Reżyser śmierci

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Wydawnictwo: Sonia Draga
Skin Gods

Po mieście grasuje bezwzględny seryjny morderca. Swoje zbrodnie aranżuje na podobieństwo kultowych scen z najbardziej krwawych filmów takich jak Psychoza, Fatalne zauroczenie czy Człowiek z blizną. Co więcej, reżyser-amator uwiecznia krwawe sceny kamerą video, a następnie nagrywa je na kasety z wypożyczalni video w miejsce oryginalnych, a potem, jak gdyby nigdy nic, zwraca taśmy do sklepu. Jessica Balzano i Kevin Byrne, detektywi wydziału zabójstw filadelfijskiej policji, zmuszeni są wkroczyć w mroczne zakamarki umysłu psychopaty, by powstrzymać falę brutalnych morderstw. Trop prowadzi ich w mroczne podziemia przemysłu filmów porno i każe zatopić się w przesiąkniętą przemocą atmosferę klubów sadomasochistycznych. zbierając kolejne szczegóły z życia ofiar, zauważają, że każda z dziewczyn skrywała przed światem jakąś tajemnicę. świetne tempo akcji, stale rosnące napięcie, doskonałe sylwetki bohaterów Reżyser śmierci to lektura na długą, bezsenną noc.

Kokosanka | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

Książkę oceniam tylko na dobrą, może dlatego, że Krucyfiks Cartera postawił wysoko poprzeczkę.Montanari działa według podobnego schematu co w "różańcowych dziewczętach" i już na początku miałam 2 podejrzanych i jeden z nich okazał się celny. Kto przeczytał po krótkim czasie obydwie książki Montanariego wie o czym piszę. Szczerze to książka momentami mnie nudziła, jednak przeczytałam ją dośc szybko. Trupów nie brakuje, ale brak jakichś większych opisów ciał po zbrodni, ot ciała postrzelone od kul..nic, co by wywołalo u mnie gęsią skórkę.
Niemniej pozycja obowiązkowa dla fanów kryminału.

Adrian | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Moim zdaniem pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy.

Dorian_LC | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

CIĘCIE!

7,5

The Skin Gods - to dość enigmatyczny tytuł, bardziej odzwierciedla fabułę rodzime tłumaczenie: Reżyser Śmierci. Powieść z 2006 roku napisał Richard Montanari, przedstawiciel z rodzaju pisarzy-dziennikarzy (podobnie jak mistrzowie gatunku: Thomas Harris, Stieg Larsson, Simon Beckett itd.).

"Reżyser śmierci" to kontynuacja cyklu (zapoczątkowanego przez "Różańcowe dziewczęta"), w którym pojawia się para detektywów z policyjnego wydziału zabójstw w Philadelphi (stan Pensylwania). Autor znakomicie buduje klimat (drobiazgowo opisując miasto Rocky'ego Balboa), tworzy oryginalne postacie (detektyw Jessica Balzano to przechodząca kryzys małżeński matka oraz zawodowa bokserka, a jej partner detektyw Kevin Byrne to gliniarz starej daty, potrafiący na własny sposób interpretować prawo) i ma ciekawy pomysł (zbrodnie zainspirowane kultowymi filmami).

Powieść do złudzenia przypomina hollywoodzką produkcję, która zaczyna się od mocnego uderzenia, dalej akcja pędzi w...

po-prostu-czytaj | 2013-08-31
Przeczytana: maj 2013

Pierwszą rzeczą, na którą chciałabym zwrócić uwagę jest moje ogromne ubolewanie, że do tej pory nie przeczytałam książki „Różańcowe dziewczęta”, wyżej wymienionego autora. Może wtedy łatwiej byłoby mi zrozumieć dlaczego główny bohater zostaje postrzelony, co doprowadza do tego, że zostaje skierowany na przymusowy urlop.
Kevin Byrne i Jessica Balzano to para detektywów pracujących w Filadelfii, których poznajemy w momencie odkrycia morderstwa. Właściwie można śmiało powiedzieć, że na jednym się niestety nie kończy. Gdyby tego było mało wszystkie zostają uwiecznione w dość niekonwencjonalny sposób. Zabójca wybiera swoje ofiary na podstawie podobieństwa do bohaterów z różnych horrorów, takich jak „Psychoza”, „Fatalne zauroczenie” czy „Człowiek z Blizną”. Wycina fragment z filmu, wstawiając w to miejsce „reportaż” z popełnionego przestępstwa, po czym jak gdyby nigdy nic oddaje kasetę do wypożyczalni. Trop, który obierają detektywi jest oczywiście w niektórych momentach mylny, ale...

