Zazdrość

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Wydawnictwo: Świat Książki
Envy
dona

Maris Matherly-Reed, współwłaścicielka nowojorskiego wydawnictwa potrafi rozpoznać przyszły bestseller, nawet jeśli manuskrypt jest niekompletny, a autor ukrywa się pod inicjałami. Spotkanie z tajemniczym autorem stanie się punktem zwrotnym w jej życiu. Namawiając go do napisania dalszych rozdziałów ulega fascynacji historią dwóch przyjaciół, którzy, spragnieni mocnych wrażeń, wyruszają jachtem w nocny rejs. Z tej szalonej wyprawy powróci tylko jedna osoba...

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: www.kroliczajama.pl

Marlena | 2013-10-04
Przeczytana: 04 września 2013

Lubię książki Sandry Brawn, dlatego i po tą sięgnęłam ochoczo i nie rozczarowałam się! Bardzo wciągające jest czytanie "książki w książce". Dobra lektura zwłaszcza dla osób, które lubią połączenie sensacji z romansem.

Kasiag | 2018-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Chciałabym bardzo wiele napisać o tej książce, bo jest tego warta, ale jednocześnie nie mogę tego zrobić, nie zdradzając zbyt wielu szczegółów. A zdradzenie ich pozbawiłoby zapewne całej przyjemności czytania. "Zazdrość" opiera się bowiem mocno na tajemnicy i elemencie zaskoczenia. I najlepsze podczas czytania jest właśnie odkrywanie tego co istotne warstwa po warstwie.
Już na samym wstępie zostajemy wrzuceni w powieść w powieści. Fragment pisany przez tajemniczego autora jest emocjonujący i intrygujący. Nie wiemy jeszcze jaki będzie miał wpływ na rzeczywistych bohaterów powieści, nawet ich jeszcze nie znamy, ale już wiemy, że powiązanie będzie.
Kiedy Maris znajduje na swoim biurku fragment tejże powieści i zapoznaje się z nim jest zaintrygowana i postanawia znaleźć jej autora, choć pozornie nie jest to łatwe.
Jako wydawca czuje, że trafiło w jej ręce coś cennego, jako czytelnik, chce poznać ciąg dalszy tej historii.
A my, jako czytelnicy niejako dwóch powieści, chcemy tego...

Paris | 2016-02-26

Rewelacyjna powieść, szczególnie dla pań :) Genialny wątek obyczajowy, kryminalny już trochę gorszy, ale do zaakceptowania :) Polecam serdecznie!

Porywająca!
W moim osobistym rankingu najlepszy babski kryminał.
Urzekł mnie przede wszystkim wątek obyczajowy - wzajemna fascynacja Maris i Parkera jest opisana po mistrzowsku. Wątek kryminalny rzeczywiście dosyć przewidywalny, ale jest mnóstwo drobnostek, które nadają książce wyjątkowy klimat i sprawiają, że jest wyjątkowa, np. książka "Zwyciężony" i świetny motyw książki w książce.
Bardzo polecam!

ewa | 2017-04-14

To nie jest książka lekka,łatwa i przyjemna.Nie jest to też zwyczajny romans,który przeczytam jednego dnia,a drugiego ,kompletnie nie pamiętam treści.To jest kawał świetnej historii.Bohaterowie wzbudzają różne emocje,nie pozostawiając czytelnika obojętnym.
Noah to prawdziwy czarny charakter.Dąży do celu po trupach,i to dosłownie.Zdrada,kradzież,szantaż czy morderstwo to dla niego tylko środki do celu,jakim jest władza.Władza powiązana z wielkimi pieniędzmi.Trochę mi w nim brakowało pewnych odcieni szarości,jakiejś pozytywnej cechy charakteru( choćby w minimalnej ilości),dzięki której mógłby się on stać bardziej ludzki.
Maris,żona Noaha to redaktorka,oceniająca nadesłane do wydawnictwa teksty.Z pozoru mała kobietka polegająca na silnym facecie(a przynajmniej tak ją odbiera mąż).W rzeczywistości nie jest tak bezbronna,potrafi walczyć o swoje,szybko się nie poddaje.I walczy,tak o szczęście osobiste jak i o sprawy zawodowe.
I ten trzeci-Parker.On chyba budził u mnie najwięcej...

Małgorzata Chabzda | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Przeczytałam wszystkie opinie na temat tej książki, wszystkie było pozytywne niestety ja muszę dać opinię negatywną chyba, że nie zrozumiałam książki. Tym razem Sandra Brown mnie rozczarowała. Przeczytałam tylko 300 stron i miałam już dość, gnębiłam ją parę dni. Jak dla mnie przez te pierwsze 300 stron nic się nie dzieje. Z jednej strony ktoś pisze książkę, zafascynowana Maris jedzie do tajemniczego autora w celu dogadania się co do wydania książki w tym czasie jej mąż ją zdradza. I to by było na tyle. Niestety ale nie mogę jej polecić, ale tylko ze względu na to, że nie zmusiłam się do przeczytania całości.

Shantell | 2013-03-24

Pierwsza książka Sandry Brown , która trafiła w moje ręce i sprawiła , że z miejsca zakochałam się w tej autorce. Niezwykła, zawiła intryga przepleciona romansem, trzymająca w napięciu od pierwszej strony i wywołująca silne emocje. Polecam !

chotana | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Bardzo dobrze napisana książka. Czyta się z przyjemnością, ciekawością, łatwością. Intryga jest co prawda bardzo łatwa do rozszyfrowania, ale ciekawie skrojone postaci umilają czytanie każdej kolejnej strony. Autorka miała ciekawy pomysł na umieszczenie książki w książce. Podsumowując: bardzo przyjemna lektura.

aleczka | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Intryga przewidywalna wprawdzie, ale dobrze napisana. Wątek romantyczny- a jakże :) u tej autorki ciekawie poprowadzony, polecam!

Iwon222 | 2014-06-26

Lubię takie mieszanki romansu i kryminały. A w tej książce jest tego sporo, intrygi, kłamstwa co bardzo lubię :)
Sandra Brown moim zdaniem jest mistrzynią jeżeli chodzi o takie mieszanki, wie co napisać aby dodać pikanterii lub sensacji. Lektura jest przewidywalna, ale co z tego? Było tam tyle wydarzeń poprzedzających rozdziałami książki, która naprawdę gdyby ujrzała światło dzienne była by bestselerem :)
Polecam wszystkim kto lubi takie historie ;)