Ja zabijam

Wydawnictwo: Świat Książki
Io uccido
83-7391-287-8
Łukasz

Didżej Radia Monte Carlo odbiera podczas swej nocnej audycji przerażający telefon: ktoś wyznaje, że jest mordercą. Kiepski żart okazuje się prawdą: nazajutrz na łodzi zostają odkryte zwłoki kierowcy Formuły 1 i jego przyjaciółki. To dopiero początek serii zabójstw. Czy Frank Ottobre, agent FBI na czasowym urlopie, i komisarz Hulot są w stanie powstrzymać szaleńca? Tyleż wyrafinowana co makabryczna intryga, rozgrywana w jednym z najbogatszych miast świata, narastające napięcie i niebanalne postaci - to główne atuty tego mistrzowskiego dreszczowca.

Kokosanka | 2013-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2013

Okładka książki w ogóle nie zachęca do przeczytania. Leżała u mnie w biblioteczce i ciągle wybierałam coś innego. Kojarzyła mi się bardziej z jakimś thillerem politycznym a polityki w książkach nie lubię. Pierwsze 100 stron szło bardzo mozolnie, ziewałam, drapałam się, ba, miałam nawet podejrzanego. Ku mojej uciesze byłam w błędzie. Książka po 100 stronie naprawdę wciąga, szkoda tylko, że morderca jest "monotematyczny" i wszystkie zbrodnie są na jedno kopyto, bez urozmaicania swoich zbrodni.W książce jest też jeden wątek, który mnie zaskoczył- komisarz Hulot. Na końcu książki jest również napisane, że Faletti dziękuję swojemu przyjacielowi Deaver'owi! A to niespodzianka.
Ogólnie polecam- początek trochę mozolny, ale potem książka nadrabia.

Mika220 | 2014-06-19

To moja pierwsza książka tego autora. Okładka też mnie jakoś nie przyciągnęła, jak jedna z osób niżej myślałam, że to może być polityczny thriller. No, ale coś mi powiedziało, żeby po nią sięgnąć i już po opisie wiedziałam, że to jednak nie jest polityczny thriller i wiedziałam, że może być ciekawie. Opis bardzo mnie zachęcił jednym słowem.

Książka przedstawia mordercę, który zabija swoje ofiary poprzedzając to telefonem do radia i słowami "Ja zabijam". Gdy didżej odbiera pierwszy taki telefon, a potem dowiaduje się o zbrodniach jest zrozpaczony. Zabójca wybiera zwykle bogatych, często znanych ludzi, bardzo atrakcyjnych. Jaki jest motyw, kim jest? Oto i wiele innych pytań będzie na pewno krążyć Wam przez głowę. A zabójca, muszę przyznać, bardzo sprytny, coraz częściej na takich nie w ciemię bitych natykam się w thrillerach i bardzo dobrze. Dzięki temu dreszczyk emocji nie opuszczał mnie do końca książki, mimo tego że ma aż 650 stron. Początkowo dziwił mnie tylko dość poetycki...

Insomnia | 2012-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2012

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Nie chciałam jej kończyć, chciałam jak najdłużej ją przeżywać, a mimo to pochłonęłam ją w mgnieniu oka. Gdzieś w połowie książki, zrobiło mi się żal tego seryjnego mordercy (o zgrozo!). Świetny thriller psychologiczny. Trochę przerażający ale wart polecenia.

Caila | 2015-09-09
Przeczytana: 08 września 2015

Bardzo dobrze rozwinięta pod względem psychologicznym postać zabójcy, który z mistrzowską precyzją planuje swoje posunięcia nie pozostawiając żadnych oczywistych śladów dla ścigających go policjantów. Ochrzczony przez wszystkich jako Nikt wydaje się być panem sytuacji. Jest to osoba, która wzbudza przerażenie i niedowierzanie swoimi czynami, ale jednocześnie i współczucie. Niesamowite połączenie. Komisarz, który go ściga - wrak człowieka, mierzący się z własnymi demonami przeszłości, bardzo ciężko jest mu sie włączyć do śledztwa w obcym kraju, w którym wśród miejscowej policji jest ledwie tolerowany. Plus pojawiący się ojciec jednej z ofiar z żądzą zemsty na zabójcy, który nie toleruje słowa 'nie', a rozkazy muszą być wykonane przez wszystkich wokół bez szemrania przez co wprowadza dodatkowe zamieszanie.
Świetnie skonstruowany kryminał, dobra fabuła, opisy odpowiednio dobrane. Wszystkiego dowiadujemy się stopniowo bez nadmiernego narzucania się czytelnikowi, podsuwane są tropy i...

Blanka92 | 2014-09-14
Przeczytana: 2012 rok

Niewiele jest tak dobrze napisanych thrillerów psychologicznych z genialnie zaplanowaną fabułą i trzymająca w napięciu akcją. Bohaterowie i ich czar, roztaczający się nad książką to kolejny atut- podobnie z resztą jak muzyka, która jest czymś więcej niż tłem wydarzeń.

