Milczenie

Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Silence
detektyw, zabójca, emocje

Hipnotyzująca powieść sensacyjna z dreszczykiem emocji. Prywatny detektyw Jack Till pomógł Wendy Harper ukryć się w Stanach. Teraz, po sześciu latach, musi ją odnaleźć, zanim uczyni to para płatnych zabójców, Sylvie i Paul Turner. Tylko zeznania Wendy bowiem mogą ocalić jej byłego chłopaka i partnera w interesach przed wyrokiem sądowym za morderstwo, którego nie popełnił. Kto pierwszy...

Hipnotyzująca powieść sensacyjna z dreszczykiem emocji.

Prywatny detektyw Jack Till pomógł Wendy Harper ukryć się w Stanach. Teraz, po sześciu latach, musi ją odnaleźć, zanim uczyni to para płatnych zabójców, Sylvie i Paul Turner. Tylko zeznania Wendy bowiem mogą ocalić jej byłego chłopaka i partnera w interesach przed wyrokiem sądowym za morderstwo, którego nie popełnił. Kto pierwszy dopadnie Wendy?

Mistrzowsko przedstawiona intryga oraz psychologiczna przenikliwość autora sprawiają, że czyta się tę hipnotyzującą powieść z dreszczykiem emocji.

Thomas Perry (ur. 1947) był nauczycielem, producentem telewizyjnych programów rozrywkowych, pracował też w branży reklamowej. Jest autorem kilkunastu powieści sensacyjnych, w tym bestsellerowego "Milczenia". Został pierwszym laureatem Gumshoe Award, zdobył również Edgar Award.

"Mamy najwyżej kilku autorów powieści sensacyjnych, po których za każdym razem możemy się spodziewać frapującej narracji, zaskakujących zwrotów akcji, barwnych i budzących sympatię postaci. Thomas Perry jest jednym z nich".
Stephen King

źródło opisu: [Rebis, 2009]

Renata | 2014-11-25

Na pewno nie hipnotyzująca i na pewno nie z dreszczykiem emocji... Dawno nie czytałam tak marnej powieści sensacyjnej. Cieszę się, że dobrnęłam do końca...

Dominika | 2016-07-17

Wciągnęła mnie,szybko przeczytałam. Niektóre wątki były naciągane, ale książkę oceniam bardzo dobrze.

Lamika | 2016-12-05
Przeczytana: 11 stycznia 2011

Na okładce pozytywna opinia samego Stephena Kinga... Może autor to jego dobry znajomy bo sama książka na zachwyty nie zasługuje. Sztuczna intryga, jakaś dziwnie naciągana i pierwsza zbrodnia i motyw kolejnych. Przekład też nie pomaga, bo dziwnie toporny, czy np. piękna, z opisu, kobieta może biec truchtem ? Jakoś wyraz "trucht" nie kojarzy się z pięknem... Niby nic takiego, ale czytania nie uprzyjemnia.

jenny903 | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Może być, spodziewałam się czegoś bardziej zawiłego.

Mati | 2013-02-20

Składny i ułożony thriller :)

Karrrolajna86 | 2016-05-25
Na półkach: Wcześniejsze, Przeczytane