Dwie miłości

Tłumaczenie: Maria Grabska-Ryńska
Wydawnictwo: Książnica
Twice loved
Edyta

Powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się w XIX wieku w niewielkiej osadzie wielorybniczej. Laura, wdowa po marynarzu, a obecnie żona zamożnego urzędnika, przeżywa szok, gdy pewnego dnia w drzwiach domu staje jej pierwszy mąż, przed laty uznany za zaginionego na morzu. Dan i Rye, niegdyś przyjaciele, zaczynają rywalizować o względy Laury, ona zaś staje przed trudnym wyborem: czy zostać z nieciekawym Danem, który wspierał ja w ciężkich chwilach, czy podążyć za głosem serca i odejść z obdarzonym magnetycznym urokiem Rye'em?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Katherina87 | 2012-11-22

Historia wdowy po marynarzu, która ponownie wychodzi za mąż za jednego z jego przyjaciół. Gdy pewnego dnia uznany za zaginionego pierwszy mąż powróci do domu, w życie kobiety znowu wkradnie się niepokój i niepewność.

Agata | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Podobało mi się w tej książce to, że mogliśmy poznać punkt widzenia każdego z głównych bohaterów. Na początku solidaryzowałam się z tzw. mężem nr 1, ale z czasem (gdy poznawałam perspektywę tzw. męża nr 2) stawałam właśnie po jego stronie. Książkę czyta się szybko, bo jest dużo dialogów, takich życiowych dialogów, które można usłyszeć na co dzień, takich w których pełno jest ludzkich emocji, obaw, słabości, popędów. Sama historia - czyli zaginięcie męża i jego powrót - jak dla mnie niezbyt wciągająca.

AnnaMaria | 2016-01-13
Na półkach: Przeczytane, Kobiece

Jedna z najlepszych pozycji tej autorki. Gorąco polecam.

Ziraelka | 2016-05-01
Przeczytana: 04 maja 2016