Koncert w tonacji czarnej

Tłumaczenie: Barbara Sieroszewska
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Concerto in nero
wiedzima

Książka zbudowana jest głównie z retrospektywnych monologów czwórki bohaterów, którzy przedstawiają swoją część prawdy w tzw. sprawie Angaró. Kto jest winien śmierci Simony De Zorzi, a następnie jej kochanka, Giulia Angaró? Poszukiwanie mordercy w pewnym momencie utyka w martwym punkcie i staje się bezprzedmiotowe - przeżywanie jeszcze raz całej sprawy poprzez jej bohaterów uświadamia prowadzącemu śledztwo komisarzowi ich zagubienie, lęk, źle przeżywaną, trwonioną miłość.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

źródło okładki: http://literacki24.pl/