Kasia | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Na początku było mi ciężko połapać się w tym wszystkim. Wiele wątków na raz, tabun nazwisk, podejrzewam, że do pełnego zrozumienia całości powinnam przeczytać ją jeszcze raz. W tym momencie wycisnęłam z niej jakieś 90% ;)
Kilka razy byłam nieźle zaskoczona, kilka razy nawet przerażona, na pewno nie mogę powiedzieć, że się nudziłam. No i z pewnością przeczytam jeszcze "Różańcowe dziewczęta", czuję, że będę wracać do tego autora :)

Lilly_ | 2010-09-04
Na półkach: Thriller, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2010

Bardzo dobry, klasyczny thriller. Od początku do końca trzyma w napięciu. Dobrze poprowadzona akcja, ciekawe zakończenie i niebanalne postacie to niewątpliwe atuty książki.
Główną osią akcji jest morderstwo młodej dziewczyny, detektywi Kevin Byrne i Jessica Balzano nie mają praktycznie żadnego punktu zaczepienia, nie mają nawet ciała...Więc skąd wiadomo o morderstwie?
Na kasecie z wypożyczalni, ktoś nagrał swoją wersję "Psychozy", młoda dziewczyna jest mordowana w okrutny sposób. Kaseta trafia do filadlfijskich policjantów i tu zaczyna się akcja.
Jak się wkrótce okazuje podobnych kaset jest więcej...
Detekyw Byrne i jego partnerka Jessica starają się znaleźć coś co być może łączy wszystkie ofiary, i okazuje się, że jest coś takiego...
Oprócz głównego wątku poszukiwania seryjnego mordercy, nasi detektywi muszą borykać się z własnymi problemami, małżeństwo Jessicki przechodzi bardzo trudne chwile, a Kevin Byrne prowadzi swoje własne śledztwo.
Wszystko się jeszce bardziej komlpikuje,...

Rahl_D | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Książka dobra, na pewno warta czasu potrzebnego by ją przeczytać. Moje jedyne ''ale'' to gąszcz nazwisk i postaci, które mogą się mylić (Kasslov, Kessler, Kilbane). Trochę za mało wyeksploatowany wątek zdolności parapsychologicznych (może w pierwszej części był, ale ja jej jeszcze nie czytałam- poprawię się przy najbliższej wizycie w bibliotece).

Ostatnia rzecz: Jak można nazwać psa imieniem Putin. Wyobraźcie sobie sytuację, gdy ktoś w parku woła do swojego pupila: Putin! Do nogi!

Madzia26107 | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

Druga książka Pana Montanari i drugie pełne zadowolenie z lektury! Super wciągająca i autentycznie nieustannie trzymająca w napięciu. Świetnie zbudowana i przemyślana fabuła, charyzmatyczni bohaterowie, niezwykle ciekawe wątki i zwroty akcji. Książkę pochłonęłam z niespełna trzy dni i bardzo żałuję, że tak szybko! Nie mogę się doczekać kolejnych pozycji tego autora, wszystkim wielbicielom thrillerów, ciągłego książkowego napięcia SZCZERZE POLECAM Reżysera Śmierci :)

To jest to czego szukałem od dłuższego czasu! Książka ma to coś! To tak jakbym mówił o kobiecie, która cholernie mi się podoba. ;D Gęsia skórka i ciekawość - to towarzyszyło mi podczas czytania. Interesujące oraz tajemnicze wątki. Ciężko się oprzeć oto tej książce!

Marczewek | 2014-02-17

Równie dobra jak poprzednia. Niestety Sonia Draga ma taką przypadłość, że jeśli dwa pierwsze tomy się nie sprzedadzą, porzuca wydawanie.
A bardzo tego żałuję, bo historie bardzo były bardzo ciekawe.