Pod piracką flagą

piraci
historia
Anna Bidwell
piraci

Przyznam się, że książka ta stoi u mnie na półce od 30 lat, ale byłam przekonana, że jest to „młodzieżówka”. Nic podobnego. Opisana jest jako książka przygodowa, ale nie do końca się z tym zgodzę. Dla mnie to bardziej biografia Williama Dampiera (1652-1715)- angielskiego żeglarza i przyrodnika, który niechętnie stał się korsarzem i pierwszy trzykrotnie opłynął świat oraz...

porządna powieść w pirackich klimatach ;)

Książka trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo - kupiłem zły ebook. jednak historia Dampiera mnie mocno wciągnęła - powieść historyczno-podróżnicza z elementami piractwa i pdkryć geograficznych. Dobra pozycja do autobusu i do poduszki.

Pasjonująca książka przygodowa, oparta na autentycznych wydarzeniach z życia angielskiego pirata i podróżnika Williama Dampiera ( 1652-1715).W książce znajdziemy wiele cytatów pochodzących z jego dzienników.
William Dampier rozpoczął przygodę z morzem w wieku 17 lat, jako chłopiec okrętowy wyruszył do Nowej Funlandii, potem imał się różnych zajęć na Jamajce, handlował...

ciekawa

• Historia
  • Ebook
  • Przygarnę
  • Literatura angielska
  • Typ D: Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Pod piracką flagą