Rumaki Lizypa i inne opowiadania

8320702461
archeologia
historia
Agnieczka

Odkrycia archeologiczne dotyczące sprawy Atlantydy, powstania Ziemi, najstarszych cywilizacji, kultur i wierzeń, bogów i mitów. Hetyci, Wikingowie, Scytowie, Etruskowie, a także podróże szlakami morskich poszukiwań, takich jak wyprawa kapitana Nemo, brytyjska fregata "Hussaar", parowiec "Merida", losy "Mary Celeste" oraz opowieść o dziwnych losach ekspedycji polarnej - to tylko niektóre tematy tej obszernej i ciekawej lektury.

źródło opisu: www.hatteria.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karol Orczykowski | 2019-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2019

Wiadomo, że wiele informacji dzisiaj jest już nieaktualnych, co nie zmienia faktu, że lektura z pewnością zainteresuje poruszanymi tematami i pchnie nas ku ich dalszemu zgłębianiu. Gorąco polecam "Rumaki Lizypa", jak i wszystkie pozostałe książki napisane przez nieodżałowanego Zenona Kosidowskiego.

Ergo_sum | 2015-08-09
Przeczytana: 1986 rok

Rewelacyjne. Byłem i jestem pod wielkim wrażeniem pana Zenona. Ogrom pracy włożony w zebranie informacji o tych historycznych wydarzeniach jest imponujący (zanim pojawiło się Google i Wikipedia XD ). Polecam każdemu lubiącemu historie i ciekawostki z po za podręczników.

chrispu | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Zbiór różnej długości felietonów, które łączy tematyka historyczno – archeologiczna. I pomimo upływu czasu felietony te niewiele straciły na atrakcyjności - no może niektóre szczegóły są obecnie inaczej interpretowane, ale generalnie wszystko co opisano jest prawdą. Każdy, zainteresowany trochę tematyką, znajdzie tu coś dla siebie – począwszy od odkryć rysunków naskalnych ludzi pierwotnych poprzez ciekawostki z czasów faraonów czy kultur Morza Śródziemnego po XIX wieczne wyprawy morskie czy ekspedycje polarne. Co by tu jeszcze – jedne z felietonów są ciekawie napisane, inne troszeczkę mniej (ale to raczej wrażenie subiektywne) – jak się czyta to dzieło po latach to można stwierdzić, iż o niektórych sprawach wie się więcej niż autor. Ale za to w młodości, książka rozbudzała wyobraźnię, pokazywała, że zabytki to nie tylko suche eksponaty muzealne z tabliczkami „nie dotykać” wykopane przez nie wiadomo kogo. Że mają one nieraz swoją pasjonującą „otoczkę”. I może warto...