Zazdrość

83-7311-746-6
typ
papier
dona
7,47 (129 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Maris Matherly-Reed, współwłaścicielka nowojorskiego wydawnictwa potrafi rozpoznać przyszły bestseller, nawet jeśli manuskrypt jest niekompletny, a autor ukrywa się pod inicjałami. Spotkanie z tajemniczym autorem stanie się punktem zwrotnym w jej życiu. Namawiając go do napisania dalszych rozdziałów ulega fascynacji historią dwóch przyjaciół, którzy, spragnieni mocnych wrażeń, wyruszają jachtem w nocny rejs. Z tej szalonej wyprawy powróci tylko jedna osoba...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marlena | 2013-10-04
Przeczytana: 04 września 2013

Lubię książki Sandry Brawn, dlatego i po tą sięgnęłam ochoczo i nie rozczarowałam się! Bardzo wciągające jest czytanie "książki w książce". Dobra lektura zwłaszcza dla osób, które lubią połączenie sensacji z romansem.

Porywająca!
W moim osobistym rankingu najlepszy babski kryminał.
Urzekł mnie przede wszystkim wątek obyczajowy - wzajemna fascynacja Maris i Parkera jest opisana po mistrzowsku. Wątek kryminalny rzeczywiście dosyć przewidywalny, ale jest mnóstwo drobnostek, które nadają książce wyjątkowy klimat i sprawiają, że jest wyjątkowa, np. książka "Zwyciężony" i świetny motyw książki w książce.
Bardzo polecam!

Małgorzata | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Przeczytałam wszystkie opinie na temat tej książki, wszystkie było pozytywne niestety ja muszę dać opinię negatywną chyba, że nie zrozumiałam książki. Tym razem Sandra Brown mnie rozczarowała. Przeczytałam tylko 300 stron i miałam już dość, gnębiłam ją parę dni. Jak dla mnie przez te pierwsze 300 stron nic się nie dzieje. Z jednej strony ktoś pisze książkę, zafascynowana Maris jedzie do tajemniczego autora w celu dogadania się co do wydania książki w tym czasie jej mąż ją zdradza. I to by było na tyle. Niestety ale nie mogę jej polecić, ale tylko ze względu na to, że nie zmusiłam się do przeczytania całości.

Shantell | 2013-03-24

Pierwsza książka Sandry Brown , która trafiła w moje ręce i sprawiła , że z miejsca zakochałam się w tej autorce. Niezwykła, zawiła intryga przepleciona romansem, trzymająca w napięciu od pierwszej strony i wywołująca silne emocje. Polecam !

aleczka | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Intryga przewidywalna wprawdzie, ale dobrze napisana. Wątek romantyczny- a jakże :) u tej autorki ciekawie poprowadzony, polecam!

Iwon222 | 2014-06-26

Lubię takie mieszanki romansu i kryminały. A w tej książce jest tego sporo, intrygi, kłamstwa co bardzo lubię :)
Sandra Brown moim zdaniem jest mistrzynią jeżeli chodzi o takie mieszanki, wie co napisać aby dodać pikanterii lub sensacji. Lektura jest przewidywalna, ale co z tego? Było tam tyle wydarzeń poprzedzających rozdziałami książki, która naprawdę gdyby ujrzała światło dzienne była by bestselerem :)
Polecam wszystkim kto lubi takie historie ;)

marcelka55 | 2012-10-19
Przeczytana: 2010 rok

Na mnie ta książka podziałała tak, że jak skończyłam ją czytać - miałam ochotę sama coś napisać :) Nie jest to jakaś wybitna książka, akcja średnia, ale przyjemnie się czyta. Niemal wszystkiego można się domyśleć :) Niemniej - podobała mi się i już i z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić :)

bgrzeniewska | 2015-03-26
Przeczytana: 25 marca 2015

Kolejna super książka :) I wcale nie była nudna do 200 strony, jak gdzieś przeczytałam w czyjejś opinii... Mnie się podobała od początku do końca. Strasznie mnie tuż na początku zirytował Noah... myślałam że rzucę książką... Chyba się za bardzo wczuwam w treść i bohaterów...

NIENACZYTaNA | 2014-03-08

przyznam że akcja mnie zaskoczyła. pozytywnie - to w końcu thriller ;) Razily mnie opisy i szczegóły, ale końcówka dosłownie zmiata wiec.. niech se będzie jak chce ;)

Ata77 | 2012-03-29

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku