Katherine

Tłumaczenie: Urszula Gutowska
Wydawnictwo: Prima
Lenka

Pojawienie się amerykańskiej nauczycielki w Instytucie Języków Obcych w Szanghaju na początku lat osiemdziesiątych jest zwiastunem zmian obyczajowych. Katherine zaprzyjaźnia się z jedną ze swoich studentek, młodą kobietą imieniem Zebra, i wprowadza ją w tajniki zachodniej kultury. Wplątując się w trójkąt miłosny z trójką swoich uczniów - mężczyzną i kobietą - i propagując swobodę obyczajową oraz typowo zachodnie zainteresowania kulturalne, między innymi muzykę pop, Katherine prowokuje władze chińskie do podjęcia zdecydowanych działań represyjnych, których konsekwencje są tragiczne.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Prima, 1998

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Fleur | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Opowieść o przebojowej i wyzwolonej amerykance, która w swojej arogancji nie potrafi dostosować się do zasad panujących w reżimie komunistycznych Chin lat 80-tych, czym sprowadza na siebie i grupę zafascynowanych nią Chińczyków same nieszczęścia.
Książka bez szału, dość nijaka.
Niczym specjalnym się nie wyróżnia i niedługo zapomnę, że w ogóle ją czytałam.

PannaMarple | 2016-06-10
Monia | 2015-09-19