Wieczność piramid i tragedia Pompei

Okładka książki Wieczność piramid i tragedia Pompei William Henry Boulton
Okładka książki Wieczność piramid i tragedia Pompei
William Henry Boulton Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Biblioteka Wiedzy Historycznej historia
260 str. 4 godz. 20 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Biblioteka Wiedzy Historycznej
Tytuł oryginału:
The romance of archeology
Wydawnictwo:
Wiedza Powszechna
Data wydania:
1974-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1958-01-01
Liczba stron:
260
Czas czytania
4 godz. 20 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Kazimierz Michałowski
Tagi:
historia starożytność piramidy Pompeje archeologia
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
27 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
206
204

Na półkach: , , , , ,

Całkowicie zgadzam się z przedstawioną już opinią: 'Książkę tę idealnie opisuje jej oryginalny tytuł: „The Romance of Archeology”'. Polski tytuł może trochę mylić i nie wpisuje się nijak w treść tej pozycji. Lekko, łatwo, przyjemnie autor przebywa z nami drogę pierwszych archeologów przywracających pamięć / wiedzę o dawnych cywilizacjach. Skoncentrowanie się najbardziej znanych odkryciach pozwalają na sprawne przejście przez lekturę bez uczucia przeciążenia. Może to nie jest szczegółowy opis - ale na pewno: opis porywający, przy pomocy którego można sobie przypomnieć podstawy pasji obecnych archeologicznych freak'ów ;)

Całkowicie zgadzam się z przedstawioną już opinią: 'Książkę tę idealnie opisuje jej oryginalny tytuł: „The Romance of Archeology”'. Polski tytuł może trochę mylić i nie wpisuje się nijak w treść tej pozycji. Lekko, łatwo, przyjemnie autor przebywa z nami drogę pierwszych archeologów przywracających pamięć / wiedzę o dawnych cywilizacjach. Skoncentrowanie się najbardziej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
354
11

Na półkach: ,

Książkę tę idealnie opisuje jej oryginalny tytuł: „The Romance of Archeology”. Otrzymujemy bardzo ciekawe dzieło traktujące o misjach archeologicznych na terenie Bliskiego Wschodu. Autor, Wiliam Henry Boulton, opisuje głównie odkrycia na przełomie XIX i XX wieku (sama książka została wydana w 1930 roku). Boulton skupia się na ekspedycjach brytyjskich, częściowo francuskich i amerykańskich. Na kartach książki przyjdzie nam zwiedzić takie miejsca jak Egipt, Asyria, Palestyna, Pompeje czy Kreta. Język, którym posługuje się autor jest zrozumiały dla laika, to wielki plus. Mogłoby się wydawać, że archeologia to nudne przytaczanie suchych faktów. Nic bardziej mylnego! Styl i forma tego „romansu” czasami przypominają powieść przygodową. Dlatego właśnie, książkę czyta się szybko i przyjemnie. Razem z archeologami penetrujemy starożytne grobowce i znajdujemy wspaniałe skarby kultury. Całości dopełniają liczne ryciny, fotografie i fragmenty starożytnych tekstów – zwykle poezji, hymnów czy po prostu listów.

Polskie wydanie z 1962 roku zostało wzbogacone o przedmowę oraz posłowie polskiego archeologa i egiptologa Kazimierza Michałowskiego. W posłowiu opisane są polskie misje archeologiczne z lat 50 i 60 XX wieku. Sam Michałowski brał w nich udział, mamy więc skrótową relację z pierwszej ręki. Ostatnie zdania pisane są w grudniu 1961 roku – ważą się wtedy losy zabytków Abu Simbel położonych w Egipcie, w związku z budową Wysokiej Tamy Asuańskiej. Rząd Egipski ma do wyboru trzy konkurencyjne projekty ratunkowe: francuski, włoski i… polski. Niestety żeby przekonać się o finale tej historii musimy sięgnąć do innych źródeł: Internetu bądź literatury.

Książkę tę idealnie opisuje jej oryginalny tytuł: „The Romance of Archeology”. Otrzymujemy bardzo ciekawe dzieło traktujące o misjach archeologicznych na terenie Bliskiego Wschodu. Autor, Wiliam Henry Boulton, opisuje głównie odkrycia na przełomie XIX i XX wieku (sama książka została wydana w 1930 roku). Boulton skupia się na ekspedycjach brytyjskich, częściowo francuskich...

więcej Pokaż mimo to

avatar
141
31

Na półkach: ,

Rewelacyjna, ukazująca fascynujące historie książka, wypożyczając ją z biblioteki w sumie na chybił-trafił, nie sądziłam, że będzie się ją czytało z tak ogromną lekkością. Pochłaniałam kolejne kartki z ciekawością, najlepsze jak dla mnie były pierwsze rozdziały o grobowcach.

Rewelacyjna, ukazująca fascynujące historie książka, wypożyczając ją z biblioteki w sumie na chybił-trafił, nie sądziłam, że będzie się ją czytało z tak ogromną lekkością. Pochłaniałam kolejne kartki z ciekawością, najlepsze jak dla mnie były pierwsze rozdziały o grobowcach.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    43
  • Przeczytane
    41
  • Posiadam
    26
  • Historia
    6
  • Starożytność
    5
  • Starożytność, archeologia
    2
  • historia
    2
  • Posiadam / Historia, Sztuka, Archeologia, Religie
    1
  • K.materialna/dizajn/architektura/sztuka/k.masowa
    1
  • Chcę przeczytać BIBLIOTEKA
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wieczność piramid i tragedia Pompei


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne