Fałszywy alarm

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Cry wolf
83-87498-96-3
Edyta

Laurel Chandler była panią prokurator w hrabstwie Scott. Była, bo kiedy postawiła wszystko na jedną szalę w głośnej sprawie o molestowanie dzieci, przegrana przyniosła jej tylko rozpad małżeństwa i załamanie psychiczne. Teraz, żeby odzyskać wiarę w siebie, powraca w rodzinne strony, do Luizjany. Tu poznaje Jacka Boudreaux, który także w głuszę uciekł od swoich problemów. Jakich? Nikt w miasteczku nie wie... W tym zaciszu może dla obojga wystarczyłoby czasu i miejsca na odzyskanie spokoju ducha, gdyby nie sprawa 'Dusiciela znad Rozlewisk'. Właśnie czwarta kobieta stała się jego ofiarą. Laurel nie chce tej sprawy. Żadnej sprawy. Wolałaby miłość Jacka. Chociaż dookoła mówi się, że to zwykły podrywacz. Najgorzej jednak, że rosną podejrzenia, czy to nie on jest poszukiwanym mordercą młodych kobiet...

źródło opisu: nota wydawcy

gosiurka | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Oficjalnego wprowadzenie, które nie do końca się sprawdza, w sprawie Jacka, było wiadomo o co poszło, ukrywał ,ale też nie do końca ,że jest autorem horrorów. Druga sprawa to Laurel nie do końca chciała jego miłości, długo z nią walczyła.

Źle podeszłam trochę do tej książki, nastawiłam się na kryminał od początku, a tak nie było. Poznajemy kobietę, która z trudem dochodzi do siebie . Tu miałam problem, qurczę czy to ofiara losu , ale zastanowiłam się Laurel była prokuratorem okręgowym , więc nie może być za słaba, musiało coś się stać i czytam dalej :)
Przez większą część książki, poznajemy głównych bohaterów Laurel i Jacka, oboje doświadczeni przez los i nie widzą przed sobą świetlanej przyszłości, powoli się odkrywają i uważam ,że autorka świetnie to rozpisała, on niby pod pozorem żartów, ona żeby sobie coś udowodnić. Wiadomości o zabójstwach są gdzieś w tle, ona wykazuje znikome zainteresowanie, ale nie czuje się na siłach temu podołać, dopiero gdy jest poproszona o pomoc, nie...

Andrew Vysotsky | 2010-12-15
Przeczytana: 27 września 2010

Sięgając po kolejną powieść Tami Hoag – Fałszywy alarm (Wolf Cry), miałem nadzieję na kawał dobrej rozrywki z dreszczykiem, do czego przyzwyczaiły mnie poprzednie kryminały jakie wyszły spod jej pióra. Oto czym nęciła notka na okładce:

Laurel Chandler była panią prokurator w hrabstwie Scott. Była, bo kiedy postawiła wszystko na jedną szalę w głośnej sprawie o molestowanie dzieci, przegrana przyniosła jej rozpad małżeństwa i załamanie psychiczne.
Teraz, żeby odzyskać wiarę w siebie, powraca w rodzinne strony, do Luizjany. Tu poznaje Jacka Boudreaux, który także w głuszę uciekł od swoich problemów. Jakich? Nikt w miasteczku nie wie… W tym zaciszu może dla obojga wystarczyłoby czasu i miejsca na odzyskanie spokoju ducha, gdyby nie sprawa "Dusiciela znad Rozlewisk". Właśnie czwarta kobieta stała się jego ofiarą.
Laurel nie chce tej sprawy. Żadnej sprawy. Wolałaby miłość Jacka. Chociaż dookoła mówi się, że to zwykły podrywacz. Najgorzej jednak, że rosną podejrzenia, czy to nie on...

ArtP | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Właśnie przeczytałem te książkę. Ocena przeciętna wynika z tego iż mając 400 stron cokolwiek w ogóle zaczyna się dziać po ok 2/3 książki.Książka mogłaby być napisana na 120 stronach i też byłaby taka sama.
Jedynie zakończenie jest na miarę tego gatunku, ale i tak wiadomo kto jest seryjnym mordercą co nie przeszkadza z zaciekawieniem czekać do zakończenia.
Na tle innych autorki książka słabsza, ale to nie powoduje zniechęcenia do pisarki.
Postać bohaterki, jej zachowanie i cechy charakteru w książce w ogóle nie pasują do jej zawodu, nie uzupełniają się, stąd postać bohaterki jest mało przekonująca, gdyby nie to i zbyt nijaka połowa książki ocena mogłaby być wyższa.

Magdalenaa Krząstek | 2013-02-11

Jedna z niewielu książek, które mną poruszyły. Akcja naprawdę fajna i chodx momentami było nudno to mimo wszystko moja ulubiona ksiażka. Wiedziałam od początku kto co i jak, ale może dlatego że autorka nie kryła się z tym. Uczucie jakie połączyło głównych bohaterów było trudne, ekscytujące i wyjątkowe. Mroczna aura jaki ich otaczała dodawała pikanteri i tego czegoś. Nie sś to łatwi i pospolicie, ani piękni bohaterowie, ale po przejściach. Najbardziej poruszyła mnie postać Savannah(nie do końca jestem pewna imienia), jej tragizm. Z chęcią powrócę do tej ksiązki:-)))

Klaudia | 2016-10-20
justyna | 2016-05-19