Pod piracką flagą

Marek

źródło okładki: własne

Ewa | 2014-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Pasjonująca książka przygodowa, oparta na autentycznych wydarzeniach z życia angielskiego pirata i podróżnika Williama Dampiera ( 1652-1715).W książce znajdziemy wiele cytatów pochodzących z jego dzienników.
William Dampier rozpoczął przygodę z morzem w wieku 17 lat, jako chłopiec okrętowy wyruszył do Nowej Funlandii, potem imał się różnych zajęć na Jamajce, handlował drzewem kampeszowym na Morzu Karaibskim, u wybrzeży Peru,Kolumbii i Ekwadoru, by w końcu w 1681 po pieszej przeprawie przez przesmyk panamski, na statku bukanierskim rozpocząć działalność piracką już jako nawigator, napadając w szczególności na statki hiszpańskie. Opłynął wszystkie morza i oceany w strefie równikowej, Amerykę Środkową , oba wybrzeża Ameryki Południowej, zachodnie wybrzeża Afryki, Madagaskar, Przylądek Horn oraz Indie, Indochiny a przede wszystkim całą Indonezję. W 1688 wraz z towarzyszami, jako pierwsi Anglicy ujrzeli bajeczną Terra Australis, odkryli Nową Gwineę i Nową Brytanię. W sumie...

Elvis7 | 2015-11-03

Książka trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo - kupiłem zły ebook. jednak historia Dampiera mnie mocno wciągnęła - powieść historyczno-podróżnicza z elementami piractwa i pdkryć geograficznych. Dobra pozycja do autobusu i do poduszki.

Edyta | 2015-01-07
Bohusz | 2013-12-03