Michał i Pat

Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
Michał and the Stalemate
Michał, Pat

Irlandia, rok 1833. świat siedmioletniej Patrycji wali się w gruzy, kiedy angielscy żonierze mordują jej ojca. Pat nigdy nie zapomni tego, co widziała z ukrycia. Nie zapomni tego również inny świadek śmierci Eoina O Donovana, dwunastoletni Michał, syn Anglika. Połączeni nieuchwytną nicią Michał i Pat będą stać po przeciwnych stronach barykady, aż nadejdzie dzień, gdy zbiegną się ich drogi...

Beata | 2015-03-20
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Fantastyczna saga obyczajowa.

Po książce Bidwell'a spodziewałam się czegoś więcej. O wiele bardziej podobała mi się książka "Oliwia i Filip".

Ylva | 2013-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2013

Skończyłam ją czytać wczoraj, szczerze powiedziawszy trochę ją przemęczyłam.
Dwoma głównymi wątkami w powieści są: okrutne rządy Anglików nad Irlandczykami (wielki głód, wiek XIX)i miłość między synem angielskiego intendenta a irlandzką wieśniaczką. Jeszcze po krótkim zastanowieniu dodam, że w książce między bohaterami toczy się walka między patriotyzmem a posłusznym oddaniem się pod rządy Anglików.
Bardzo spodobała mi się fabuła, lecz styl pisarza zmienił tę książką w trochę nużącą. Czasem były momenty, kiedy akcja była szybka, gwałtowna i czytałam z zapartym tchem, ale to tylko momenty.
Miłośnikom irlandzkiej historii polecam, chociaż nie wiem, czy tak gorąco. Jednak nie mogę powiedzieć, że książka jest beznadziejna. To po prostu nie moja brożka.

nellanna | 2010-05-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dzieje Irlandii i Irlandczyków, opowiedziane poprzez przykład rodziny, w której losach splatają się losy ich ojczyzny.Buńczuczni jak Polacy, dlatego ta powieść jest mi ciągle bliska.Jest to pierwsza część kilkutomowej sagi o losach, miłości a później dzieciach irlandzkiej dziewczyny i Anglika.

Izabela | 2011-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2011

Lektura o wzniosłych, patriotycznych ideach, silna postać Pat, bojowniczki o wolność, która zakochuje się ze wzajemnością w angielskim paniczu Michale. Trąci banałem, ale podobało mi się bardzo, choć nie jest to romans, a jedynie tło do wydarzeń toczących się w Irlandii, w latach wielkiego głodu. Raczej sięgnę po dalsze części :)

Iza | 2010-09-18

Romans Anglika z Irlandką opisany jest na tle okresu Wielkiego Głodu w Irlandii. Charakterystyczna jest postać Pat O'Donnovan, odważnej, walecznej patriotki.

Drita | 2012-07-13
Przeczytana: lipiec 2012