Singiel

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Damsko-męskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Interwers
978-83-62344-05-5
lyngdorf

Trzydziestopięcioletni singiel Michał Rawicz co prawda skończył studia, ale nigdy nie podjął pracy w zawodzie, zadowalając się zajęciami dorywczymi. Jest samotny i nie potrafi ułożyć sobie życia osobistego. Egzystuje z dnia na dzień, bez planu i nadziei, mieszkając razem z matką. Do czasu. Pewnego dnia zaskakujący splot wydarzeń otwiera przed mężczyzną nowe możliwości, dając również niespodziewaną szansę na miłość. Czy Ania – osoba po przejściach – jest kobietą, na którą czekał całe życie? Czy Michał sprosta wyzwaniom, jakie stawia przed nim los?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.rebizant-siwilo.pl

Aneta | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

„Singiel” to obyczajowa powieść o przypadkach Michała Rawicza, historyka z dyplomem w kieszeni, niepoprawnego optymisty, wrażliwego i uczciwego człowieka.
Jego życie, praca i podboje miłosne tworzą osnowę powieści. Dodać należy jeszcze olbrzymi bagaż informacji historycznych, babcinych sposobów na grypę, przysłów ludowych i poezji śpiewanej.
Podobnie jak kiedyś jego dziadek w partyzantce, Michał toczy obecnie walkę z wszechobecnym wyścigiem szczurów i naiwnie szuka drogi życiowej według własnych, honorowych i uczciwych zasad.
Michał Rawicz to „wymierający” gatunek, ale tutaj bój o swoje życie wygrywa.

Dodatkowo w powieści uwagę przykuwa miejsce zdarzeń.
Rzecz dzieje się w magicznym miejscu – na Roztoczu.
Czytałam i jednocześnie tam byłam…
…jodłowo-sosnowe lasy, naznaczone krwią partyzantów i okraszone ich mogiłami, wodospad na rzece Jeleń, szumy nad Tanwią, leśniczówka na skraju Puszczy Solskiej…
Kto nie widział i nie przeżył - nie zrozumie.

„Singiel” to pozytywna i ciepła ...

Jula | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Gdy sięgnęłam po tę książkę i zaczęłam czytać, po kilku stronach zorientowałam się, że przecież znam te urokliwe miejsca przy Puszczy Solskiej, postaci i ich historie z innej powieści autorki "Przytul mnie", gdzie głównymi bohaterami są młodzi ludzie po przejściach: Ania i Michał. Różnica jest taka, że "Przytul mnie" przedstawia ich związek widziany przez Annę, natomiast w "Singlu" narratorem jest Michał Rawicz.
Jest to ciepła, romantyczna, wzruszająca powieść o trudach dochodzenia do wspólnej przyszłości, ciekawa lektura dla miłośniczek dobrego obyczaju w rodzimej odsłonie, ze sporą dozą wiadomości z polskiej historii.
Polecam obydwie wspomniane powieści.

czerwiec7 | 2014-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Książka napisana lekko, z humorem. Spędziłam bardzo przyjemnie czas . Kolejna polska autorka, która miło mnie zaskoczyła. Temat może nie oryginalny, bo życie i miłość, ale ponadczasowy i...cóż dotyczący każdego. Polecam.

skm83134 | 2015-10-01
skm83134 | 2015-05-28