Faletti z wielką starannością zapisuje kolejne karty swojej książki. Tworzy serię zbrodni doskonałych, których przebieg przyprawia o dreszcze każdego czytelnika. Kolejne, brutalne morderstwa młodych, pięknych i sławnych ludzi zamiast zbliżać do rozwiązania zagadki, stawiają kolejne znaki zapytania.

Ja osobiście nie mogłam oderwać się od tej książki, a kiedy w jednej z ostatnich scen ,,rozbrzmiała" piosenka Led Zeppelin ,,Stairway do Heaven" przecierałam oczy ze zdumienia. Zakończenie jest bardziej zaskakujące, niż mogłabym to przewidzieć. Autor ucieka od wszelkich schematów i... robi to w wielkim stylu.
Polecam i już nie mogę się doczekać filmowej ekranizacji!

Kinga | 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

Podczas prowadzenia audycji radiowej, didżej odbiera dziwny i przerażający telefon. Nadawca oznajmia, że wkrótce popełni zbrodnię, wypowiadając słowa "Ja zabijam". Niestety nie był to żaden głupi żart, bo następnego dnia znalezione zostają zwłoki kierowcy Formuły 1 i jego dziewczyny. Ciała są pozbawione twarzy. Rozpoczyna się przerażająca gra pomiędzy policją, a zabójcą.

Czytanie pierwszych stron było dla mnie dosyć męczące. Nijak nie mogłam się wczuć i skupić na książce. Nawet chciałam ją odłożyć na półkę, ale na szczęście tego nie zrobiłam, bo później nie mogłam się oderwać. Książka ma ponad sześćset stron i akcja rozwija się stopniowo. Początek nie jest najciekawszy, ale gdy już się przez niego przebrnie to naprawdę można czytać i czytać, nie zważając na nic.

Bardzo ciekawą postacią jest morderca. Nie udało mi się go odkryć przed policją i byłam bardzo zaskoczona. Autor stworzył dobry portret psychologiczny, pokazał, jak wpłynęły na niego wydarzenia z przeszłości. Ogółem...

Simcha | 2010-08-30

Intrygująca. Trochę przerażający, psychologiczny thriller - ciekawe połączenie. Książka nie jest jedynie kryminalną rozrywką, ale i psychologiczną zagadką. Gorąco polecam fanom tego typu literatury.

Ilona | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 listopada 2013

Przyznaję się otwarcie - przeczytałam pierwsze 70 stron i odłożyłam na półkę. Miałam oddać do biblioteki, ale nie miałam czasu, więc postanowiłam dać książce drugą szansę. Przeczytałam od początku i wciągnęłam się tak mocno, że ciągle o niej myślałam.
Świetna historia, zaskakujące rozwiązanie, które było naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Jedyne, co mi przeszkadzało, to nieskończenie wiele nazwisk bohaterów, których nie byłam w stanie powiązać z konkretną postacią. Poza tym - pozycja wybitna!

Agnieszka | 2015-07-03
Na półkach: 2015 r, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 02 lipca 2015

Książkę do przeczytania dostałam od cioci i jak popatrzyłam na okładkę pomyślałam, że będzie kiepska (wiem nie powinno się oceniać książki po okładce no ale cóż )Początek wcale mnie nie zainteresował jednak akcja zaczęła się rozkręcać i coraz bardziej mnie wciągnęła. Świetnie jest pokazane jak jeden człowiek może mieć dwa bardzo różne oblicza i jak ważne są maleńkie szczegół w śledztwie.
Książkę powinien przeczytać każdy i to koniecznie !!

prodigi123 | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Przyznam iż jest to mój pierwszy thriller, który przeczytałem dobrowolnie. W pamięci został u mnie jeszcze "Pies Baskervillów", lektura z gimnazjum i to chyba ona zachęciła mnie do czytania tego typu książek. Początkowo chciałem przeczytać Chemię Śmierci S.Becket'a. Książka ta trafiła do mnie przez przypadek, ponieważ nie miałem zamiaru jej czytać. Prawdopodobnie okładka mnie nie zachęciła. Miałem do wyboru te dwie wyżej wymienione książki i ciężko było mi się zdecydować, która będzie pierwsza. Uznałem, że nie ma sensu zaczynać trylogii S.Becket'a więc rozpocząłem czytanie "Ja Zabijam". Początkowo myślałem, że był to zły wybór, jednakże z każdą kolejną stroną przekonywałem się, że byłem w błędzie. Jest to wspaniały thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu. Było kilka rozdziałów, które trochę się dłużyły, jednak całość mnie usatysfakcjonowała. Z przyjemnością polecam tę książkę każdemu (oczywiście starszemu czytelnikowi) Teraz już czeka na mnie tylko Chemia Śmierci. Ciekaw...