Dom snów

Autor:
Cykl: Rodzina Warenne (tom 12)
tłumaczenie
papier
Agi_83
6,7 (44 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Cass i Tracey de Warenne są siostrami, ale bardzo się różnią. Piękna, lekkomyślna Tracey fruwa po świecie, mniej urodziwa, odpowiedzialna Cass mieszka w rodzinnym domu, zajmuje się małą córeczką Tracey i pisze powieści historyczne. Tracey przyjeżdża do Anglii, by przedstawić siostrze i ciotce swojego przyjaciela, Antonia de la Barca. Przystojny Hiszpan, historyk, znawca średniowiecza, podbija serce Cass, która wszakże ukrywa to ze względu na siostrę. Antonio zaprasza siostry do swojej posiadłości w Hiszpanii. Okazuje się, że obie rodziny, de Warenne i de la Barca, obciąża ponure wydarzenie sprzed 450 lat, a rodowa siedziba Antonia staje się miejscem, gdzie dokona się zemsta zza grobu.

źródło opisu: 0kładka

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magdalenaa | 2013-04-15

Na początku byłam książką wręcz zauroczona i nie mogłam się od niej oderwać. Zastanawiało mnie co się wydarzy między głównymi bohaterami, i co z duchem. Jaką tajemnicę skrywa i co się wydarzyło kiedyś. Jednak zakończenie było tak denne, że się po prostu rozczarowałam. I chyba tylko tyle jestem w stanie o tej ksiażce napisać.

ala_dwa | 2013-09-06
Przeczytana: sierpień 2012

Polecam! Wciąga i trudno oderwać się.

Agnieszka | 2015-01-29

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku