Głos serca

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Książnica
A heart speaks

Allison i Lee mają za sobą nieudane związki z mężczyznami. Obydwie po rozstaniu z partnerem znalazły sposób na życie: pracę zawodową, w której się realizują i znajdują potwierdzenie własnej wartości. W obawie przed utratą drogo okupionego spokoju i niezależności bronią się przed uczuciem, jednakże spotkanie mężczyzny, który mógłby być tym jedynym, zmusza je do zastanowienia, czy istotnie podjęły właściwą decyzję.

źródło opisu: Książnica, 2006.

dzosefinn | 2012-09-04
Przeczytana: 04 września 2012

Jak bardzo można się naciąć, przy czytaniu notki na tylnej okładce ksiązki. Zamiast zajmującej lektury trafiłam na podwójny romans. Fajnie, ale nie tego się spodziewałam...
No cóż, nie będę się rozpisywać tutaj, ponieważ każda z nas - czytelniczek - zna scenariusze tego typu historii: dwoje ludzi poznaje się, zakochuje, jest wielka kłótnia i rozstanie, a następnie schodzą i erotyczny finał.
Osobom, którym takie historie się podobają - nie będą rozczarowanie.

HerbAriel81 | 2014-09-24
Przeczytana: 17 listopada 1994

Tę książkę przeczytałam jakieś... 18 lat temu i później kilka razy do niej wracałam, bo... przywraca człowiekowi wiarę w miłość i dobrze się kończy. To chyba jedna z pięciu romansideł, które przeczytałam w życiu, i polecam ją z lekkim sercem na długie jesienne i zimowe wieczory :) .

Etoile | 2016-07-19

Jeszcze do wczoraj Pani LaVyrle Spencer była jedną z moich ulubionych autorek powieści. Napisała przecież Powój i Smak marzeń - dwie książki do których chętnie wracam... Jednak Głos Serca zawiódł mnie na całej linii... książka była gorsza niż tanie romansidło dołączone do gazety. Nie otrzymujemy ciekawej historii o uczuciu Lee i Allison, tylko dwa niezwiązane ze sobą opowiadanka, które są tak słodkie, że aż mdłe. Mało tego obie części zostały napisane dokładnie według tego samego schematu... Ona zraniona przez życie, niby broni się przed nowo poznanym mężczyzną, ale tak naprawdę chyba sama nie wie czego chce... bo lgnie do niego jak mucha do miodu... Udaje ambitną, niezależną kobietę, ale widać, że bez męskiej ręki ani rusz... On jak to zwykle bywa przystojny, zamożny, zakochuje się w swojej kobiecie od pierwszego wejrzenia i jest w stanie zawojować cały świat....wręcz Ideał... daje jej czas by się "pozbierała" i czeka cierpliwie przez wiele tygodni... Fuj...Mówię bohaterowie puści...

zuza014 | 2012-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2012

"Głos serca" to typowa romantyczna opowieść, w której główni bohaterzy przeżywają rozterki. Allison boi się zaufać mężczyznom, dlatego rezygnuje ze szczęścia, ale tymczasowo. :P Lee zaś patrzy na siebie jak na nieudacznika, bo nie potrafiła w sądzie udowodnić, że jest dobrą matką, tylko i wyłącznie ze względu na kolor skóry. W życiu obu kobiet pojawiają się mężczyźni, którzy chcą im udowodnić, że czasem warto zaufać własnemu sercu. :)
Jeśli się nudzisz i chcesz poczytać coś lekkiego i przyjemnego, to polecam! ;)

Ula | 2012-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

Jedyny plus tej książki ? Mimo aż nazbyt przewidywalnej, fabuły jest w tym utworze coś,co sprawia,ze ma się ochotę czytać dalej. Jak dla mnie jest to pozycja mało oryginalna,wręcz cukierkowa nie wnosząca nic nowego w świat beletrystyki.

AnnaMaria | 2016-01-13
Na półkach: Kobiece, Przeczytane

Dwie niepowiązane ze sobą historie miłosne. Świetnie napisane. Polecam

xyz | 2014-01-21

Jestem rozczarowana książką, ponieważ spodziewałam się spójnej opowieści o dwóch historiach miłosnych a nie oddzielnych, w ogóle nie nawiązujących do siebie opowiadań :)

Katarzyna | 2015-11-22

Ot, takie tam harlekin'y.Dobrze się czyta.

Magda | 2012-10-05

Fajnie się ją czyta. Polecam!

Renia7711 | 2016-12-02