i Natce. Chciałabym spotkać Was w moim świecie, bo im więcej nas będzie, tym mniej...

| 2014-09-15
Na półkach: Przeczytane, ***7

Nie spodziewałam się, że taka cieniutka książka, może być tak świetna.
Nie spodziewałam się, że Patussa będzie tajemnicza, a zarazem sympatyczna, szczera.
Nie spodziewałam się, że będzie miała za przyjaciółkę Robertę lalczarkę.
Nie spodziewałam się, że bukiet widoczny na okładce znajduje się w pracowni Roberty.
Nie spodziewałam się, że Patussie będzie podobał się i Mikołaj, i Bartek.
Nie spodziewałam się, że będę tak miło zaskoczona tą książką.
Po prostu- same niespodzianki ;)

marysienkap | 2015-03-13
Na półkach: Audiobook, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2015

Jak to bywa u Krystyny Siesickiej, gdy akcja rozkręca się na dobre książka się nagle kończy. I czytelnik musi sobie sam dopowiedzieć, co było dalej. Jednak na tych kilkudziesięciu stronach autorka zawiera całą gamę wartości, jakie powinny być ważne w życiu nie tylko młodych ludzi.
Gorąco polecam :)

Leania112 | 2015-02-26
Na półkach: 2015 r., Przeczytane, Posiadam

Książka ciekawa,ale w sumie nic nadzwyczajnego. Charakterystyka bohaterów mocno uproszczono,w sumie Patrycji to nawet zbytnio nie polubiłam. Wiola i Natka wydają się takie nierzeczywiste,tak samo jak Roberta,Sabina i inni bohaterowie... Nie wiem,ale jakoś mnie ta książka nie porwała.

| 2013-12-30
Przeczytana: 03 stycznia 2012

To jest chyba najgorsza książka pani Siesickiej. "Patussa" to opowieść o nastolatce, która wiedzie raczej nieciekawe życie. Pierwszy raz przy lekturze autorstwa pani Krystyny poczułam się trochę znudzona.

Ola | 2016-09-08
Przeczytana: marzec 2008

Bohaterką jest nastoletnia Patussa –nastolatka z ciętym językiem,skryta, cierpka, podkochująca się w koledze ze szkoły. Mieszka z ojcem dentystą i gospodynią Sabiną w spokojnym (a nawet nudnym), ale malowniczym miasteczku. Patussa jest główną bohaterką i to jej wątek stanowi kanwę opowieści. Nie jest to łatwa bohaterka i ciężko ją polubić.

Jednak na pierwszym planie przewija się też Roberta, którą przyjechała do miasteczka wraz z matką z Amsterdamu. Prowadzi sklep z własnoręczne szytymi lalkami, w którym często odwiedza ją Patussa. Lalki przedstawiają ludzi, którzy pojawili się w życiu Roberty i zajęli w nim specjalne miejsce. Za ich pomocą opowiada swoją historię.

Akcja rozwija się wolno i leniwie toczy wkoło tych samych spraw – życia szkolnego, gotowania obiadu, sercowych perypetii , emocjonalnych rozterek i nastoletnich problemów Patussy. Nie można odmówić tej książce klimatu, jednak senna atmosfera miasteczka momentami przytłacza.

Przyjemna książka do przeczytania w...

Karotka | 2014-07-28

Książka jest niezwykle wartościowa i niesie za sobą przesłanie. Tytułowa Patussa uczy nas, że najpierw należy dobrze poznać siebie, a dopiero potem "pakować" się w różne historie miłosne.

Agatka12 | 2015-01-02

Bardzo fajna i ciekawa książka. Miło ją się czyta. Może czasami przynudza ale warto ją przeczytać. Warto przeczytać tą książkę,bo opisuje o życiu młodych ludzi a także o miłości i przyjaźni.

Jenny_89 | 2010-04-19

Po raz kolejny autorka opisuje świat nastoletniej dziewczyny: o miłości, rodzinie, przyjaźni, cierpieniu itp. Dobrze się czyta ale stanowczo za krótka - 112 stron - czuję niedosyt.

| 2012-05-28
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Książki pani Siesickiej uwielbiam, więc i po tej spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego, wciągającego i ciekawego. Chyba na żadnej książce się tak nie zawiodłam.Zanudziła mnie śmiertelnie. Jest w niej opisana historia nastolatki Patussy, która wiedzie nudne i nieciekawe życie. Akcja toczy się powoli, bez żadnych specjalnych zakrętów, czy też przeskoków w czasie. Samo życie w tym przypadku mnie nie przekonało.

isabell_96 | 2013-12-07
Przeczytana: 2012 rok

Fajna, interesująca i taka dość ,,na luzie" opowieść, idealna na jesienne wieczory. Ale próżno tu szukać wzruszeń i uniesień. Choć to nie zmienia faktu, że książka ta potrafi zaciekawić.