Smak marzeń

2006-01-01
2006-01-01
Ewa Pankiewicz
romans

Dlaczego w Polsce nie zostały wydane książki tej autorki w wersji audio? Dlaczego promuje się porno dla pustaków, a grafomanie okrzykuje się książką roku (kat. romans)? Niech mnie ktoś oświeci!!
To kolejna książka pani Spenser, którą wchłonęłam jak odkurzacz. Bardzo podoba mi się warsztat pisarski. Płynie się przez treść, która momentami wcale do przyjemnych nie należy. Autorka nie boi się poruszać tematów trudnych, niewygodnych. Na podstawie tych kilku książek, które już przeczytałam, odnoszę wrażenie, że jest bardzo inteligentną osobą, świetnym obserwatorem i psychologiem, a przy tym, ma jeszcze talent pisarski.
Dla mnie super i polecam każdemu, kto lubi ten gatunek

Twórczość LaVyrle Spencer to obok książek Colleen Mccullough kolejne moje "odkrycie" 🤗
Jak na razie obie książki ("Słodkie wspomnienia" i "Smak marzeń") autorstwa Spencer, które przeczytałam bardzo trafiły do mojego serca.
Są to książki jak plasterek, idealne na bardziej stresujący czas czy jakiś zastój czytelniczy.
W tych książkach odnalazłam spokój, wyciszenie i choć na chwilę "wolną od stresu" głowę.
Wiem, że książki Spencer, które dotychczas przeczytałam nie są jakąś mega ambitną literaturą, są przewidywalne, ale mimo to dobrze spędziłam z nimi czas.
Wracając, jednak do przedmiotu tej recenzji
"Smak marzeń" to książka w której młoda dziewczyna wyjeżdża z rodzinnego domu w mieście, by uczyć w wiejskiej szkole w Alamo- małej rolniczej osadzie w Północnej Dakocie.
Zamieszkuje w domu trzyosobowej rodziny i bardzo szybko staje się członkinią tamtejszej społeczności.
Nie jest to książka dla każdego. Jest bardzo spokojna, wręcz monotonna. Mnóstwo miejsca zajmują opisy zwykłego, codziennego życia zarówno głównej bohaterki pracującej w szkole jak i rolników zamieszkujących Alamo.
🌹 Wątek romantyczny rozwija się bardzo powoli, uważam też, że nie każdy będzie nim zachwycony;
w błąd wprowadza to "wrogie nastawienie gospodarza do kobiet" znajdujące się w opisie książki, moim zdaniem największą rolę w tym wątku odgrywa różnica wieku...
Bohaterowie są bliscy sercu dzięki swojej "zwyczajności", a Linnea - główna bohaterka wzbudzała sympatię w swojej determinacji, by radzić sobie w dorosłym życiu z dala od rodziny i zdobyć wymarzonego mężczyznę.

W tych książkach odnalazłam spokój, wyciszenie i choć na...

Ciepła, wzruszająca i momentami zabawna rodzinna historia. Powieść wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie mogłam się od niej oderwać.
Nie znałam wcześniej twórczości autorki, ale od razu polubiłam jej styl pisania. Jest lekki, plastyczny i niezwykłe barwny. Pomimo wielu dość długich i dokładnych opisów nie jest nużący.
Bohaterowie są bardzo realistycznie wykreowani, nawet postacie drugoplanowe. Nie są jednowymiarowi. Mają wady i zalety. Ich życie jest pełne trudu i ciężkiej pracy, która daje im ogromną satysfakcję.
To również opowieść o uczuciowych rozterkach i trudnych decyzjach. Ale przede wszystkim jest to historia o wielkiej sile, jaką jest rodzina.

Bohaterowie są bardzo realistycznie wykreowani,...

Czy ciężka praca w polu, surowa zima, gdzie niska temperatura jest zabójcza i monotonny krajobraz, może być źródłem szczęścia? A jednak ...
Czytając poczujesz zapach dojrzałego zboża, słoneczników, zachwycisz się ostem, poczujesz powiew ciepłego wiatru na twarzy,a w pewnym momencie,nawet zimno w kościach.
Cały wachlarz uczuć i emocji,które nikomu nie są obce.
Nieskomplikowana historia, trudy codziennego życia, bez dobrodziejstw cywilizacji, a nade wszystko miłość i rodzina.

Cały wachlarz uczuć i emocji,które nikomu nie są...

Nawet nie spodziewałam się, że ta książka okaże się taka przyjemna! Nie było w niej tylko romansu między głównymi bohaterami, ale również problemy, z którymi musieli się borykać: główna bohaterka musiała walczyć nie tylko z niechęcią swojego gospodarza, ale również pragnęła, by wszystkie dzieci mogły uczyć się od jesieni do lata, a nie było to możliwe, bo starsi chłopcy musieli pomagać przy pracy w polu i ich okres nauczania był zdecydowanie krótszy. I wszyscy mieli wady, byli tacy ludzcy, kiedy zmagali się nie tylko ze swymi słabościami, ale również trudami życia na farmie w Dakocie Północnej.
Myślę, że chętnie wezmę się za tę autorkę, bo widzę, jak bardzo skupia się nie tylko na budowaniu relacji między postaciami, ale również na otoczeniu historycznym, a to mi się bardzo podoba!

Smak marzeń brałam do ręki z głębokim przekonaniem, że to ta cycata skrzypaczka, a padło na nastoletnie dziewczę szukające szczęścia, uparte i konsekwentne, zbratane z przyrodą, z silną wolą i twardym karkiem. I szesnaście lat starszego faceta, który równie surowy jak otaczająca przyroda wysuszy słońcem i zasypie śniegiem. A wszystko to jakoś ze sobą współgra, że pewne rzeczy nie rażą, wręcz przeciwnie. Wpisane są w otoczenie i jak mogłoby być inaczej bez nich :)
Bardzo lubię.
I bardzo polecam.

Pokochałam tę książkę już za pierwszym razem. Mimo, że trudno ją zauważyć i zdobyć w księgarniach to warto trochę pogrzebać i w końcu ją przeczytać 😊 Nie wiem czy to niewinna, początkowo niedojrzała i być może niedoskonała miłość młodej Linnei do starszego farmera czy też strach Teodora przed powierzeniem swojego serca młodej, ledwo pełnoletniej pannie z wyższych sfer, ale jest w tej historii coś, co sprawia, że aż się robi cieplej na sercu. Przez całą książkę miałam wrażenie jakbym była członkiem rodziny i przeżywała wszystkie smutki i radości razem z nimi 😊 Gorąco polecam!

Co za nudy

Co za nudy

Ciepła , mądra oraz optymistyczna książka o marzeniach jak i o spełnianiu marzeń. Dla mnie czas spędzony z książką to była dla mnie przyjemność. Jestem zadowolony. Piękna powieść.
Polecam

Polecam

Pełna uroku. Nie mogłam się oderwać.

Pełna uroku. Nie mogłam się oderwać.

• Romans historyczny
  • Obyczajowe
  • Ebooki-posiadam
  • Powieść obyczajowa
  • Przeczytane w 2003

Dodaj cytat z książki Smak marzeń