W proch i pył

Okładka książki W proch i pył Tami Hoag
Okładka książki W proch i pył
Tami Hoag Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kovac i Liska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kovac i Liska (tom 2)
Dust to dust
HarperCollins
2014-10-08
2003-01-01
Stanisław Tekieli
detektyw śledztwo morderstwa psychopata strach

Fantastyczna książka. Świetna sensacja. Bardzo dobrze dopracowany kryminał. Bardzo lubię historie w których autor dba o szczegóły, dopracowuje książkę w wątkach, a część zostawia bez bezpośredniego wyjaśnienia. Tutaj tak jest. Tami Hoag lubi swoich bohaterów. To widać, ale widać również, że bywa dla nich bezwzględna. Ani Sam ani Nikki nie mają z nią łatwo, plącze ich życie prywatne. Z jednej strony pozwala im wierzyć, mieć nadzieję, z drugiej, brutalnie, jak to w życiu, pozbawia ich niektórych rzeczy, spraw, uczuć.
Wątek kryminalny rozwija się stopniowo, zataczając coraz szersze kręgi. Jedna śmierć uznana za samobójczą niczym puszka Pandory otwiera drogę kolejnym, odkopuje przeszłość, zaczepia o ludzi przypadkowo powiązanych ze sprawą. W proch i pył znajdziemy też dobrze pokazane wątki obyczajowe. Dotyczą one głównych bohaterów, ale nie tylko. Mamy więc problem homoseksualistów w środowisku policji wielkiego miasta. Mamy wydział wewnętrzny, który zajmuje się „brudami” policjantów. Mamy brutalność przedstawicieli prawa, nieuzasadnione awanse i wielką żądzę wyższości, finansów, pozycji, uznania społecznego.
W środku tego wszystkiego znajduje się też miejsce dla porządnych policjantów, ludzi, uczciwych i prawych.
W proch i pył to również zapowiedź kolejnych, mam nadzieje, równie udanych historii z udziałem tytułowych dla serii bohaterów. Polecam z całego sensacyjnego serca, warto. Naprawdę warto!

Moje pierwsze spotkanie z tą Panią i muszę przyznać, że bardzo udane! Na pewno sięgnę po jej kolejne książki.

Detektywi Kovak i Liska zostali wezwani na miejsce przestępstwa: zastają zwłoki policjanta z wydziału wewnętrznego, czy to było samobójstwo, czy morderstwo? Kilka dni później dochodzi do następnej zbrodni - ginie ojciec policjanta. Tak jak w poprzednich częściach dużo wątków, osób, powiązanie tym razem z wydarzeniami z przeszłości. Życie detektywów zagrożone, a i mamy mały romans Kovaka. Akcja tym razem wolniejsza mniej zwrotów akcji, ale autorka nadrabia to soczystymi dialogami :-)

Najczęściej kupuję książki świadomie. Wiem czego szukam i co chce przeczytać. Przynajmniej znam autora. Tym razem, będąc w biedronce kupując banany zobaczyłem kryminał za 9,99 zł i stwierdziłem, że raz kozie śmierć.
No i strzał w 10. No może w ósemkę patrząc na liczbę gwiazdek, ale książka na pewno warta polecenia, a autorka dołącza do grona moich ulubionych.
Fajna fabuła, trochę humoru - zwłaszcza dialogi i żarty policjantów - równie mocne co przemyślane. Do tego nazwiska głównych bohaterów Kovac, Liska i Speed sprawiają, że książkę czyta się szybko i z dużą przyjemnością...Nie wiem co mi się tak spodobało w tych nazwiskach, ale taki jest fakt.

Fajna fabuła,...

SAMOBÓJSTWO CZY WYRAFINOWANE ZABÓJSTWO?

Detektywi Nikki Liska i Sam Kovac zostają wezwani na miejsce samobójstwa policjanta. To co z początku wygląda na śmierć z własnej ręki budzi wątpliwości detektywów. Śledczy zaczynają badać sprawę, jednak szefostwu zależy na szybkim zamknięciu dochodzenia. Kiedy po niedługim czasie ginie ojciec powieszonego policjanta, również glina, Kovac i Liska są przekonani, że mają do czynienia z zabójstwem.

To moja trzecia książka Tami Hoag i muszę przyznać, że jak do tej pory najgorsza. Historia ciekawa, pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca. Do tego ci sami sympatyczni bohaterowie i ich cięte riposty. Jednak nie podobał mi się wplątany wątek gangów, nad którym pracowali detektywi, a tak naprawdę nie był w ogóle istotny w tej powieści. Uważam, że Tami Hoag mogła sobie to odpuścić.

SAMOBÓJSTWO CZY WYRAFINOWANE ZABÓJSTWO?

Właśnie skończyłem. Pierwsza książka Tami Hoag jaką przeczytałem to ,,Dziewczyna
nr 9,, i po niej byłem totalnie zaskoczony. Tutaj wiało trochę nudą a zakończenie nie jest jakieś zaskakujące. Nie jest zła ale jakaś niesamowita też nie jest. Mimo wszystko warto przeczytać dla ciekawiej historii
Polecam

Polecam

Solidna, dobrze skonstruowana powieść policyjna, chociaż słabsza od pierwszej części.
Akcja toczy się wokół tragicznych i nie do końca wyjaśnionych wydarzeń sprzed dwudziestu lat, a na pierwszym planie tym razem mamy parę policjantów Liska - Kovac i to jest największy atut tej książki.
W zasadzie cała fabuła to żmudne dochodzenie policyjne urozmaicone błyskotliwymi dialogami. Momentami autorka nie uniknęła dłużyzn, które na szczęście choćby w części rekompensuje dynamiczne i dość zaskakujące zakończenie.
Nie jest to żadna rewelacyjna pozycja, ale czyta się całkiem przyjemnie i na pewno nie rozczarowuje.

Moje marzenie się spełniło przeczytałem :-) a tak,bałem się że mi,ktoś z biblioteki zabierze.I będę musiał czekać.
Ginie policjant-gej.Młody,natychmiast ujawnia się fala hejtu.
Wobec niego,potem traci życie jego ojciec,przypadek ?
Zaczyna się śledztwo.
Które przenosi nas w świat ciemnej strony życia policjantów.
Kovac i Liska mają według mnie trudną sprawę do rozwiązania.

Zwłaszcza,że chodzi o osobisty wątek policjanta.

Ginie policjant-gej.Młody,natychmiast ujawnia się fala hejtu.
Wobec niego,potem traci życie jego ojciec,przypadek ?
Zaczyna się śledztwo.
Które przenosi nas w świat ciemnej strony życia policjantów.
Kovac i Liska mają według mnie trudną sprawę do...

Super napisana książka.
Po książkę sięgnąłem przez przypadek ale wciągnęła mnie bardzo.
Szczerze polecam tą lekturę trzymająca do końca !

Super napisana książka.
Po książkę sięgnąłem przez przypadek ale wciągnęła mnie bardzo.
Szczerze polecam tą lekturę trzymająca do końca !

To moja pierwsza książka tej autorki. Po przeczytaniu jestem zachwycona. Zakończenie nieprzewidywalne. Od razu czytam kolejną część

• Kryminał/Sensacja/Thriller
  • Wymienię