Kobieta znikąd

2007-01-01
2002-01-01
Anna Zielińska
powieść obyczajowa sensacja

Po książce "Kiedy moja siostra śpi" to druga pozycja Barbary Delinsky, którą przeczytałam. Muszę przyznać, że książki tej autorki dobrze mi się czyta. Dotykają trudnych problemów życiowych, nie są to jakieś płytkie romansidła.
Tutaj mamy zamkniętą, zżytą społeczność małego miasteczka, w którą nagle wkrada się wielki świat polityki i jego problemy. Mieszkańcy tego nie chcą i nieufnie traktują każdego obcego, który się tutaj pojawia.
Kobieta, która 14 lat temu pojawiła się tutaj znikąd, ale została już zaakceptowana i wrosła w miasteczko, zaczyna mieć problemy, bo wychodzi na jaw jej przeszłość. Przyjaciele jednak robią wszystko, by jej pomóc. Książka porusza wiele problemów: miłość, przyjaźń, wybaczenie, wzajemną pomoc, niepełnosprawność, adopcję.
Naprawdę fajna książka głównie dzięki stylowi pisania autorki, który nie nuży i ciekawej historii, która w trakcie czytania wciąga coraz bardziej.

To druga przeczytana przeze mnie książka Barbary Delinsky - autorki wielu romansów i książek obyczajowych. Podobała mi się trochę mniej niż "Nikt się nie dowie", której dałam 7 gwiazdek. Tej dam 6, dla mnie wątek Heather był za bardzo w tle, owszem, w "Nikt się nie dowie" też był tutaj podobny schemat, ale zostało to napisane dla mnie ciekawiej. Tutaj są wyeksponowane inne problemy, które np chwilami mnie nudziły, dłużyzny, takie niepotrzebne mocniej. Za to bardzo podobał mi się wątek niepełnosprawnej Poppy i tego jak była samodzielna, jak odnalazła drogę, by pogodzić się powoli ze swoją niepełnosprawnością i trudną przeszłością. Jest wątek miłosny, jest w nim dużo cukru, ale tu mi to nie przeszkadzało, uroczy dla mnie. To plus jak najbardziej.

Książka ogólnie jest o aresztowanej Heather, w przypadku której policja twierdzi, że nie jest tym za kogo się podaje, że jest Lisą Matlock, która kiedyś przejechała syna znanego polityka, który w wyniku tego znał. Pokazane jest jak cała sytuacja wpływa na jej bliskich, partnera i jego 2 córki, jej przyjaciółkę, ale właśnie ten wątek Heather jak pisałam tutaj jest tak naprawdę tłem. Dużo ważniejsze są inne wątki, które czasem w tej książce bywały dla mnie nużące - np uprawa syropu klonowego. Tutaj raczej się nudziłam jak o tym pisała autorka. Za to jak pisałam wątek Poppy mi się podobał, jest uroczy, bardzo motywujący i świetnie opisany. Bardzo ją polubiłam. Tak samo Griffina.

Na pewno fajnie też pokazuje jak przeszłość może o sobie znać, w bolesny dla nas sposób, że nie należy się jej wstydzić, bo jest częścią nas. Niby oczywiste, ale lubię czytać takie książki, o prostych sprawach, znanych nam, ale i tak pouczające. Moja ocena przez te dłużyzny jednak to ogólnie 6/10. Niezłe, ale nic ponadto. No, ale mimo wszystko polecić mogę.

Bardzo fajnie się czytało, książka, przy której da się odpocząć :)

Bardzo fajnie się czytało, książka, przy której da się odpocząć :)

Książkę bardzo dobrze się czyta. Opowiada o przyjaźni, o miłości i o wybaczaniu. Polecam na długie wieczory.

sadze,ze ta ksiazka odbiego nieco od innych romantycznych ksiazek autorki.przedstawia 'inny 'obraz milosci tzn,milosc ,wspolczucie.......oraz prawdziwych przyjaciol ktorych poznaje sie w biedzie.gdzies tam w oddali rozkwita milosc Poppy...

Bardzo ciekawie napisana, trudna miłość, przyjaźń, wybaczanie. Przeczytałam z zaciekawieniem, polecam

Nie jest to może jakieś arcydzieło, ale książkę czyta się z przyjemnością. Od początku wciąga tajemnica Heather, kim tak naprawdę jest i czemu uparcie milczy, choć grozi jej więzienie?

Niestety książka nudna, mało akcji, trochę na sile przeczytałam do końca .

Niestety książka nudna, mało akcji, trochę na sile przeczytałam do końca .

Jak oni się kochali!!!Tylko powtarzanie tego motywu przez 400 stron książki może zanudzić na śmierć, mimo, że kocham jak ktoś się kocha bezwzględnie i na zawsze! I o to chodzi w życiu!

Książka byłaby ciekawsza gdyby nie nudne i przydługie opisy uprawy syropu klonowego.

• 2015
  • 2011
  • POSIADAM
  • Beletrystyka/Inne
  • Obyczajowe
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Kobieta znikąd