Dziewczyna #9

Okładka książki Dziewczyna #9
Tami Hoag Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kovac i Liska (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kovac i Liska (tom 4)
The 9th Girl
HarperCollins
2014-06-18
2014-06-18
Barbara Budzianowska-Budrecka
ofiara detektyw zwłoki morderca masakra

Taki sobie kryminał jakich wiele. Miło się czyta, z ciekawością co będzie dalej, ale czegoś brakuje - może zwyczajnie oryginalności i zaskakującego pomysłu. Zakończenie całkiem niezłe.

Na półkach: , , , ,

Fabula książki zapowiadała się ciekawie mroczna okładka ciekawa historia,. Dobra charakterystyka postaci zwłaszcza detektywa Kovaca i sierżant Lisy. Jednak po przeczytaniu polowy książki akcja zwalnia i staje się nużąca. Nie rozumiem zachwytów nad tą powieścią. Szybko o niej zapomnę, a jej streszczenie to po krotce zaginęła dziewczyna, na autostradzie grasuje seryjny...

Dla niecierpliwych lub leniwych:

Język: przyjemny, prosty, dobre zrównoważenie między dialogami a opisem
Fabuła: interesująca, miejscami nie sposób się oderwać
Typ: kryminał z elementami powieści obyczajowej
Główni bohaterowie: typowy przedstawiciel amerykańskiego gliny z lat 90. oraz jego niska partnerka o większej głębi niż szklanka whisky.
Polecam: jak...

Na początku troszkę mnie nudziła, ale z każdym kolejnym rozdziałem stawała się coraz bardziej ciekawa. Bardzo fajny kryminał i naprawdę nie spodziewałam się kto jest mordercą.

Świetna trzyma w napięciu do samego końca polecam

Wielokrotnie miałem do czynienia z książkami Tami Hoag, ale zawsze jakoś nie było po drodze jeżeli chodzi o kwestie przeczytania jakieś jej powieści. Nie dawno mój wybór padł na Dziewczynę #9, która zapowiadała się ciekawie i mogła okazać się dobrym thrillerem kryminalnym jaki dostałem. Dlatego po przeczytaniu opisu jaki był zamieszczony z tyłu, który mnie zainteresował...

Kawałek dobrej literatury na zimowy albo jesienny wieczór. Wiele postaci ma zadatki na opisanie ich w osobnych powieściach, są ciekawe, wyraziste. Zakończenie nie rozczaruje. Polecam

Książka która przeleżała ponad rok na mojej półce. Od początku kusiła mnie atrakcyjną okładką, jednak zawsze znalazło się coś, co musiałam przeczytać wcześniej.

Opis brzmi naprawdę zachęcająco, a książka sama w sobie nie pozwala nam się nudzić ani chwili, autorka potrafi fenomenalnie budować napięcie.
Tym, co podobało mi się w niej najbardziej jest to, że w momentach, w...

Na kolejną część przygód Liski i Kovacka musiałam trochę poczekać. Ale warto było. Książka jest świetna. Interesujący motyw, niebanalni bohaterowie. Dialogi pierwsza klasa. Zakoczenia się nie spodziewałam. Polecam!

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej amerykańskiej autorki i wspominać je będę bardzo pozytywnie. Pewnej sylwestrowej nocy młody kierowca limuzyny zauważa ciało dziewczyny wypadające z bagażnika samochodu przed nim. Wszystkie to dzieje sie bardzo szybko, jednak widok jest szokujący. Zwłoki kobiety są w strasznym stanie, co dodatkowo utrudnia jej identyfikację. W...

• 2018
  • 2018