Pod osłoną ciemności

Under Cover of Darkness
8373119388
thriller sekta zabójca
dona

Beth, żona znanego w mieście prawnika, Gusa Wheatleya, pewnego dnia znika bez śladu. Zbiega to się w czasie ze śledztwem w sprawie serii brutalnych morderstw, które prowadzi miejscowa policja i FBI. Wszyscy uważają, że chodzi tu o tak zwane morderstwa parzyste, ponieważ morderca zdaje się zabijać parami, najpierw dwóch mężczyzn, potem dwie kobiety. Kiedy jednak znajdują następne zwłoki, wysnuwają nową teorię : albo Beth jest kolejną ofiarą wielokrotnego zabójcy, albo jego wspólniczką. A ofiar przybywa. Zniecierpliwiony Gus rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Odkrywa szokującą tajemnicę i prawdę o swej żonie, której, jak się okazuje, wcale nie znał. Wierzy, że Beth żyje, ale mogła wplątać się w coś gorszego niż tylko znajomość z wielokrotnym mordercą. A zło czai się blisko : w ich domu.

Beth, żona znanego w mieście prawnika Gusa Wheatleya, pewnego dnia znika bez śladu. Zbiega to się w czasie ze śledztwem w sprawie serii brutalnych morderstw, które prowadzi miejscowa policja i FBI. Wszyscy uważają, że chodzi tu o tak zwane morderstwa parzyste, ponieważ morderca zdaje się zabijać parami, najpierw dwóch mężczyzn, potem dwie kobiety. Kiedy jednak znajdują następne zwłoki, wysuwają nową teorię, że albo Beth jest kolejną ofiarą wielokrotnego zabójcy, albo jego wspólniczką. A ofiar przybywa. Zniecierpliwiony Gus rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Odkrywa szokującą tajemnicę i prawdę o swej żonie, której, jak się okazuje, wcale nie znał. Wierzy, że Beth żyje, ale mogła wplątać się w coś gorszego niż znajomość z wielokrotnym mordercą. A zło czai się blisko: w ich domu.

Sekta to grupa społeczna stanowiąca odłam wśród wyznawców jakiejś ideologii. Sekta to organizacja która stoi za całym złem jakie wydarzyło się w rodzinie i małżeństwie Beth i Gusa. To sekta pozyskała Beth...

violabu Toczytam | 2013-01-26
Przeczytana: 2005 rok

Przerażająca! Książka "Pod osłoną ciemności" jest właśnie taka. Przeraża w niej przede wszystkim przedstawienie tego, jak chora potrafi być psychika człowieka lub raczej bestii, bo człowiekiem takiego potwora, jednego z bohaterów, nie można nazwać. Ta pozycja sprawiła, że odkładałam ją w trakcie czytania, jednak nie dlatego, że fabuła nie było ciekawa, ale po to by się uspokoić, by poukładać sobie w głowie okropności które właśnie przeczytałam. Okładka mówi: "Trzyma w napięciu!". Celne określenie, a wręcz myślę, że to mało powiedziane. Gdyby "Pod osłoną ciemności" było to filmem, a nie słowem pisanym, to oglądałabym go wychylając się bojaźliwie zza futryny drzwi pokoju, w którym jest telewizor. Możliwe, że moja ocena jest przesadzona, ponieważ nie czytuję namiętnie tego typu thriller'ów. Faktem jest, że byłam pod wielkim wrażeniem. Polecam "Pod osłoną ciemności" do przeczytania dla każdego, kto się lubi bać, aby sam ocenił jak mocna jest treść tej...

Ewelina | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Bardzo ciekawą książka, polecam każdemu, trzyma w napięciu od pierwszego rozdziału, niespodziewane zwroty akcji i kolejne rozdziały coraz bardziej zaskakują. Czytać proszę :)

nutka | 2015-12-17
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Wciąga od samego początku, szybka akcja, nie można się nudzić. I przyznam, że zakończenie mnie zaskoczyło.

Malra | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Świetna intryga i zaskakujące zakończenie, trzyma w napięciu. Lubię taki rodzaj lektury. Polecam !!!

ilowena | 2010-09-02
Przeczytana: 01 września 2010

Świetnie rozegrana akcja, wielowymiarowość historii i bardzo fajny język. Polecam, trzyma napięcie.

Eniutek | 2011-01-22

Wartka akcja.
Autor zdecydowanie potrafi trzymać czytelnika w napięciu.

Pawloooo | 2018-06-10

Temat sekty oklepany, ale da się czytać.

Volumen | 2016-08-09
Przeczytana: 06 maja 2016

Dobra ,trzyma w napięciu.

Wiesia | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013