Kobieta znikąd

Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
An Accidental Woman
powieść obyczajowa, sensacja

Heather Malone o wielu lat mieszka w prowincjonalnym Lake, ma przyjaciół i partnera - wdowca z dwiema córeczkami, dla których jest najczulszą mamą. Pewnego dnia w jej domu pojawia się FBI i aresztuje ją pod zarzutem morderstwa, popełnionego niegdyś w dalekiej Kalifornii. Nikt nie chce w to uwierzyć, a oskarżona uparcie milczy.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Gosia | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 lutego 2015

Po książce "Kiedy moja siostra śpi" to druga pozycja Barbary Delinsky, którą przeczytałam. Muszę przyznać, że książki tej autorki dobrze mi się czyta. Dotykają trudnych problemów życiowych, nie są to jakieś płytkie romansidła.
Tutaj mamy zamkniętą, zżytą społeczność małego miasteczka, w którą nagle wkrada się wielki świat polityki i jego problemy. Mieszkańcy tego nie chcą i nieufnie traktują każdego obcego, który się tutaj pojawia.
Kobieta, która 14 lat temu pojawiła się tutaj znikąd, ale została już zaakceptowana i wrosła w miasteczko, zaczyna mieć problemy, bo wychodzi na jaw jej przeszłość. Przyjaciele jednak robią wszystko, by jej pomóc. Książka porusza wiele problemów: miłość, przyjaźń, wybaczenie, wzajemną pomoc, niepełnosprawność, adopcję.
Naprawdę fajna książka głównie dzięki stylowi pisania autorki, który nie nuży i ciekawej historii, która w trakcie czytania wciąga coraz bardziej.

Mika220 | 2014-06-19

To druga przeczytana przeze mnie książka Barbary Delinsky - autorki wielu romansów i książek obyczajowych. Podobała mi się trochę mniej niż "Nikt się nie dowie", której dałam 7 gwiazdek. Tej dam 6, dla mnie wątek Heather był za bardzo w tle, owszem, w "Nikt się nie dowie" też był tutaj podobny schemat, ale zostało to napisane dla mnie ciekawiej. Tutaj są wyeksponowane inne problemy, które np chwilami mnie nudziły, dłużyzny, takie niepotrzebne mocniej. Za to bardzo podobał mi się wątek niepełnosprawnej Poppy i tego jak była samodzielna, jak odnalazła drogę, by pogodzić się powoli ze swoją niepełnosprawnością i trudną przeszłością. Jest wątek miłosny, jest w nim dużo cukru, ale tu mi to nie przeszkadzało, uroczy dla mnie. To plus jak najbardziej.

Książka ogólnie jest o aresztowanej Heather, w przypadku której policja twierdzi, że nie jest tym za kogo się podaje, że jest Lisą Matlock, która kiedyś przejechała syna znanego polityka, który w wyniku tego znał. Pokazane jest jak cała...

kwiatek29 | 2011-12-14

Nudna,przegadana.

Marta | 2012-09-07
Przeczytana: 06 września 2012

Książkę bardzo dobrze się czyta. Opowiada o przyjaźni, o miłości i o wybaczaniu. Polecam na długie wieczory.

Beata | 2016-06-24

Nie jest to może jakieś arcydzieło, ale książkę czyta się z przyjemnością. Od początku wciąga tajemnica Heather, kim tak naprawdę jest i czemu uparcie milczy, choć grozi jej więzienie?

Aneta | 2014-11-09

sadze,ze ta ksiazka odbiego nieco od innych romantycznych ksiazek autorki.przedstawia 'inny 'obraz milosci tzn,milosc ,wspolczucie.......oraz prawdziwych przyjaciol ktorych poznaje sie w biedzie.gdzies tam w oddali rozkwita milosc Poppy...

Malwa | 2015-01-07

Bardzo ciekawie napisana, trudna miłość, przyjaźń, wybaczanie. Przeczytałam z zaciekawieniem, polecam

meglkr | 2017-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2017

Niestety książka nudna, mało akcji, trochę na sile przeczytałam do końca .

Mirror | 2012-06-13
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Bardzo fajnie się czytało, książka, przy której da się odpocząć :)

Aramina | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018